reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Nie za późno, w poprzedniej ciąży też robiłam w 13 tygodniu. Lekarz powiedział że to jest idealny czas bo wszystko super widać. W poprzedniej ciąży poznałam na tych badaniach płeć maluszka. U mnie ciąża bezobjawowa jak na razie. W pierwszej było duże zmęczenie, teraz też ale jest o wiele lżej. Aż niedowierzam ze jestem w ciąży. W poprzedniej nie mogłam spać na brzuchu od pierwszych dni, bo piersi chciały mi wybuchnąć. Teraz żadnych zmian jeszcze nie widzę. A Ty jak się masz? Dokuczaja Ci jakieś objawy?
Tak, tak właśnie jak piszesz o spaniu na brzuchu nie ma mowy, od początku bolą piersi ale bywały dni, że prawie ich nie czułam i strasznie mnie to martwiło. Do tego mdłości i wymioty każdego ranka. A co do płci, późniejsze usg potwierdziło? Czy lekarz tak domniemywał?
 
reklama
Tak, tak właśnie jak piszesz o spaniu na brzuchu nie ma mowy, od początku bolą piersi ale bywały dni, że prawie ich nie czułam i strasznie mnie to martwiło. Do tego mdłości i wymioty każdego ranka. A co do płci, późniejsze usg potwierdziło? Czy lekarz tak domniemywał?
powiedział że na 99,9 procent to będzie dziewczynka i mam córeczkę. Robilam prenatalne u innego ginekologa. Prowadzący określił płeć dopiero kolo18tego tygodnia. Wcześniej miał trudności bo mała zawsze się wiercila
 
Kurde zazdroszcze tego poznania wczesnej plci. Ja z pierwszym dzieckiem plec poznalam bardzo pozno... 22tc. Wczesniej zaslanial sie jak sie dalo albo krzyzowal nozki jak wstydnis i nie i juz. Ale w tej nie odpuszcze i bede nagabywac co chwile zeby mi sprawdzili juz na prenatalnych ;-))
Jakby udało by się poznać na prenatalnych to miło by było oznajmić rodzince o ciąży jednocześnie mówiąc czy córka czy synek ;)
 
Mój lekarz właśnie najpierw zasugerował że za 3 tyg prenatalne - czyli gdzieś po 12 tyg. ale zaraz stwierdził że jeszcze lepiej będzie tydzień później dokładnie 13+2, wszystko będzie lepiej widoczne, też liczę na to że może się uda poznać płeć, ostatnio dwa razy mówił że chyba dziewczynka a tu w 22 chłopiec i tak zostało 🙂
 
Te określanie płci na pierwszych prenatalnych troszkę mało wiarygodne, chyba że bobas współpracuje i rzeczywiście widać czarno na białym. U synka pamiętam jakoś w 14 tygodniu na USG było widać i to pięknie eksponował, natomiast u córki dopiero na połówkowych dowiedziałam się, że dziewczynka ale też nie było złudzeń
 
Hej kobietki:)

Mam pytanie miałyście do czynienia z bostonka w ciazy?…. Ja jestem w 11 tyg, dostałam gorączki, bólu głowy i bólu gardla( zaraziła się od mojej 6 łatki) i dostałam antybiotyk. A tu dzisiaj w środę pecherzyki na dłoniach i poduszkach stop. Dzwoniłam do lekarki, kazała odstawić antybiotyk i być dobrej myśli….a to nie takie proste. Najwyraźniej to bostonka mylona często z angina
 
reklama
Cześć dziewczyny! 💕
Jestem równo w 9 tc.
W poniedziałek kolejne usg. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze! ✊🏻

Ciagle się martwię bo jestem w ciąży… ale w sumie bez objawów. Przerażajace 🤣
Co prawda ból podbrzusza pojawia się co jakiś czas, ale tak jak piersi bolały tak w sumie teraz ból się unormował i czuje naprawdę delikatny dyskomfort.
Zero mdłości, wymiotów, zachcianek, odrzucenia od jakiś potraw - nic.
Kiedy mogą pojawić się ewentualne zachcianki?

Powinnam się cieszyć, ale strasznie nurtujące i stresujące jest zastanawianie się czy serduszko bije i wszystko jest Ok…
W piątek nawet planuje zrobić sobie betę 🤣🤪

Jest tu może ktoś kto tez przechodził ciąże bezobjawowo ? ✊🏻🥹

Termin 23.05.2023 ✊🏻❤️
 
Do góry