reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Pomyślałam o tym samym… z pozoru powinnismy chodzić do lekarza, do ktorego czujemy zaufanie - ja wybrałam babeczkę, która ma osiągnięcia, o jakich nie śniłam. Koniec koncow mimo znajomosci historii chorób w rodzinie, nie skierowała mnie na żadne badania, a po poronieniu o którym dowiedziałam się w 17 tyg, stwierdziła, ze to często tak bywa. Często - 0.5% szans. Nawet nie mówię, ze potem we krwi wyszły mi takie rzeczy, ze skończyłaby z poronieniami nawracającymi w każdej kolejnej ciazy. To nie wina lekarza, to wina systemu. U mnie lekarze mocno trzymają się rekomendacji ministerstwa zdrowia, plus musza brac pod uwagę fakt, ze ubezpieczyciel nie zwróci mi kasy za badania „bez potrzeby”. W ten sposób oszczędza mi trochę kasy, a nie oszczędza mi straty kolejnej ciazy heh. Ale pewnie nie powinnam o tym pisać, zaraz posypią sie komentarze, ze informacje na grupie przerastają dziewczyny i musza sobie iść :).
Też się tego bałam odpisując, że moja odpowiedź tutaj nie pasuje. I jak się nie podoba to droga wolna... myslalam żeby usunąć wiadomość i nadal się zastanawiam po co odpisywałam.Trochę przykre, ale na prawdę dałabym się pokroić za mojego lekarza..to bym może jakieś części ciała nie miała.o🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mialas szczęście, że szybko trafiłaś na przyczynę poronienia. I teraz juz wszystko będzie dobrze.
U mnie dziś apogeum stresu. Jutro o 17:30 wizyta a ja juz z toalety nie schodzę😅 .

Czy której z was juz ustąpiły mdłości? U mnie dzis 10+2wedlug om i nie zapowiada się na poprawę. Wdrożyłam wczoraj dietę cukrzycową i te 6 posiłków to jakaś abstrakcja, bo wejście do kuchni od razu oznacza pawika😖 nic nie pomaga, szukam pocieszenia ze to juz dlugo nie potrwa 😆
Chciałam napisać, ze dziś się czuje lepiej, ale zauważyłam, ze mam całe dni mdłości co 2 lub 3 dni, dosłownie mam super dzień albo najgorszy dzień haha
Dieta cukrzycowa brzmi ciężko, ale tez zaczęłam się starac uważać, co jem, mimo ze cukru jeszcze nie mierzylam… Taka dieta może mieć sporo plusów, oby nie zrujnowac sobie życia przejmując się tym 24/7 :D Trzymam kciuki za Twoja wizytę!!
 
Hej jak sobie radzicie z Olejem Rybim? Zaczęłam suplementację Pregna Plus, no i jak wcześniej nie miałam problemu to teraz drugi dzień z rzędu chwilę po zażyciu suplementów odbija mi się tym przeklętym olejem rybnym i od razu wszystko zwracam 🤮 już nie wiem czy olać suplementację, czy jakoś to przetrzymać i z czasem będzie lepiej 😪
Ja zmieniłam na femibion to nie mam tego smaku
 
Mam pytanie odzieżowe. Dziewczyny, co Wam się sprawdziło z takiej odzieży typowo "ciążowej"? Bo tego jest mnóstwo a ze mnie raczej minimalista i nie chcę mieć sterty bezsensownych ubrań 🙂
U mnie legginsy, jegginsy (wygodne jak dresy a wyglądają jak spodnie) i jeansy. Później kupiłam koszulki w lidlu i tez super. I miałam jedne spodenki z hm które nie wyglądają jak typowe ciazowe a nie uciskają. Nosiłam j bez ciazy
 
Mialas szczęście, że szybko trafiłaś na przyczynę poronienia. I teraz juz wszystko będzie dobrze.
U mnie dziś apogeum stresu. Jutro o 17:30 wizyta a ja juz z toalety nie schodzę😅 .

Czy której z was juz ustąpiły mdłości? U mnie dzis 10+2wedlug om i nie zapowiada się na poprawę. Wdrożyłam wczoraj dietę cukrzycową i te 6 posiłków to jakaś abstrakcja, bo wejście do kuchni od razu oznacza pawika😖 nic nie pomaga, szukam pocieszenia ze to juz dlugo nie potrwa 😆
🙂
 
Ostatnia edycja:
Dobrze ze mamy rozne zdania.😉 Mi osobiście nie przeszkadzają poruszane przez was tematy, przeszłam tez sporo i wiem że rozmowa o tym bardzo pomaga. 🙂 Ważne żeby nie odnosić wszystkiego do siebie, bo można zwariować.

Dieta cukrzycowa tylko brzmi źle. Póki co to jest po prostu zdrowsze odżywianie niz dotychczas. Nie mierzę cukrów, chcialam po prostu zwiększyć ilość warzyw, zdrowego białka i węglowodanów złożonych. Bo do tej pory przez mdłości królowała biała buła z avocado 🙈. Avocado zostało, ale chlebek juz żytni razowy na zakwasie i do tego domowa wedlina z indyka i warzywa.
 
Mam pytanie odzieżowe. Dziewczyny, co Wam się sprawdziło z takiej odzieży typowo "ciążowej"? Bo tego jest mnóstwo a ze mnie raczej minimalista i nie chcę mieć sterty bezsensownych ubrań 🙂
Mi najbardziej przypasowały spodnie z lidla na wyjścia z domu, a po domu dresy. Całej reszty nie potrzebowałam bo zawsze jakaś szersza bluzka czy bluza znajdzie się w szafie. Teraz zamierzam kupić tylko te spodnie w lidlu i to koniec ciążowych zakupów ubraniowych 😊
 
Ja mam 10+5 wg USG i niestety nadal silne mdłości. Czasami po południu po prostu zwijam się w embrionik na łóżku i staram się przetrwać. Powtarzam sobie, że mogę się zwijać na łóżku, byle moja Truskawa miała się dobrze🙂 A z takich rzeczy, które mnie ratują, to gumy z imbirem z Pregny. Po wszystkim napiszę im chyba list dziękczynny 🙂
Nie pocieszasz mnie😆 w poprzedniej ciąży okolo 11 tyg moglam juz normalnie funkcjonować, teraz chyba sie nie zapowiada na szybkie ustanie dolegliwości... trudno, przynajmniej nie wmawiam sobie ze jie mam objawów to coś jest nie tak 🤣
 
Mam pytanie odzieżowe. Dziewczyny, co Wam się sprawdziło z takiej odzieży typowo "ciążowej"? Bo tego jest mnóstwo a ze mnie raczej minimalista i nie chcę mieć sterty bezsensownych ubrań 🙂
Ja chuderlak, kupię tylko spodnie lub getry ciążowe i tyle . Mam sporo swetrowych sukienek i swetrów oversize..tak chodziłam na codzien jedynie spodnie obcisłe nosiłam przed ciążą ..także u mnie z garderobą nie będzie problemów ..na wierzch mam kamizelki futrzane szersze i taki oversize'owy misiek długi spokojnie się zmieszczę 🙂

Co do suplementów 😎😎też mam problem z braniem MamaDHA Premium z powodu rybiego smaku 🤢🤢 kupiłam femibion a tamten będę brać jak te mdłości przejdą
 
reklama
Ja na ogół lubię luźne bluzki więc super,na wiosnę mam kilka tunik po córce. Kupię Pewnie jeszcze ze 2 pary spodni i wystarczy😊
Dzisiaj bym zjadła konia. Taki głód 😊

Ja mam symvital mama teraz,ale już doszły nowe composita mama dha 😉 tyle że są z żelazem.
 
Do góry