reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

A ja lecę wagowo w dół .. a od kiedy teraz ta cukrzyca to w ogóle mi lekarka powiedziała że schudnę a czy to tak dobrze dla dziecka ?
Najważniejsze,żeby usg było w normie. Co ma z Ciebie dziecko wziąć to weźmie i nawet jak Ci spadną kg to nic złego się nie stanie. Kiedyś było takie przekonanie , że nie wolno schudnąć w ciąży. A teraz nawet jak się kilka kg spadnie to lekarze nic nie mówią, bo to nie szkodzi.
 
reklama
W ogóle dzień dobry :) Cukier na czczo 95. Czekam na męża aż wyniesie plastiki ,bo dziś zabierają . Mnie z mdłościami trochę lepiej. Wstałam przed 6 i sprzatnelam dom na dole. Jeszcze łazienka i przedpokój i będę zadowolona.
Dziewczyny wiecie czy przy cukrzycy ciążowej można słodzik, czy nie warto ?
 
Najważniejsze,żeby usg było w normie. Co ma z Ciebie dziecko wziąć to weźmie i nawet jak Ci spadną kg to nic złego się nie stanie. Kiedyś było takie przekonanie , że nie wolno schudnąć w ciąży. A teraz nawet jak się kilka kg spadnie to lekarze nic nie mówią, bo to nie szkodzi.
No u mnie ma co wziąć bo ja przytyłam przed ciążą 😋... Muszę się wykurować żeby pójść na to USG we wtorek 😍bo już nie mogę się doczekać
 
W ogóle dzień dobry :) Cukier na czczo 95. Czekam na męża aż wyniesie plastiki ,bo dziś zabierają . Mnie z mdłościami trochę lepiej. Wstałam przed 6 i sprzatnelam dom na dole. Jeszcze łazienka i przedpokój i będę zadowolona.
Dziewczyny wiecie czy przy cukrzycy ciążowej można słodzik, czy nie warto ?
Mi diabetolog mówiła że można np erytrytol on ma zdrowy ig i zero kcal
 
Dzień dobry 🥰 mi się udało w nocy zmierzyć cukier bo wstałam na siku .. i 82 a rano 87 ketony wydają mi się że bardziej bliżej zero więc elegancko obu tak dalej
 
A ja lecę wagowo w dół .. a od kiedy teraz ta cukrzyca to w ogóle mi lekarka powiedziała że schudnę a czy to tak dobrze dla dziecka ?
A czemu masz lecieć w dół? Dieta cukrzycowa nie znaczy odchudzająca, zapotrzebowanie kaloryczne nadal jest takie same. Chyba że samemu się kombinuje i zejdzie nieświadomie na ujemny bilans ,ale wtedy to wyjdzie zaraz w moczu,że za mało jedzenia.
W ogóle dzień dobry :) Cukier na czczo 95. Czekam na męża aż wyniesie plastiki ,bo dziś zabierają . Mnie z mdłościami trochę lepiej. Wstałam przed 6 i sprzatnelam dom na dole. Jeszcze łazienka i przedpokój i będę zadowolona.
Dziewczyny wiecie czy przy cukrzycy ciążowej można słodzik, czy nie warto ?
Nie mam pojęcia,ja nie używam ogólnie cukru.
U mnie 88.
 
A czemu masz lecieć w dół? Dieta cukrzycowa nie znaczy odchudzająca, zapotrzebowanie kaloryczne nadal jest takie same. Chyba że samemu się kombinuje i zejdzie nieświadomie na ujemny bilans ,ale wtedy to wyjdzie zaraz w moczu,że za mało jedzenia.

Nie mam pojęcia,ja nie używam ogólnie cukru.
U mnie 88.
Tak mi diabetolog powiedziała że schudnę .. bo odstawiłam cukier zupełnie nie jem nic słodkiego nie używam cukru jem chleb żytni i staram się jeść więcej warzyw a owoc mogę raz dziennie np jabłko albo garść borówek lub malin .. i więcej wody pije i już zleciłam 1 kg w dwa dni .. jak dla dziecka ok to ja tam mogę schudnąć bo ja przed ciążą dużo dowalilam ... Więc jedyny może plus że za dużo nie przytyję
 
Dwóch ginekologow mówiło mi ,że kobiety chudną przy cukrzycy ciążowej. W ciąży nikt kcal nie liczy. Wystarczy,że zmienisz nawyki. Zjesz coś bez cukru i już masz mniej kcal i jesteś syty. Po za tym ja mam tak , że nie mogę się najeść w ciąży bo zawsze zbiera mi się na wymioty i mdłości. Jedzenie małych posiłków często sprzyja odchudzaniu.
 
reklama
Tak mi diabetolog powiedziała że schudnę .. bo odstawiłam cukier zupełnie nie jem nic słodkiego nie używam cukru jem chleb żytni i staram się jeść więcej warzyw a owoc mogę raz dziennie np jabłko albo garść borówek lub malin .. i więcej wody pije i już zleciłam 1 kg w dwa dni .. jak dla dziecka ok to ja tam mogę schudnąć bo ja przed ciążą dużo dowalilam ... Więc jedyny może plus że za dużo nie przytyję
To jest o czym pisałam,że weszłaś delikatnie na ujemny bilans(zmiana jedzenia),to też warto mieć na uwadze,bo o ile naturalne spadki wagi są ok to ujemny bilans nie. Ale jesteś pod kontrolą lekarza więc na pewno będę wszystko super.
Ja na diecie z córka i tak dowaliłam,ale mega dużo schudłam przed ciąża to organizm organizuje jak szalony.
 
Do góry