reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Aaaaa wkur... Na maksa! Miqlam mieć prenatalne, bylqm pod gabinetem a Pani dr zadzwoniła ze jej mąż pojechal na test na covid i do momentu otrzymania wyników wstrzymuje przyjmowanie pacjentów...wiecie co teraz czuje... nie pytajcie😔
Omg 😱 też bym się wnerwila!!
My czekamy pod gabinetem, każdy wchodzi w mężem widzę 😋więc można
 
Ten brak apetytu i mdłości to jednak robią wraca z człowieka. W filmach to kobiety w ciąży siedzą i zajadają się pysznymi rzeczami a w rzeczywistości jedzenie dla nas to konieczność 😂
Mnie moja pocieszyła mówiąc, że te mdłości powinny odpuszczać ale przynajmniej przez 1 trymestr schudło mi się 😅
Dokładnie, czuję się taka wymęczona codziennie wieczorem, a nie robię wiele w ciągu dnia 🙈 I brakuje mi takiej przyjemności z jedzenia, a nie kręcenia w żołądku na samą myśl o nim 🙈😅

Ja zaczynałam z wagi życiowej 49,5😁 mnie już brzuszek się odznacza,od 2,3 tyg śmigam w ciążowych legginsach jak wychodzę z domu bo w jeansach chyba bym zemdlała 😂 Moja lekarka powiedziała,że jej szczupłe pacjentki przybierają na wadze dopiero gdzieś od 20 TC
U mnie rano płasko, po całym dniu na wieczór jest zaokrąglony, ale to raczej od jedzenia, bo przed ciążą też tak miałam 🙈 Na razie jeszcze mieszczę się w ubraniach, więc nic ciążowego nie kupowałam, ale na co dzień legginsy i dresy wygrywają 😅
 
U mnie rano płasko, po całym dniu na wieczór jest zaokrąglony, ale to raczej od jedzenia, bo przed ciążą też tak miałam 🙈 Na razie jeszcze mieszczę się w ubraniach, więc nic ciążowego nie kupowałam, ale na co dzień legginsy i dresy wygrywają 😅
A na jakim jesteś etapie?? Ja od jutra 15 tc
Wcześniej też tak miałam,ale od pewnego czasu rano już nie jest płaski😉
 
Masz bardzo piękne imiona w rodzinie haha 🙂❤. Ja mam kolegę Kostka, bardzo fajny chłopak 🙂. Mi się bardzo Ksawery podoba,ale myślę jak zdrabniać np ? Życzę Ci córeczki 😙. Ja mam w domu córkę Juliannę 🙃,drugiej Julinki nie znam . Julek jest dużo, ale Julianna to zupełnie inne imię.
Zdrobiale mówię Ksawuś ,Ksawcio ,Ksawi. A tak naprawdę najczęściej zwracamy się Guguś 😅 to jego ksywa od 2mieisaca życia to tyle gugał 😅😁

Dziewczyny jestem po prenatalnym, wszystko jest wporządku ,pomiary nie wzbudzają wątpliwości , dzidzia zdrowa przezierność i kość nosowa super 😊 płeć na razie nie jest bliżej określoną bo na początku lekarz był skłonny rzec ,że to chłopiec natomiast później trochę zwątpił i ostatecznie mówi że nie jest pewny żeby się nie nastawiać na razie, więc mamy ktosia 😁
Zdjęcie wstawię na wątek USG 😊
 
Ja właśnie dopiero 11 tydzień, chyba jedna z ostatnich majowych, termin na 30 maj, trochę w tyle się czuję czasami 😅 Do 15 tygodnia pewnie i u mnie się coś zaokrągli 😁
Mam ten sam termin mniej więcej, też czasami szukam brzucha, ale jeszcze za bardzo nic nie ma. Nie jestem z najszczuplejszych, ale mam też 1.8m wzrostu. Póki co 1 kg na plusie, ale nie mam mdłości i generalnie mogę jeść wszystko od początku 🙈
 
Cześć ciocie ❤️
My już po prenatalnych, z usg wszystko w porządku teraz czekamy na resztę wyników 😊 3 mam kciuki za pozostałe dziewczyny 😊
 

Załączniki

  • IMG_20211105_113533.jpg
    IMG_20211105_113533.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 68
reklama
Dziewczyny, a czy ginekolog na tych prenatalnych sprawdza budowę serca, narządy dziecka?
Tak. Serce, nosek, żołądek, pęcherz, mózg, kręgosłup, nóżki i rączki, palce (czy są kciuki), pępowinę, kość udową. U nas pani dr sprawdziła te wszystkie parametry. Badała też Dopplerem serce i pokazała nam jak to wszystko się wypełnia i odpływa. Ogólnie dzięki temu badaniu jestem o niebo spokojniejsza. Dziękuję jej za to!
 
Do góry