reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Ja mam takie założenie jak w pierwszej ciąży...jeżeli coś nie tak wyjdzie na usg, albo lekarz będzie miał jakieś wątpliwości to zrobię nifty..nie będę się bawić w pappe bo to tylko statystyka
Mam podobne zdanie. W pierwszej ciąży właśnie decyzję zostawiłam na badanie usg i stwierdziłam że jeśli wyjdzie okej to nie robię testu pappa. Wtedy nie brałam pod uwagę żadnych innych badań, ale teraz bym się zastanowiła nad płatnymi w razie czego.
 
aaaa, ale to lekarz wysyła na takie badanie czy sam to i na wizycie ? Nie wiedziałam ze jest potrzebne na to jakieś skierowanie. Przy synku lekarz zapytał mnie czy chce prenatalne a ja powiedziałam ze nie, bo nawet nie wiedziałam co to, i pomyślałam ze jak dodatkowe to pewnie niepotrzebne. Teraz mam innego lekarza ale nic mi na razie nie mówił o prenatalnych. 🤷🏻‍♀️ na następnej wizycie to będę w 11/12 tc to może wtedy mi coś powie 🤷🏻‍♀️
Nie trzeba mieć skierowania. Skierowanie z tego co mówił mi lekarz przy synku dostają dziewczyny w wieku powyżej 35lat, i z podejrzeniem nieprawidłowości w ciąży. Reszta może sobie robić płatne. 2 lata temu płaciłam za USG 250 zł a gdybym chciała test z krwi to dodatkowo 150 zł.
Poprawcie mnie jeśli nie mam racji ;)
 
aaaa, ale to lekarz wysyła na takie badanie czy sam to i na wizycie ? Nie wiedziałam ze jest potrzebne na to jakieś skierowanie. Przy synku lekarz zapytał mnie czy chce prenatalne a ja powiedziałam ze nie, bo nawet nie wiedziałam co to, i pomyślałam ze jak dodatkowe to pewnie niepotrzebne. Teraz mam innego lekarza ale nic mi na razie nie mówił o prenatalnych. 🤷🏻‍♀️ na następnej wizycie to będę w 11/12 tc to może wtedy mi coś powie 🤷🏻‍♀️
Jeśli prowadziłaś poprzednia cieze w Niemczech to to się nazywa usg pierwszego trymestru ( przynajmniej u mnie wiec podejrzewam że innych krajach tak samo)
 
Jeśli prowadziłaś poprzednia cieze w Niemczech to to się nazywa usg pierwszego trymestru ( przynajmniej u mnie wiec podejrzewam że innych krajach tak samo)
masakra, człowiek przy pierwszej i bezproblemowej ciąży tak mało wie. Ja chodziłam na wizyty zobaczyć ze wszystko ok i wracałam szczęśliwa do domu. 😄 teraz dopiero człowiek się dowiaduje o wszystkim jak jest po przejsciach, teraz to aż wiem za dużo 🫣
 
masakra, człowiek przy pierwszej i bezproblemowej ciąży tak mało wie. Ja chodziłam na wizyty zobaczyć ze wszystko ok i wracałam szczęśliwa do domu. 😄 teraz dopiero człowiek się dowiaduje o wszystkim jak jest po przejsciach, teraz to aż wiem za dużo 🫣
Ale dziwne w sumie bo u mnie zawsze robią pappa + usg, nie możesz odmówić, jest ti badanie darmowe plus jeśli coś jest nie tak to NIPT też jest wtedy darmowy 🤷🏽‍♀️
 
reklama
Ale dziwne w sumie bo u mnie zawsze robią pappa + usg, nie możesz odmówić, jest ti badanie darmowe plus jeśli coś jest nie tak to NIPT też jest wtedy darmowy 🤷🏽‍♀️
wlansie ja pamietam ze mnie lekarz pytał i mówił o cenie, 🤔 ale tamten lekarz był taki trochę olewajacy, w tej ciszy od razu zmieniłam lekarza, i naprawdę po pierwszej wizycie jestem zadowolona, umie słuchać, sam dopytuje o wszystko, na pierwszej wizycie od razu mi powiedział z czym mogę się mierzyć w tej ciąży, nawet dał mi paczkę luteiny za darmo, No i ogólnie czułam się bardzo zaopiekowana. Wiec na pewno mi coś powie o prenatalnych i wytłumaczy. Bo ten poprzedni to serio, z synkiem nie zwracałam na to uwagi bo wszystko było dobrze, ale po poronieniach strasznie mnie olał, powiedział ze tak się zdaza i ze znowu mam się postarać, nawet mi ciąż biochemicznych nigdzie nie uwzględnił, powiedział ze były sle potraktował to jak okres. 🙄
 
Do góry