reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Hej Dziewczyny :D Ja już po wizycie....jeju, stres dziś był u mnie taki, że popłakałam się po wyjściu jak to wszystko ze mnie zeszło :D Wszystko jest ok! Maluch dzisiaj ma już 2,34 cm, czyli idealny wymiar na 9:0 :D Tętno 180, lekarz mówi, że jest ok ❤️ Dzisiaj już mogłam posłuchać tętna, bo po skończonym 9 tygodniu można bezpiecznie :D Pytałam lekarza czy mój pęcherzyk żółtkowy i pęcherz płodowy są dobrej wielkości, powiedział, że tak, chociaż nie mierzył, ale obstawiam, że po tysiącach USG oni od razu wyłapują jak coś ich zaniepokoi :D Pierdzielę, nie idę za tydzień, jeśli wytrzymam to następna wizyta to prenatalne 10 listopada, czyli za 3 tygodnie i 2 dni :) Teraz umawiam się na Nifty więc kolejny stres. Ten pierwszy trymestr pełen niepewności powinien trwać dwa tygodnie maks:baffled: Ja dobrze znoszę niepewność na krótki dystans, a potem napięcie u mnie wzrasta i wzrasta i teraz jestem właśnie w tym okresie. Plan mam taki, żeby przez te 3,5 tygodnia powtarzać sobie, że nic ode mnie nie zależy i robię wszystko dobrze, oglądać dużo odmóżdżających programów rozrywkowych i chodzić na spacery :D Zobaczymy jak się uda ;)

Spałam dziś tylko 4 godziny w nocy, nie wiem czy to ze stresu, czy po prostu hormony znów mi wyłączają sen. To był mój pierwszy objaw, jeszcze kilka dni przed terminem miesiączki, że sen mi się wyłączał w środku nocy. Także @Cyrknakółkach przybijam piątkę ;)
 
reklama
Hej dziewczyny☺️ Dawno się nie odzywałam, ale czytam Was dość regularnie. Jak wiele z Was zaczęłam mieć jakieś dziwne myśli nie wiedzieć czemu. Od soboty jakieś przeziębienie krąży, śmiać mi sie chce bo normalnie to praktycznie nic nie choruje cały rok, a teraz właśnie zatoki i gardło boli 🙈 a jeszcze mam do Was pytanie - na jakie badania skierowania rodzinny lekarz NIE wystawi? Z tych podstawowych na początku ciąży ? Bo mój mi coś ściemnia chyba ….
 
Też się ostatnio zastanawiałam nad tym kiedy będzie najlepszy moment aby przejść na zamknięta grupę. Zawsze mniej więcej w takim momencie przechodziliśmy na zamknięty wątek bo to jednak lepiej wiedzieć kto czyta nasze wiadomości. A dołączyć zawsze w jazdym momencie ktoś może bo ten wątek zostaje 😊
Właśnie.
 
Jeszcze do dziewczyn zatokowców, ja też jestem, mam jedną zatokę bezpowietrzną i teraz mega łatwo złapać infekcję jeśli nie mamy mocno nawilżonych śluzówek. Ja bez niczego mam około 42% wilgotności w sypialni więc mega mało. Już prawie miałam infekcję, ale od razu zaczęłam nawilżać (wieszam sobie mokry ręcznik niedaleko łóżka) i jakoś się udało. Najlepiej codziennie na noc sobie sól morską do nosa podać + powiesić ręcznik mokry na noc i o niebo ciężej będzie złapać infekcję :)

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty dzisiaj! :)
 
Hej dziewczyny, my nadal chorujemy :( byłam dziś u lekarza mam bakteryjna infekcje, zawalone zatoki... Dostałam amotaks antybiotyk. Tylko farmaceutka mi narobiła chaosu w głowie, bo lekarka na recepcie napisała mi dawkowanie 1 g amotaksu 3 razy dziennie... Mówiła że to dużo. Sama nie wiem, lekarka kilka razy to mówiła że tak ma być. Dodam że jestem wysoka, ważę 70 kg.. Czy to ma jakieś znaczenie? Trochę się martwię i nie wiem co robić. Przy anginie brałam jedna tabletkę co 12 h. Może któraś miała podobna sytuację i mi doradzi?

Kurczę, na pewno się mega stresujesz, ale jest sporo leków, które w ogóle nie szkodzą dziecku, a nam się wydają mega hardcorem. Trzymam kciuki, żeby szybko Ci infekcja minęła:baffled:
 
Hej dziewczyny, my nadal chorujemy :( byłam dziś u lekarza mam bakteryjna infekcje, zawalone zatoki... Dostałam amotaks antybiotyk. Tylko farmaceutka mi narobiła chaosu w głowie, bo lekarka na recepcie napisała mi dawkowanie 1 g amotaksu 3 razy dziennie... Mówiła że to dużo. Sama nie wiem, lekarka kilka razy to mówiła że tak ma być. Dodam że jestem wysoka, ważę 70 kg.. Czy to ma jakieś znaczenie? Trochę się martwię i nie wiem co robić. Przy anginie brałam jedna tabletkę co 12 h. Może któraś miała podobna sytuację i mi doradzi?
Ja na samym początku tej ciąży też zachorowałam na zapalenie zatok i dostałam amotaks, 1 tabletka co 12h
 
Hej :) Weekend spędziliśmy rodzinnie. Jutro planuje napisać smsa do mojej pani dr i poproszę ją o szybszą wizytę. Jeśli się uda to pójdę już prosto do niej na prenatalne usg. Do tamtego lekarza juz nie chcę.
 
Czy któraś z Was korzysta z apki? Nie mogę znaleźć forum zamkniętego. W forach mam druga zamknięta grupę do której należę a tej nie..
 
reklama
Ja nie korzystam z apki, ale wcześniej też dziewczyny pisały, że nie mogą znaleźć grupy na aplikacji więc może jest jakiś kłopot.

Mam pytanie do Dziewczyn, które robią Nifty. Robicie w 10+0, czy dla pewności czekacie kilka dni dłużej?
 
Do góry