reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Ja mam do swojego lekarza, który mnie prowadzi jako ginekolog immunolog mam 1,5 h jazdy i nie ma szans abym zmieniłam na lokalnego ginekologa :) ale ja wiem, że to lekarz anioł więc się trzymam dr Janosz. Tak napisałam, bo nie wydaje mi się 100 km taką dużą odległością teraz. Nie wiem co będzie jak brzuch urośnie :) a pewnie są lekarze, którzy prowadzą ciąże po in vitro, chociaż to nie powinno mieć znaczenia bo in vitro to po prostu inny sposób zapłodnienia, reszta raczej przechodzi tak samo? czy się mylę? W tym tc to już powinny być chyba zlecone badania? Ja jestem 9+5 i martwiłam się , że najpóżniej robiłam badania.

O Jezu ! Aż mam zły w oczach. Nie wyobrażam sobie ile to było bólu! A urodził się zdrowy, czy wiedzieliście, że niestety nie długo będzie wam dane się cieszyć swoja obecnością? :( Pewnie, że masz prawo do takich odczuć, szczególnie przez twoje nieszczęście. Ja po poronieniach to nie wierzyłam w ciąże póki nie urodziłam córki.
Noo tak jest niestety , urodził się zdrowy i miał 10/10 punktów po urodzeniu dopiero po miesiącu jak mięśnie zaczęły puszczać z pozycji embrionalnej to mały zrobił się wiotki i zamieszkaliśmy w szpitalu ale jestem szczęśliwa ze dane było mi go chociaż poznać ❤️
 
reklama
Cześć dziewczyny ja dziś zaczynam 8 tc, termin mam na 14 maja 2023. Mieszkam w Poznaniu. Męczą mnie mdłości i wymioty od 6 tc, do tego senność i rozdrażnienie.. byłam kilka dni temu na wizycie u ginekologa, pokazywał mi bijące serduszko i nawet mogłam je usłyszeć <3 Czy któraś z Was też jest z Poznania? Pozdrawiam :)
Aga, moja imienniczko ja jestem z okolic Poznania ;)
 
Noo tak jest niestety , urodził się zdrowy i miał 10/10 punktów po urodzeniu dopiero po miesiącu jak mięśnie zaczęły puszczać z pozycji embrionalnej to mały zrobił się wiotki i zamieszkaliśmy w szpitalu ale jestem szczęśliwa ze dane było mi go chociaż poznać ❤️
Bardzo mi przykro 😢
 
Cześć Dziewczyny!
To mój pierwszy post:)
To moja 3 ciąża 9t5d:) poprzednie dwie niestety straciłam (Mam mutacje MTHFR) teraz ciąża na clexane od 5 tygodnia jak została potwierdzona na USG i jestem dobrej myśli :) w czwartek miałam USG i wszystko jest super zarodek 2.34mm serduszko bije. Fajnie przeżywać to z Wami szczególnie, że oprócz mnie i męża nie wie jeszcze nikt :)
 
Hej dziewczyny mam pytanie może któraś będzie wiedzieć. Bo już mam takie myśli że idzie oszaleć. A wizyta komcem października.

Czy jeżeli lekarz wykrył serduszko ale np później (nie daj boze ) to serduszko zatrzymało się. To czy to wiąże się z krwawieniem czy dopiero lekarz jest to w stanie stwierdzić na usg.

Wiem pytanie głupie i czarnowidztwo. Ale chciałabym znać odpowiedź na takie pytanie. I jeszcze jedno:

Czy kobieta w ciąży może jeść grzyby z lasu np w postaci zupy albo sosu grzybowego? Wiadomo ze grzyby nie maja witamin i są ciężkostrawne. Ale można je jeść w ciazy ?
ja miałam tak ze poronienie było zatrzymane, czyli bez krwawienia, musieli mi wywoływać niestety. 5 tygodni tak chodziłam, jedyne co zauważyłam to był dziwny ból brzucha i w 12 tyg dziwiłam się ze brzuch mi nie rośnie.
 
Tylko lepiej jeść grzyby z zaufanego źródła, nigdy nie wiadomo... A skutki mogą być bardzo złe... Po prostu lepiej uważać z grzybami.

U mnie ciąża jest młodsza w porównaniu z OM o 3 tygodnie. I jest wszystko dobrze, mam nadzieję, że tak pozostanie 🙏 Ale ja wiem, że owulacja musiała być później i zapłodnienie też, dlatego tak się nie martwię. W poprzedniej ciąży też tak miałam. Ja mam dość długie cykle i owulacja przychodzi jak chce. To naprawdę duże szczęście, że za pierwszym cyklem naszych starań się udało :)
moja bratowa tez miała ciąże młodsza o 3 tyg, dziś „ta ciąża” ma 7 miesięcy ;)
 
reklama
@Harinka daję znać zgodnie z obietnicą: ginekolog zasugerował zostawienie dziecka w domu. Obawia się, że może mi jeszcze sporo rzeczy przynieść z przedszkola, bo za dużo tych wirusów przejmuję. Plus zasugerował szczepienie dziecka na ospę. Cieszę się, że wizyta była razem z mężem to sam usłyszał, że te wirusy to nie przelewki i od razu w aucie zasugerował pomoc teściowej.
Daj znać jak po Twojej wizycie ☺️
Hej, dzięki za pamięć:)
Ja już jestem po pierwszej wizycie, byłam w czwartek. Nie byłam w stanie się tu odezwać. Mdłości sprawiają że ciężko mi czytać o ciążowych sprawach 😜
W każdym razie w 6+4 była już dzidzia i serduszko ❤️ teraz mam przyjść za 2 tygodnie a później już chyba będę chodzić co 4. Mam przepisane tabletki na mdłości ale jeszcze nie brałam.
O ten żłobek zupełnie zapomniałam zapytać🙈 Będę pamiętać na kolejnej wizycie
 
Do góry