reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Takie luźne,weekendowe pytanie.

Co sądzicie o metodę antykoncepcyji typu podwiązanie jajowodów?
Dokładnie tez uważam ze każdy ma prawo robić ze swoim ciałem co chce. Ale ja osobiście raczej bym się nie zdecydowała. Po pierwszej ciąży nic nie chciałam, lekarz uparł się na tabletki to wzielam jedno opakowanie i mi nie służyły bo zaczęłam tyć i przestałam brać. Bo i tak wiedzieliśmy ze będziemy chcieli w miarę szybko drugie. Teraz myśle i wkładce domaciczne niehormonalnej
 
reklama
Mówiła o tym w prost, nie jednokrotnie. I jest lekarzem ale w trakcie specjalizacji. Przyjmuje w gabinecie jako ginekolog, bada, leczy prowadzi ciążę. Wiecie co ? Dla mnie jest to wielki szok jak szybko się takie informacje mnożą, te nagłówki krzyczące itp na różnych stronach pudlkach i wgl. Jestem ciekawa tylko jednego, dlaczego gdy kolejny rok z kolei zebrała miliony dla WOŚP, tak o tym głośno nie było... nikt nie krzyczał jaka jest cudna i wspaniałą. Tylko jak ktoś odnosi porażkę wtedy jest głośno... Pomogła tysiąca kobiet, swoimi artykułami, swoimi historiami o przejściach, sama straciła ciążę.. założyła fundację dla kobiet które potrzebują pomocy, po stracie, pomoc psychologa, pomoc prawna... Nikt o tym nie mówi.... Znam, obserwuje nie od dziś. I ją oszukana się nie czuje... Tylko zła dlaczego taki rozgłos działa tylko w jedną stronę ???
Mnie ogólnie ona jakoś drażni, po prostu nie ten typ człowieka żebym nadawała z nią na podobnych falach. Ale no robi dużo dobrego :)
 
Takie luźne,weekendowe pytanie.

Co sądzicie o metodę antykoncepcyji typu podwiązanie jajowodów?
Zależy ile masz i czy więcej chcesz bo to dość ostateczny krok, słyszałam, że w ogóle wtedy lepiej wyciąć też macicę bo się potrafi coś tam zezłośliwić...

Z plusów - już na 100% anty
- brak problemów w miesiączką...

Z minusów - to ostateczny krok (jak masz już swoje lata lub/i inne wskazania to ok, jak jesteś młoda to raczej nie radzę...)
 
Dzień dobry dziewczyny. Ja z takim zapytaniem czy może być osłabienie bo czasami z rana mi krew lekko z nosa poleci miała któraś z was też tak ? Miłego dnia
 
Zależy ile masz i czy więcej chcesz bo to dość ostateczny krok, słyszałam, że w ogóle wtedy lepiej wyciąć też macicę bo się potrafi coś tam zezłośliwić...

Z plusów - już na 100% anty
- brak problemów w miesiączką...

Z minusów - to ostateczny krok (jak masz już swoje lata lub/i inne wskazania to ok, jak jesteś młoda to raczej nie radzę...)
Ogólnie wskazania za tą metodą mam. Wczoraj taka luźna rozmowa była.
Dzieci już więcej mieć nie będziemy,nawet nie powinnam mieć.
 
Ogólnie wskazania za tą metodą mam. Wczoraj taka luźna rozmowa była.
Dzieci już więcej mieć nie będziemy,nawet nie powinnam mieć.
Bardzo zalezy w takim razie od Twoich wskazań, ale ogolnie jeśli ktoś chce tylko antykoncepcji, to wazektomia u faceta ma 10x mniej nieudanych zabiegów, jest duuuzo mniej inwazyjna, nie ma ogromnych efektów ubocznych jak ciężkie do przewidzenia losy okresu: może stać się ciężki do zniesienia, albo ciąża pozamaciczna, która tez może zagrozić życiu. No ale mówię, jeśli masz wskazania do czegoś więcej niż podwiązanie jajowodów, to może być jednak dla Ciebie lepsza opcja. Ja totalnie planuje w przyszłości, to dopiero pierwsza ciąża, ale nie planuje drugiej, po pierwszym porodzie zostawię sobie otwarte drzwi na 10 lat przemyśleń, a potem zamykam :) Chęci chęciami, ale znając moja sytuacje i problemy z krwią, to sam moj maz mówi, ze nie możemy mnie na kolejne ciąże narażać…
 
reklama
Bardzo zalezy w takim razie od Twoich wskazań, ale ogolnie jeśli ktoś chce tylko antykoncepcji, to wazektomia u faceta ma 10x mniej nieudanych zabiegów, jest duuuzo mniej inwazyjna, nie ma ogromnych efektów ubocznych jak ciężkie do przewidzenia losy okresu: może stać się ciężki do zniesienia, albo ciąża pozamaciczna, która tez może zagrozić życiu. No ale mówię, jeśli masz wskazania do czegoś więcej niż podwiązanie jajowodów, to może być jednak dla Ciebie lepsza opcja. Ja totalnie planuje w przyszłości, to dopiero pierwsza ciąża, ale nie planuje drugiej, po pierwszym porodzie zostawię sobie otwarte drzwi na 10 lat przemyśleń, a potem zamykam :) Chęci chęciami, ale znając moja sytuacje i problemy z krwią, to sam moj maz mówi, ze nie możemy mnie na kolejne ciąże narażać…
Na spokojnie mam czas jeszcze żeby pomyśleć.
Ogólnie jestem za ale bije się z myślami cały czas 😁
Zawsze fajnie poznań opinie innych osób.
 
Do góry