reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

jeju, ja kocham te zdjęcia usg. 😍 ja od synka mam wszystkie poukładane według kolejności, a pierwsze takie gdzie było widać jego cały kształt, z 13tc to mam w ramce w sypialni. Piękna pamiątka 🫶🏻🥰
Chvialabym tak, ale jakoś nie mam zdjęć. Jedno w 14 tc jak wodac tylko rączkę. A poprzednie to jakieś niewyrazne. W 20 tc ma połówkowym to ja tylko glowe. 3d nigdy się nie udało zrobic bo corka była uparciuchem o nie pokazywała się. Dupka wypieta zawsze.
Ja się właśnie zastanawiam jak z tą cytologią, ale przypomniałam sobie jak koleżanka w ciąży robiła w poradni ginekologicznej (tam gdzie będę chodziła na NFZ) cytologię i wyszły jej jakieś cuda. Lekarz do którego chodziła prywatnie wysłał ją na oddział - do innego szpitala, powtórzyli badanie i wszystko okej. Potem się okazało że faktycznie lekarzowi czy położnej która pobierała cytologię spadł ten patyczek na podłogę a ona go podniosła i włożyła do probówki 🙈
Matko i corko! 😱 toż to sie w glowie nie mieści.
 
reklama
Hey jestem 7 tygodniu i 4 dniu ciąży...to początek i mega się denerwuje :( nie chce jeszcze nikomu mówić poza oczywiście mężem który wie i nawet nie mam z kim pogadać o swoich wątpliwościach a wiecie jak to faceci?! ;)
 
Nie musisz :)

Ja co prawda nie NFZ a luxmed ale mówiłam wprost lekarzowi że ciąże prowadze prywatnie i chce od niego tylko skierowania na badania. Tak samo mój prywatny lekarz wiedział o luxmedzie
U mnie jak tak probowalam i w sumie bylam tylko na usg aby potwierdzić przed drugim poronieniu czy serce bije to się tak oburzył ze kazal mi wyjsc i nie wykorzystywać nfz jak place prywatnie. Wtedy mnie tak scielo ze nic mu nie powiedzialam oprócz dowidzenia...
 
To pierwsza długo wyczekiwana ciąża i mam wrażenie ze już powoli szaleje nie wiem czy to hormony czy tak sama od siebie..:)
 
U mnie jak tak probowalam i w sumie bylam tylko na usg aby potwierdzić przed drugim poronieniu czy serce bije to się tak oburzył ze kazal mi wyjsc i nie wykorzystywać nfz jak place prywatnie. Wtedy mnie tak scielo ze nic mu nie powiedzialam oprócz dowidzenia...
Ja juz tu wcześniej pisałam ale napiszę jeszcze raz jak zostałam potraktowana przez lekarza na NFZ. Pierwsza ciąża prowadzona prywatnie, ale na USG połówkowym wyszła wada serduszka i konieczne było echo serca. Wtedy to był koszt 300 zł więc stwierdziłam że pójdę do poradni kobiet do ośrodka zdrowia po skierowanie. Na starcie dostałam ochrzan od położnej jak jej powiedziałam że to połowa ciąży i chroze prywatnie (pytała dlaczego tak późno przychodzę z ciążą xd). Potem znowu od lekarza że co ja sobie myślę, jak płacę prywatnie za wizyty to mam sobie też płacić sama za echo. Koniec końców dał skierowanie ale ile się nasłuchałam...
 
rozumiem, myslalam ze może robiłaś jakieś badania po poronieniu. Ja mialam jedno poronienie w 9 tyg , druga ciaza na heparynie i acardzie i mam synka 😊, w tej próbujemy sam acard, ale jestem dobrej myśli. Może zadzwoń do lekarza dzis i powiedz jaka jest sytuacja i co myśli o tym żebyś zaczęła brać acard? On nie zaszkodzi, a może wspomóc.
Lekarz zdecydował, że spróbujecie teraz na samym acardzie? Nie boisz się? Mi lekarz zlecił heparynę, ale jej nie wykupiłam. To nie jest na moje siły, żeby się kłuć przez 9 miesięcy ot tak profilaktycznie. Jeśli wyjdzie coś w badaniach to inna sprawa, ale ja nigdy nie byłam pod tym kontem przebadana. Ciążę z synem donosiłam na samym acardzie, z córką dołączyli heparynę w ok 22 tyg chociaż nie wiem dlaczego.. Jestem ciekawa następnej wizyty. Mam nadzieję, że mimo niestosowania się do zaleceń lekarka będzie chciała dalej prowadzić moją ciążę..
 
reklama
Chvialabym tak, ale jakoś nie mam zdjęć. Jedno w 14 tc jak wodac tylko rączkę. A poprzednie to jakieś niewyrazne. W 20 tc ma połówkowym to ja tylko glowe. 3d nigdy się nie udało zrobic bo corka była uparciuchem o nie pokazywała się. Dupka wypieta zawsze.

Matko i corko! 😱 toż to sie w glowie nie mieści.
Ja połówkowe robiłam w bora-med w Warszawie. Mam nawet nagrana płytę 😁
 
Do góry