reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Ale jest jeszcze 26 tygodni dodatkowego co razem daje rok. A nie musisz 11 tygodni wykorzystać prze porodem wcale. Ja np. Planuje wykorzystać 4 tygodnie przed porodem.
Ja nigdy nie rodzilam w uk wiec do konca tych zasad nie znam. Tyle, co przeczytałam w necie. Pewnie położna przybliży mi temat. 😉
 
Ja nigdy nie rodzilam w uk wiec do konca tych zasad nie znam. Tyle, co przeczytałam w necie. Pewnie położna przybliży mi temat. 😉

No jeszcze czas na to 😉
Ale nawet teraz mam dwie ciężarne w pracy, rodzą w listopadzie, a będą pracować do połowy października.
Później po tym macierzyńskim tez jest jakiś tam urlop rodzicielski, bezpłatny co prawda, ale zależy co kto ma w planach. Na pewno w pracy w HR tez Ci powiedzą co i jak, kiedy już ich poinformujesz o swoim stanie. Ja oczywiście czekam do scanu w 12 tyg. żeby powiedzieć
 
Poza tym pewnie i tak pójdę wczesniej. Kolo 30 tyg max, nawet wcześniej. Nie wyobrazam sobie z wielkim brzuchem wyginac sie, kucać dziesiątki razy, myc ludzi.
Trzeba będzie jakoś przetrwać. Masakra
 
Dziewczyny ja wykituje przez ten bol zębów 😭😭 prawa strona góra i dol, męczy mnie od 2 dni i puszcza tylko na chwilkę, już chyba wolałabym wymiotować 😭 ciągle zasysam powietrze buzia i trzymam w buzi wodę bo daje mi to trochę ulgę, już się boje nocy 😭 czytalam ze to może być przez hormony bo nie wierze ze nagle mnie zeby bolą bez powodu..
 
Poza tym pewnie i tak pójdę wczesniej. Kolo 30 tyg max, nawet wcześniej. Nie wyobrazam sobie z wielkim brzuchem wyginac sie, kucać dziesiątki razy, myc ludzi.
Trzeba będzie jakoś przetrwać. Masakra

No raczej jak brzuszek już urośnie to może być ciężko.
Wiem ze 11 tygodni przed porodem można już iść na macierzyński, to akurat miałbyś od 30 tygodnia.
Ja bym chciała w lutym wykorzystać swoj urlop za nastepny rok, a w marcu już iść na macierzyński. Oby się tak udało.
 
Poza tym pewnie i tak pójdę wczesniej. Kolo 30 tyg max, nawet wcześniej. Nie wyobrazam sobie z wielkim brzuchem wyginac sie, kucać dziesiątki razy, myc ludzi.
Trzeba będzie jakoś przetrwać. Masakra

A i jeszcze w ciąży i rok po porodzie mamy za darmo dentystę i leki ba receptę 😉
 
Dziewczyny ja wykituje przez ten bol zębów 😭😭 prawa strona góra i dol, męczy mnie od 2 dni i puszcza tylko na chwilkę, już chyba wolałabym wymiotować 😭 ciągle zasysam powietrze buzia i trzymam w buzi wodę bo daje mi to trochę ulgę, już się boje nocy 😭 czytalam ze to może być przez hormony bo nie wierze ze nagle mnie zeby bolą bez powodu..
Mnie bolały tak zęby kilka dni przed tym jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży plus bol brzucha jak na okres. To pierwsze objawy były. Potem na szczęście wszystko przeszło. Może idź do dentysty ?
 
Dziewczyny ja wykituje przez ten bol zębów 😭😭 prawa strona góra i dol, męczy mnie od 2 dni i puszcza tylko na chwilkę, już chyba wolałabym wymiotować 😭 ciągle zasysam powietrze buzia i trzymam w buzi wodę bo daje mi to trochę ulgę, już się boje nocy 😭 czytalam ze to może być przez hormony bo nie wierze ze nagle mnie zeby bolą bez powodu..
Może warto wybrać się na przegląd do stomatologa? Może poleci jakaś maść. Ogólnie to byłam ostatnio zaskoczona, bo jak chciałam odwołać wizytę u stomatologa z powodu ciazy to powiedział mi, ze nie ma przeciwwskazań, ze leczyć zęby pod znieczuleniem.
 
reklama
Do góry