reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
jak idziesz prywatnie to na każdej, jak chodzisz na NFZ to refundowane są 3, dobrą wolą lekarza jest że zrobi ich więcej.
mam na każdej co 4 tyg -teraz będzie częściej, chodzę prywatnie, właśnie dlatego że nie chciałam żeby prowadzenie mojej ciąży opierało się na wynikach z krwi i obserwacji szyjki na fotelu 😉
 
jak idziesz prywatnie to na każdej, jak chodzisz na NFZ to refundowane są 3, dobrą wolą lekarza jest że zrobi ich więcej.
mam na każdej co 4 tyg -teraz będzie częściej, chodzę prywatnie, właśnie dlatego że nie chciałam żeby prowadzenie mojej ciąży opierało się na wynikach z krwi i obserwacji szyjki na fotelu 😉
A ja tez chodzę prywatnie i zetknęłam się z różnymi opiniami, ze nie powinno się robić co miesiąc bo to szkodliwe. W krajach skandynawskich np. ciąża tez jest traktowana jako stan fizjologiczny i jeśli przebiega prawidłowo to nie ma zbędnych dodatkowych badań
 
To nie takie pewne :) Bo niektórzy zalecają tylko 3 USG w trakcie trwania ciazy, a na pozostałych wizytach tylko tętno , badania krwi, moczu ,etc :)
Już wiele razy przewijał się ten temat 🤪 Jak komuś pasuje taki lekarz to ok. Ja osobiście nie wyobrażam sobie mieć tylko 3 usg na całą ciążę...
 
Już wiele razy przewijał się ten temat 🤪 Jak komuś pasuje taki lekarz to ok. Ja osobiście nie wyobrażam sobie mieć tylko 3 usg na całą ciążę...
Ja akurat miałam nadmiar badań USG w ciazy, bo było podejrzenie wady, potem aminopunkcja, konsultacje u kilku lekarzy, echo serca, plamienie i za każdym razem miałam USG. Dostałam opinie ze to szkodliwe i niektórzy nie robią nawet co miesiąc tylko zalecają 3 podstawowe i zastanawiam się nad tym …
 
Ja akurat miałam nadmiar badań USG w ciazy, bo było podejrzenie wady, potem aminopunkcja, konsultacje u kilku lekarzy, echo serca, plamienie i za każdym razem miałam USG. Dostałam opinie ze to szkodliwe i niektórzy nie robią nawet co miesiąc tylko zalecają 3 podstawowe i zastanawiam się nad tym …
A co konkretnie szkodzi? Jakie mogą być powikłania po usg? Zawsze mnie to ciekawiło. Są osoby, która twierdzą, że szkodzi a zero konkretów :)
 
reklama
A ja tez chodzę prywatnie i zetknęłam się z różnymi opiniami, ze nie powinno się robić co miesiąc bo to szkodliwe. W krajach skandynawskich np. ciąża tez jest traktowana jako stan fizjologiczny i jeśli przebiega prawidłowo to nie ma zbędnych dodatkowych badań
ciąże zagrożone też są monitorowane przez USG bo jak inaczej i jest wszystko dobrze. moja pierwsza ciąża była ciążą trudną, a jednak były częste USG, dziecko zdrowe, lekarz mówił że nie szkodzi to dziecku w ogóle, to nie pierwsze urządzenia USG, wszystko idzie do przodu.
( to tak jak z robieniem zdjęć RTG zęba w ciąży. a potem się buja taka ciężarna z chorym korzeniem, bólem i ropieniem bo lekarz nie chce zrobić zdjęcia punktowego bo ciąża..
a ciażarna biedna zęba usuwa po ponoć jedyne wyjście-albo sama się nie zgadza na zdjęcie i leczy zęba w ciemno🫣)
 
Do góry