reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Cześć dziewczyny :) u nas termin na 21 maja, dołączam bo do grudnia robiliśmy sobie z mężem spokój od planowania, a pełną parą ruszamy właśnie od Nowego Roku; podejrzewam że skoro też macie terminy na maj, to podobne rzeczy mogą w głowach siedzieć.

A jak tu już jestem to zapytam czy podejmowałyście już decyzję co do sposobu porodu i szpitala/domu? Bo zaczęłam o tym myśleć i na razie ponad to że będę chciała być w szpitalu a nie w domu (jako weteranka szpitalna miejsce to, szycie, znieczulenia i kroplówki mnie ani trochę nie przerażają) - nie umiem powiedzieć nic. Czy CC, czy znieczulenie, czy w wodzie. Czy dla Was te wybory były/są oczywiste?
Hejka, dla mnie to druga ciąża, więc wybieram ten sam szpital, tą samą położną i mam nadzieję, że znowu uda się naturalnie. Znieczulenie piękna sprawa, polecam. Powinni to dawać na wynos, szczególnie na okres połogu:).
Nie rodziłam natomiast w wodzie, także tutaj nie podpowiem. Do samego porodu podchodziłam dość zadaniowo i wszystko działo się tak szybko, że aż się później zastanawiałam kto korzysta z muzyki relaksacyjnej/świeczek zapachowych i zapomniałam o całym planie porodu. Ale kto wie…może podczas drugiego będę na tyle wyluzowana, żeby w trakcie czytać książkę, kto wie:)
 
reklama
u mnie druga ciąża, szpital i położna jak przy pierwszym, narazie zastanawiam się jak przekonać mojego ginekologa do drugiej cesarki...hmmm...😁
 
Ja z pytaniem jakie dawki żelaza zaleca Wam lekarz. Wyszła mi mała anemia (niewiele poniżej normy) a lekarz mi przepisał 2x dziennie po 80mg, czy to nie za dużo?
 
Hej dziewczyny!

U nas teoretycznie termin na 16.05.2023 (tak wynika z daty OM). Ciekawe tylko jak to się potoczy przy niewydolności cieśniowej szyjki 🥺 oby pozostać w dwupaku jak najdłużej ❤️

Pozdrawiam!
 
Hej dziewczyny!

U nas teoretycznie termin na 16.05.2023 (tak wynika z daty OM). Ciekawe tylko jak to się potoczy przy niewydolności cieśniowej szyjki 🥺 oby pozostać w dwupaku jak najdłużej ❤️

Pozdrawiam!
Masz wdrożoną jakąś profilaktykę na szyjkę?:) skróciła się już czy w poprzedniej ciąży poleciała?
 
Masz wdrożoną jakąś profilaktykę na szyjkę?:) skróciła się już czy w poprzedniej ciąży poleciała?
W 19 tc założyli szew ratunkowy przy szyjce 1mm i rozwarciu wewnętrznym na 1,5cm i dodatkowo pessar jako wsparcie. Ogólnie to pierwsza ciąża i ginekolog prowadzący, można by powiedzieć, że w ostatnim momencie zauważył że ma 0,5cm. Od razu dostałam skierowanie do szpitala i nawet nie zwlekałam żeby tam iść. Pewnie tylko to pozwoliło jakoś tą ciążę jeszcze uratować. Najdziwniejsze jest to, że zupełnie nie czułam, iż dzieje się coś niedobrego… teraz dodatkowo luteina 2x100, aspargin i oszczędzający się tryb życia
 
W 19 tc założyli szew ratunkowy przy szyjce 1mm i rozwarciu wewnętrznym na 1,5cm i dodatkowo pessar jako wsparcie. Ogólnie to pierwsza ciąża i ginekolog prowadzący, można by powiedzieć, że w ostatnim momencie zauważył że ma 0,5cm. Od razu dostałam skierowanie do szpitala i nawet nie zwlekałam żeby tam iść. Pewnie tylko to pozwoliło jakoś tą ciążę jeszcze uratować. Najdziwniejsze jest to, że zupełnie nie czułam, iż dzieje się coś niedobrego… teraz dodatkowo luteina 2x100, aspargin i oszczędzający się tryb życia
Łooooo hardkora masz za lekarza, ale super, że to wyłapał!:)
Ja mam szew profilaktyczny od 14 tygodnia, termin mam 3 dni przed Tobą :) w poprzedniej ciąży urodziłam w 22 tygodniu i też do samego końca nie widziałam, że coś się działo, jeżeli to Cię pocieszy, to dopiero teraz widzę, że np. poprzednio miałam na tym etapie brzuch o wiele niżej i ruchy czułam o wiele niżej, ale że to była moja pierwsza ciąża, to nie miałam jak porównać i nie wiedziałam, jak powinno być.

Ale szew jest super!:) ja sobie mówię, że byle do 28 tygodnia, żeby dziecko miało już szanse na przeżycie, a potem niech się dzieje to, co ma się dziać, ale patrząc na to, że póki co wszystko jest super, to nie widzę przeszkód w dotrwaniu i do końca.

Sąsiadce moich rodziców też zakładali ratunkowy, bo miała rozwarcie i dotrzymała do końca:)
 
reklama
W 19 tc założyli szew ratunkowy przy szyjce 1mm i rozwarciu wewnętrznym na 1,5cm i dodatkowo pessar jako wsparcie. Ogólnie to pierwsza ciąża i ginekolog prowadzący, można by powiedzieć, że w ostatnim momencie zauważył że ma 0,5cm. Od razu dostałam skierowanie do szpitala i nawet nie zwlekałam żeby tam iść. Pewnie tylko to pozwoliło jakoś tą ciążę jeszcze uratować. Najdziwniejsze jest to, że zupełnie nie czułam, iż dzieje się coś niedobrego… teraz dodatkowo luteina 2x100, aspargin i oszczędzający się tryb życia
Super, że udało się zadziałać ❤️ czy miałaś szyjkę mierzoną również na wcześniejszych etapach ciąży?
 
Do góry