reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

Czy Wy też macie takie ssanie zoladka i pęd do lodówki? 🙈 8 tydzien a ja moglabym jeść co 2h 🤨 Takiego głodu i ssania jak w ostatnich dniach nie czułam jeszcze nigdy, a wszędzie jest napisane że 1 trymestr to takie samo jak wcześniej zapotrzebowanie na kalorie 🤔 czy to tylko ja? :D
U mnie jest najgorzej rano. Zawsze jak się obudzę chwilę leżę w łóżku, a potem muszę nagle lecieć do kuchni coś zjeść bo z głodu mnie aż mndli 😂🙈
 
reklama
Mam pytanie do Was 👋 Chciałabym prowadzić ciążę prywatnie, ale podstawowe badania krew, mocz robić jednak na NFZ. Jak to technicznie rozwiązać? Powinnam mieć też ginekologa na NFZ? Czy rodzinny może mi wystawić skierowanie na takie badania (na jakiej podstawie)?
Zapisz się do ginekologa, założy kartę ciąży i będzie Cię mógł skierować na wszystko, co Ci przysluguje w ramach NFZ.
 
Mam pytanie do Was 👋 Chciałabym prowadzić ciążę prywatnie, ale podstawowe badania krew, mocz robić jednak na NFZ. Jak to technicznie rozwiązać? Powinnam mieć też ginekologa na NFZ? Czy rodzinny może mi wystawić skierowanie na takie badania (na jakiej podstawie)?
Ja mam w rodzinie położną i właśnie będę robiła tak jak ty. Mówiła mi, żebym normalnie na NFZ chodziła do lekarza to część badań będę miała na NFZ, a tak normalnie do lekarza drugiego prywatnie. I mówi, że normalnie mam założyć dwie karty ciąży. Ona też tak miała.
 
Jeszcze raz się witam 😊Napisze trochę o sobie Zaczęłam właśnie 7 tydzień Już była pierwsza wizyta u gina Zarodek już był Kolejna 28 września Na stanie 6 latek Jestem już na zwolnieniu bo pracuje w handlu i tam nie da się oszczędzać Staraliśmy się ok 9 miesięcy o drugą ciążę Termin na 10 mają ❤️
 
Czy Wy też macie takie ssanie zoladka i pęd do lodówki? 🙈 8 tydzien a ja moglabym jeść co 2h 🤨 Takiego głodu i ssania jak w ostatnich dniach nie czułam jeszcze nigdy, a wszędzie jest napisane że 1 trymestr to takie samo jak wcześniej zapotrzebowanie na kalorie 🤔 czy to tylko ja? :D
A ja mogła bym wcale nie jest Muszę się zmuszać żeby coś zjeść ☹️
 
Jeszcze raz się witam 😊Napisze trochę o sobie Zaczęłam właśnie 7 tydzień Już była pierwsza wizyta u gina Zarodek już był Kolejna 28 września Na stanie 6 latek Jestem już na zwolnieniu bo pracuje w handlu i tam nie da się oszczędzać Staraliśmy się ok 9 miesięcy o drugą ciążę Termin na 10 mają ❤️
O ja póki co mam na 14, ale jeden lekarz już wyliczył z wielkości płodu na 10 maja. Podobno i tak to będzie się cały czas zmieniało. My o nasze maleństwo staraliśmy się ponad 8 lat. I już nie wierzyliśmy, że się uda. A tu taki cud 🥰
 
O ja póki co mam na 14, ale jeden lekarz już wyliczył z wielkości płodu na 10 maja. Podobno i tak to będzie się cały czas zmieniało. My o nasze maleństwo staraliśmy się ponad 8 lat. I już nie wierzyliśmy, że się uda. A tu taki cud 🥰
No mi właśnie z wielkości płodu tak wyliczył bo z okresu 2 tygodnie powinna byś starsza ciąża ala ja cykle ostatnio miałam po 36-40 dni więc nic dziwnego że się nie zgadzają tygodnie
 
reklama
Już wcześniej pisałam, ze jeśli wcześniej przed ciąża dzwigalas, to nie ma szoku dla organizmu, ale staraj się mniej, tylko wtedy gdy jest konieczność. U lekarza może być coś widać od bety minimum 1000.
Pamiętam co pisałaś. Ale dwa ostatnie lata byłam na starszaka to nie było tam dźwigania bo dzieci samodzielne były 😅
 
Do góry