reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Ja bym poszła ale tu w uk nie ma czegos takiego jak L4. Teoretycznie jest, sick, ale to płatne z urzędu około 90£ tyg. Zupełnie nieopłacalne. Ciężarna, poza tym, ze nie można jej zwolnic, to nie ma tu żadnych przywilejów. 😞
Ja pracuje w domu opieki, po 12h. Chodze kilkanaście tysięcy kroków, robie setki przysiadów (ubieranie rozbieranie mycie), dźwigam też . Niestety nie moge sobie pozwolić na zarobki rzędu 350£ miesięcznie. Staram się uważać, nie dźwigać, ale...

A i jeszcze pamiętaj ze będąc już na macierzyńskim ciągle masz prawo do urlopu. Ja urlop za 2023 planuje wykorzystać przed macierzyńskim czyli pewnie gdzieś w lutym, o ile się zgodzą w pracy, a jak nie to bezpośrednio po macierzyńskim.
 
Jeśli już powiesz w pracy o ciąży to Twój pracodawca może zmniejszyć Ci ilość godzin, bo ogólnie jest napisane „długie godziny pracy” - moim zdaniem 12h to zdecydowanie za długo na ciężarna. Nie zmusi Cię tez nikt do dźwigania, używania substancji szkodliwych itd. I pamiętaj ze kiedy już poinformujesz o ciąży i wychodzisz na wizytę to musza Ci za ten czas zapłacić.
A jeśli zmniejszy Ci godziny to dalej powinnaś dostawać taka sama pensje.
Ja mam płacone za godzinę, zarabiam w zależności od wypracowanych godzin, wiec jeśli mi zmniejszy godziny to i wypłatę.
 
Ale dużo wizyt w tym tygodniu . Już się nie mogę doczekać na Wasze wieści. Ja też sama w sobotę idę znowu bo nie mogę wytrzymać może już coś będzie widać 🤦‍♀️🤦‍♀️

A co z koleżanką która poszła do szpitala ? Odezwij się wszystko w porządku u Ciebie ? 😘
 
reklama
Do góry