reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Cześć dziewczyny, melduję się po USG pierwszego trymestru i jednocześnie chciałabym zapytać bardziej doświadczone w temacie. USG wyszło prawidłowo, uwidocznione są wszystkie narzady, NT zmierzone w 3 różnych miejscach od 1.5 do 1.8 - lekarz mierzył bliżej główki, na karku i bliżej plecow. Powiedział, ze USG jest prawidłowe i daje 70% gwarancji, ze dziecko jest zdrowe. Zalecił zrobienie testu PAPA, który razem z USG daje 95-98% gwarancji na zdrowego bobasa. I tu moje pytanie, ponieważ czytałam że PAPA to tylko statystyki czy jest sens robić ten test? Nie sa to duże pieniądze, dziś pytałam i to tylko 170zl,ale mam mało czasu na decyzję, ponieważ wczoraj wg OM to bylo 12+0,a USG jednak potwierdziło, ze w szczęśliwym cyklu mialam wczesną owulację i wyszlo 13+2. I tak tez lekarz mi wpisal termin z USG. Mam czas do poniedziałku i nie wiem co robić, bo to USG mnie uspokoiło i zeszło ze mnie cisnienie 1 trymestru.
Ja robiłam w dwóch ostatnich. Mnie uspokoiło.
 
Cześć dziewczyny, melduję się po USG pierwszego trymestru i jednocześnie chciałabym zapytać bardziej doświadczone w temacie. USG wyszło prawidłowo, uwidocznione są wszystkie narzady, NT zmierzone w 3 różnych miejscach od 1.5 do 1.8 - lekarz mierzył bliżej główki, na karku i bliżej plecow. Powiedział, ze USG jest prawidłowe i daje 70% gwarancji, ze dziecko jest zdrowe. Zalecił zrobienie testu PAPA, który razem z USG daje 95-98% gwarancji na zdrowego bobasa. I tu moje pytanie, ponieważ czytałam że PAPA to tylko statystyki czy jest sens robić ten test? Nie sa to duże pieniądze, dziś pytałam i to tylko 170zl,ale mam mało czasu na decyzję, ponieważ wczoraj wg OM to bylo 12+0,a USG jednak potwierdziło, ze w szczęśliwym cyklu mialam wczesną owulację i wyszlo 13+2. I tak tez lekarz mi wpisal termin z USG. Mam czas do poniedziałku i nie wiem co robić, bo to USG mnie uspokoiło i zeszło ze mnie cisnienie 1 trymestru.
Hej, aktualnie jestem w 32 tc.
Moje usg tez były zawsze prawidłowe, ale mimo tego zrobiliśmy test Pappa. Nie żałuje, upewniłam sie jeszcze bardziej, ze wszystko jest ok (choć wyszło podwyższone z lekka ryzyko wcześniejszego porodu). Ja wiem, ze są to statystyki, ale jestem spokojniejsza po podwójnym teście co do rozwoju małego i ewentualnym ryzyku jakie mi wyliczyli chociażby z ZD czy Edwardsa/Patau.
To nie są duże pieniądze, ale należę do tych kobiet, które bardziej panikują wiec dla zdrowia psychicznego zrobiliśmy testy 😉 Ale oczywiście - to sprawa indywidualna
 
właśnie mi przyszły na mejla wyniki z pappy, ogólnie wszystko jest ok, tylko martwi mnie jedno: wewnetrzne zahamowanie wzrastania przed 37 tyg 1:195 🤨 co to może znaczyć? Ogólnie bylam umówiona, że jak coś będzie nie tak dostanę telefon i wezwą mnie do miejsca gdzie robiłam badania, a telefonu brak także chyba to nic strasznego? Pierwsza ciąża przenoszona.. Wszystko było ok
Mi wyszło prawie identyczne ryzyko jak Twoje (gin mówiła, ze wrzucają do kalkulatora chociażby wiek matki - u mnie 31 lat, cukrzyce ciążowa i dlatego takie troszkę większe ryzyko wyszło). To są tylko wyliczenia, spokojnie 😊
 
reklama
Do góry