reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

U mnie był rower, tenis, jogging i długie spacery, na wszystko lekarka pozwala, chociaż tenis zarzuciłam już, a biegać poki co nie mam sily. Może w przyszłym tygodniu ruszę z kopyta:)
Z rzeczy zabronionych wymieniła jazdę konna i rolki. Myślę że jak się było aktywnym to nawet nowy rodzaj aktywności, póki nie jest jakoś wyczynowy i wykańczający organizm, powinien być okej! :) Mimo to zawsze pytałabym jednak lekarza najpierw:)
 
reklama
Niby dlaczego nie można?

Głównie to dotyczy osób, które nagle w ciąży zaczynaja np biegać albo chodzić na siłownie, bo np boja się przytyć. Organizm jest nieprzyzwyczajony do ruchu i może to mieć wtedy niekorzystny wpływ. Na pewno delikatne aktywności nie zaszkodzą nikomu, o ile nie ma przeciwskazan lekarza.
Jak na złość mam karnet na siłownie na pol roku, myśle czy nie skoczyć czasem i nie pojeździć na rowerku stacjonarnym 🤔
 
Ja się tak nakręciłam że przeczytałam od początku dzisiaj wszystkie posty 🤣🤣
Ja nie chce się nastawiać, nakręcać za bardzo by się później nie rozczarować, ale z tyłu głowy cały czas mam że beta za niska, że próg za niski... (odpuściliśmy starania i kochaliśmy się tylko jednego dnia bo mielimy ochotę 🤣🤣 i był to chyba 11dc a teraz mam 33dc) 😥😥 A może teraz by pójść do lekarza mimo że nie będzie widać nic, może mnie uspokoi. I jeszcze ta praca, martwię się bo dźwigam co chwilę dzieci, około 30 jak nie więcej razy dziennie (od 5 miesiąca do roku). Ze względu na poronioną wcześniej ciążę nie chciałabym mówić teraz kierowniczce i dziewczyną dopłóki nie potwierdzi lekarz, a z drugiej strony boję się że to dźwiganie spowoduje coś zlego... Nie wiem juz co robic. Jak byłam w poprzedniej ciąży na badaniu w 6tc to jak pytałam o noszenie to mówił że mogę bo to jeszcze za wcześnie by się oszczędzać tak ale ja teraz jeszcze bardziej przerażona 😱😱 Co myślicie? 😱😢
 
Czy Wy też macie takie ssanie zoladka i pęd do lodówki? 🙈 8 tydzien a ja moglabym jeść co 2h 🤨 Takiego głodu i ssania jak w ostatnich dniach nie czułam jeszcze nigdy, a wszędzie jest napisane że 1 trymestr to takie samo jak wcześniej zapotrzebowanie na kalorie 🤔 czy to tylko ja? :D
mam podobnie od jakiegos tygodnia 😅 staram się nad tym panować, ale wychodzi różnie
 
reklama
Czy Wy też macie takie ssanie zoladka i pęd do lodówki? 🙈 8 tydzien a ja moglabym jeść co 2h 🤨 Takiego głodu i ssania jak w ostatnich dniach nie czułam jeszcze nigdy, a wszędzie jest napisane że 1 trymestr to takie samo jak wcześniej zapotrzebowanie na kalorie 🤔 czy to tylko ja? :D
mam to samo😆 jeszcze zjem czasem więcej od męża. Staram się opanować z tym, bo nie chce przytyć tak jak w pierwszej ciąży 24kg, a wtedy nawet nie jadłam nie wiadomo ile.
 
Do góry