reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Ja w pierwszej ciąży tylko na początku coś męczyło. Potem nie miałam objawów tylko chciejstwa na różne obiady w pierwszym trymestrze;) typu zrobiłam garnek szczawiowej i sama zjadłam. Nalepilam 60 pierogów i mezowi starczyło tylko 10 😅

Tu mam ochotę na sosy wszelkiego rodzaju 😅 jadę dzisiaj do mamy i zrobi mi gołąbki na wynos 😍 a tata rano poszedł na grzyby i zrobią mi jeszcze sos grzybowy 😍
oooo zjadłabym gołąbki ale takie w sosie śmietanowym z grzybami wlasnie 🤤🤤🤤
 
reklama
Chyba też bym włączyła sól fizjologiczna do sterydów. A flavamend czy inne wykrztuśne nie daje wg ulotkowania np 2x dziennie. Tylko lekarz zawsze każe sumować mi dawki i dawać częściej, ale mniej np w 4x. Ewentualnie przy ciężkiej wydzielinie daje wg dawkowania na opakowaniu, plus syrop prospan dodatkowo.
czyli jak ja mam dawac według ulotki flavamed 2x2.5ml to poprostu spróbować 4x1.25 ? Wlasnie robię mu inhalacje z soli
 
czyli jak ja mam dawac według ulotki flavamed 2x2.5ml to poprostu spróbować 4x1.25 ? Wlasnie robię mu inhalacje z soli
Tak, tylko zmieścić się do tej 17.
I trzeba pamiętać że te syropy nie będą zbytnio działać jak nie będzie więcej płynów do picia. Ja jeszcze przy zapaleniu krtani jak już jest mokry kaszel to chodzę na dwor z rana bo to też lepiej się i smarka i kaszle.
Inhalacje minimum 10 minut, jak dacie radę to i dłużej :) i dużo cierpliwości 😅
 
Tak, tylko zmieścić się do tej 17.
I trzeba pamiętać że te syropy nie będą zbytnio działać jak nie będzie więcej płynów do picia. Ja jeszcze przy zapaleniu krtani jak już jest mokry kaszel to chodzę na dwor z rana bo to też lepiej się i smarka i kaszle.
Inhalacje minimum 10 minut, jak dacie radę to i dłużej :) i dużo cierpliwości 😅
u nas 10 minut inhalacji to max i się wyrywa. Wlasnie miałam pytać jak jest w tym wychodzeniem z domu bo jak mial kaszel krtaniowy to mówią doktor ze nie wolno na dwor 🤷‍♀️ ale wsumie już ma inny 🤷‍♀️
 
u nas 10 minut inhalacji to max i się wyrywa. Wlasnie miałam pytać jak jest w tym wychodzeniem z domu bo jak mial kaszel krtaniowy to mówią doktor ze nie wolno na dwor 🤷‍♀️ ale wsumie już ma inny 🤷‍♀️
Jak już mokry to raczej można, ale to już samemu trzeba decydowac. Najważniejsze że nie szczeka no i żeby nie zagrzać i nie przewiac. Syn od półtora roku choruje na zmianę krtań i oskrzela. I od roku udaje nam się omijać antybiotyk w tym zakresie :) w wakacje była przerwa od chorób. Byliśmy u alergologa już to mówi że to niby astma, ale nie astma i na pół roku dostaliśmy sterydy wziewne. I po pół roku przeanalizujemy efekty.
 
O rety, u nas zawsze na dwor wychodzimy chyba ze goraczka. A juz przy krtani to wrecz wskazane, oczywiscie bez swirowania pawiana :-) chociaz moj to maly pawian i ciezko go w ryzach utrzymac 😅

Btw pan tabletka gdzies mowil na swoim filmiku ze takie 7 min to max jesli chodzi o inhalacje dla dzieci. Ale jakos nie moge znalezc tego zeby podeslac linka i nie wiem czy sobie nie wymyslilam tych 7 min teraz🤦‍♀️ przepraszam jesli wprowadzilam w blad.
 
reklama
Jak już mokry to raczej można, ale to już samemu trzeba decydowac. Najważniejsze że nie szczeka no i żeby nie zagrzać i nie przewiac. Syn od półtora roku choruje na zmianę krtań i oskrzela. I od roku udaje nam się omijać antybiotyk w tym zakresie :) w wakacje była przerwa od chorób. Byliśmy u alergologa już to mówi że to niby astma, ale nie astma i na pół roku dostaliśmy sterydy wziewne. I po pół roku przeanalizujemy efekty.
synek w styczniu kończy 3 latka, od lutego chodzi do zlobka, od tej pory mial zapalenie oskrzeli, angine, rotawirusa, zwykla jelitowke, trochę infekcji wirusowych - katar kaszel, mega łagodna bostonke No i teraz ta krtań, wiadomo nie licze katarów 😉
 
Do góry