reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Wiek ciąży z OM zaklada owulacje w 14dc wiec jeśli test pozytywny wyszedł Ci w 17dc to już musisz odjąc 3 dni. Dodatkowo owulacja występuje nawet do 72h po pozytywnym teście, to już kolejne 3 dni i już robi się tydzień rozjazdu.
Ja np mam regularne cykle, 27 dni i owu w 14-15 dc wiec u mnie tygodniowy rozjazd oznaczałby coś złego ale u Ciebie wcale nie musi 🙂
Bardzo Tobie dziękuje za wyjaśnienie 🙏🏼🌷

Też bym tak liczyła jak @Bibi89 .

Dobra, uspokoiłyście mnie dziewczyny....pewnie do czasu, aż znów się na czymś zafiksuje i zacznę myśleć... 🤓😅
 
reklama
Dziewczyny, byłam wczoraj na 1 USG. Wg OM z aplikacji miałam 6+3, natomiast lekarz stwierdził 5+3 według wielkości pęcherzyka ciążowego. Potwierdził ciążę i powiedział, żeby przyjść za tydzień bo póki co, jest za wcześnie na serduszko.
Dostałam zdjęcie ale ja kij co tam widzę 🧐, może jakiś szajski sprzęt miał, czy ja już świruje? 🥴
To moja pierwsza ciąża i nie wiem skąd taki rozjazd w tygodniach ciąży, gdzie mniej więcej widziałam kiedy mam owulację...🤔
W sumie to zaczynam się martwić bo nawet żadnych dolegliwości nie mam, poza częstszym sikaniem i bolącymi piersiami...🙄
Zobacz załącznik 1446066
U mnie różnica wynosi jakieś 2-3 tyg. Nie ma w tym dziwnego po prostu później owulacja. Nie panikuj od razu, a serduszko na jeszcze spokojnie czas na pojawienie się
 
Cześć ☺️ Jestem tu nowa. Termin mam na 18.05. z terminu ostatniej miesiączki. Dwie kreski 7 września ☺️ Byłam u lekarza 12 września, ale jeszcze nic nie było widać poza pogrubionym endometrium. Ale objawy ciążowe są - mdłości i ta senność 😂 Mogłabym spać cały dzień 😂 Następne usg 2 października i oczywiście jest stres, że nic z tego nie będzie choć to moja trzecia ciąża. Pozdrawiam wszystkie Majóweczki ☺️
Hej ja też mam termin na 18.05 😊. A dwie kreseczki zobaczyłam dzień wcześniej bo 06.09 😃 ale się zgadałyśmy z robotą bobasa😂 wszystkiego dobrego ❤ ja idę jutro na wizytę może będzie juz serduszko 😍😍😍
 
A mogłaby mi któraś z was wytłumaczyć dlaczego jest źle jak jest różnica w tych tygodniach ? Że z aplikacji taki tydzień na usg inny tydzień. To że dziecko nie rozwija się prawidłowo? Może dość do poronienia ? Dlaczego ważne jest żeby tygodnie się w miarę pokrywały? Czy to nie jest ważne?
 
Dziewczyny, byłam wczoraj na 1 USG. Wg OM z aplikacji miałam 6+3, natomiast lekarz stwierdził 5+3 według wielkości pęcherzyka ciążowego. Potwierdził ciążę i powiedział, żeby przyjść za tydzień bo póki co, jest za wcześnie na serduszko.
Dostałam zdjęcie ale ja kij co tam widzę 🧐, może jakiś szajski sprzęt miał, czy ja już świruje? 🥴
To moja pierwsza ciąża i nie wiem skąd taki rozjazd w tygodniach ciąży, gdzie mniej więcej widziałam kiedy mam owulację...🤔
W sumie to zaczynam się martwić bo nawet żadnych dolegliwości nie mam, poza częstszym sikaniem i bolącymi piersiami...🙄
Zobacz załącznik 1446066
Spkojnie moje usg w 5 tygodniu i 4 dniu bylo podobne po tygodniu juz było widoczne bijące serduszko 😍😍😍
 
A mogłaby mi któraś z was wytłumaczyć dlaczego jest źle jak jest różnica w tych tygodniach ? Że z aplikacji taki tydzień na usg inny tydzień. To że dziecko nie rozwija się prawidłowo? Może dość do poronienia ? Dlaczego ważne jest żeby tygodnie się w miarę pokrywały? Czy to nie jest ważne?
Tak jak pisałam wcześniej, wiek ciąży z OM wyznaczą się na podstawie owulacji w 14dc. I jeśli masz owu w 14dc (najlepiej potwierdzona przez monitoring) a ciąża wychodzi o tydzień młodsza to znaczy że nie rozwija się prawidłowo. Skutki mogą być różne. Ale wystarczy ze owulacja jest później np w 20dc i wtedy ten tydzień różnicy nie stanowi problemu bo owulacja nastąpiła później.
Załóżmy ze obie wg OM jestesmy teraz w 8+2. Ja miałam owu w 14dc wiec się pokrywa ale Ty miałaś np w 18 wiec jesteś wg usg 7+5 i to jest ok.

Wszystko zależy od tego kiedy była owulacja.
 
reklama
Do góry