reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

A ile miałaś łącznie tego wszystkiego? To jest chyba spory wydatek na raz
W kwietniu, zanim urodzą się nasze dzieci jest też Tydzień Pieluchy Wielorazowej. Można sobie tam niektóre rzeczy taniej kupić. Sklepy z wielo mają wtedy promocje. Ale nie warto kupować dużo na początek.

Najlepiej najpierw wypożyczyć, testować co nam się podoba i dopiero kupować.
Chociaż tetra w kwadracie 50x50 przy małym dziecku przyda się na bank.
 
reklama
Bierzcie pod uwagę, że do wielopielo warto używać też wielorazowych chusteczek/ściereczek do pupy. Ja uszyłam sobie bambusowe (bo bardzo chciałam się nauczyć szyć na maszynie i to był idealny moment i materiał do nauki; ale teraz po prostu pocięłabym evolon i nic nie obszywala, bo się nie strzępi).

Wtedy na bank myjesz pupę samą wodą. Albo możesz sobie dodać rumianek czy co tam chcesz do wody. Ale na pewno nie masz grama konserwantów i zapachów.

Ja mam na przewijaku termos z ciepłą wodą. Ściereczkę maczam w odrobienie wody i myję pupę. Potem do pieluch brudnych i piorę razem. Na wyjścia mam woreczek strunowy taki z LIDLA do niego wkładam z 5 ściereczek namoczonych w wodzie i gotowe.

Dla noworodka miałam wodę przegotowaną, po pół roku już po prostu ciepła kranówka.

Kolejny plus i kolejna oszczędność.
 
Pampersy powinno się zmieniać równie często, ale wiem, że nikt tego nie robi.

U mnie przecieki są bardzo rzadkie. Ale trzeba się nauczyć jak załatwia się nasze dziecko i kiedy jaka chłonność będzie potrzebna. Ale to nawet mój mąż ogarnia ;)

Przeciw pampersom dla mnie jest też to, że są sztuczne, mocno bielone, wkład zawiera chemiczne absorbenty, podwyższają temperaturę ciała i nie oddychają.
U nas na przeciekanie skutkowała jedynie zmiana częsta czyli 1.5h to max max po prostu one z boku tak nigdy nie dochodziły do ciała dobrze. Bo one boki mają takie beznadziejne tam po prostu nie było jak tego obejść żeby zapiąć szczelnie bo i tak były szpary, bo nawet jak czytałam żeby zakładać 2 wkłady to nic to nie dawało, więc u nas to te boki były problemem właśnie bardzo dużym
 

Załączniki

  • IMG_20221007_174729.jpg
    IMG_20221007_174729.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 44
U nas na przeciekanie skutkowała jedynie zmiana częsta czyli 1.5h to max max po prostu one z boku tak nigdy nie dochodziły do ciała dobrze. Bo one boki mają takie beznadziejne tam po prostu nie było jak tego obejść żeby zapiąć szczelnie bo i tak były szpary, bo nawet jak czytałam żeby zakładać 2 wkłady to nic to nie dawało, więc u nas to te boki były problemem właśnie bardzo dużym
Wiem w czym problem. Dlatego ja mam system wkład i na to otulacz. Albo tetra w latawiec i na to gatki.

Taki model jak masz na zdjęciu też mi przeciekał. Wyszło to przy wypożyczeniu. Dlatego ich nie kupiłam i zdecydowałam się na inny system. Moim zdaniem niektóre pieluchy w systemie „kieszonka” albo „all in one” są wadliwie zaprojektowane i uszyte.
 
Muszę wiedzę zagłębić bo widzę że są tu mamy wielopielo :D gdy stanę pod znakiem zapytania będę Cię męczyć @Munro

Nawet wspomniałaś że można wypożyczyć więc tym bardziej prawdopodobnie zainteresuje się jak moja próba ma kosztować 100zl + :)
Na olx jest bardzo dużo używek można do 50 zł się zmieścić za 4 pieluchy i zobaczyć czy to wogole jest to a jak nie to sprzedać za tą samą cenę lub dokupić drugie tyle
 
Wiem w czym problem. Dlatego ja mam system wkład i na to otulacz. Albo tetra w latawiec i na to gatki.

Taki model jak masz na zdjęciu też mi przeciekał. Wyszło to przy wypożyczeniu. Dlatego ich nie kupiłam i zdecydowałam się na inny system. Moim zdaniem niektóre pieluchy w systemie „kieszonka” albo „all in one” są wadliwie zaprojektowane i uszyte.
O widzisz
To właśnie ja widziałam że to coś jest nie tak przy tych nogach że to nie może być tyle szpar
 
O widzisz
To właśnie ja widziałam że to coś jest nie tak przy tych nogach że to nie może być tyle szpar
Może da się to jakoś zrobić, ale mnie się nie udało. Też body w pachwinach mokre było od tego.
Wełniane gatki zalanolinowane, a pod nimi tetra w latawiec złożona, czasem z dodatkiem boostera, spięta snappi i gotowe.
 
Wy tu o jakimś wielopielo i innych rzeczach chusty leżaczki a ja nie mam pojęcia o co chodzi 😅😂😂 no ale co się dziwić na pokładzie pierwsze bobo 😁 może do końca ciąży ogarnę to wszystko 😂 jak narazie zapomniałam że pierogi się gotują 🙈 teraz mąż wróci do domu i bez obiadu będzie 😅😂😂
 
reklama
Może da się to jakoś zrobić, ale mnie się nie udało. Też body w pachwinach mokre było od tego.
Wełniane gatki zalanolinowane, a pod nimi tetra w latawiec złożona, czasem z dodatkiem boostera, spięta snappi i gotowe.
Jestem tak bardzo nie na czasie, że nawet nie zrozumiałam co tu napisałaś😅 ja też miałam te pieluszki z fałdkami w pachwinach i też to ciągle przeciekało, stąd też tyle prania, bo oprócz pieluchy jeszcze body, a czasem też rajtuzki były wilgotne. Dobrze, że miałam całe stosy ubranek, bo sznurki były non stop pełne ;)
Chyba po prostu będziesz musiała zrobić nam jakieś szkolenie jak będzie bliżej porodu ;)
 
Do góry