reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Jakoś chyba u nad większość chłopców jak narazie czy tylko mi się wydaje? 😁

leżę właśnie plackiem i odpoczywam bo coś mnie znowu podbrzusze kłuje idealnie na środku.. dostałam luteinę żeby nie bolało i nie bolało kilka dni i znowu. Myślicie ze to po prosgu przez macice? Na usg w sobotę wszystko było ładnie
Mnie też ostatnio pobolewa podbrzusze na dole :/ lekarz na wizycie zmierzył długość szyjki macicy i jest długa więc przyczyna najprawdopodobniej jest właśnie rozrastanie się macicy ;)
Mam brać profilaktycznie magnez trzy razy dziennie po dwie tabletki
 
U mnie tez chlopak na 90% :)

A bóle tez miewam. Chyba to normalne.
Niepokojacy jest nagly silny ból ktory nie ustepuje po polozeniu sie
 
U mnie tez chlopak na 90% :)

A bóle tez miewam. Chyba to normalne.
Niepokojacy jest nagly silny ból ktory nie ustepuje po polozeniu sie
Ja to samo,
Bole mam praktycznie codzienne ale podobno to normalne na tym etapie bo więzadła się rozluzniaja, wszystko się poszerza itp.
Mnie jak złapie jakiś mocniejszy ból to sie klade i przechodzi :)
Nie ma co chyba wariować, trzeba na spokojnie i z dystansem do tego podchodzić i będzie dobrze :)
 
Ja tak chciałam Was jeszcze zapytać bo nie orientuje się zbytnio..
Czy wybieracie położną środowiskowa po 20 tygodniu czy macie ją przydzieloną z ośrodka w którym jesteście w poz ?
Ja pochodzę z małej miejscowości gdzie położna przyjeżdżała po porodzie tylko raz do dziecka i była po prostu to położna przydzielona z ośrodka zdrowia. Jak to jest u Was? :)
Ja mam położną ze szkoły rodzenia. Przyjeżdża na 6 wizyt patronażowych.
Pytanie do dziewczyn, które są obecnie na zwolnieniu: jak to jest z wypłatami wynagrodzenia? słyszałam że ZUS ociąga się z wypłatami, nawet po kilka miesięcy? i jak to jest w przypadku pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 osób? czytałam gdzieś, że wtedy to pracodawca wypłaca wynagrodzenie ciężarnej a nie ZUS, słyszałyście coś o tym? dajcie znać :)
W mojej firmie jest sporo powyżej 20 osób i od zawsze wypłaca pracodawca.
Też tak mam, to ponoć normalne, bo w ciągu dnia też jemy itp😁
Ja póki co wyrownalam do wagi sprzed ciazy, bo na początku schudłam przez wymiotowanie. A bóle okresowe do tej pory miewam, mój gin mówi, że macica się rozciąga i tak może byc. Moje koleżanki do końca ciazy czasami tak miały:)
Ja mam 1,5 kg na plusie. W pierwszej ciąży najpierw schudłam w tej waga długo stała w miejscu A teraz 15+4 I powoli rośnie.
to już niedługo masz wizytę, ja miałam wczoraj a następna dopiero 29.12
czujesz już jakieś ruchy? bo ja właśnie nie i trochę jestem zmartwiona, czasem tam jakieś łaskotanie, ale nie wiem czy to dzidzia
Ja się bardzo dziwię bo od 3 dni czuje sporadyczne ruchy dzidzi Ale wiem że to jest maleństwo A nie jelita. Jestem w 15+4. Łożysko mam na tylnej ścianie. W pierwszej ciąży czułam od 18 tc. A teraz przeważnie czuje jak leżę na plecach, albo jak dużo się zginam.
Też zauważyłam, że większość chłopców :D
Wydaje mi się, że te bóle to normalka, mi też dzisiaj towarzyszą ;)
U.mnie lekarz najpierw powiedział że na.70 % dziewczynka. Potem inny lekarz że chłopak. A teraz idę 7.12 i zobaczymy co powie :)
Jeśli chodzi o bóle brzucha to bardzo dobre jest branie regularnie magnezu. Mnie nie boli nic od początku ciąży poza torbielą którą uciska.
Jest tu jakaś przyszła mama która ma lub miała torbiel w ciąży?
 
Jak będzie wątek zamknięty to zrobimy :) Dobrze by było tam mieć coś o nas np. imię, wiek, ewentualnie skąd jesteśmy, i oczywiscie oczekiwaną datę porodu, płeć, imię dziecka, i po urodzeniu oczywiscie faktyczną datę porodu, wagę, wzrost :) będzie fajna pamiątka i zbiór podstawoych info, żeby mniej więcej wiedzieć kto jest kim :) Jak ktoś ma inny lepszy pomysł to też jak najbardziej sie podzielcie!
Tak, jestem za! Odrazu pozwoli sie nam to lepiej poznać :)
 
A odnośnie tych płci to może się na razie wydawać, że jest więcej chłopców ale pewnie ostatecznie będzie podobnie :) Kiedyś gdzieś czytałam, że po prostu na wczesnym etapie ciąży łatwiej stwierdzić chłopca, bo jak coś już się pojawia między nogami to raczej nie znika. A dziewczynka może byś stwierdzona jak lekarz już jest pewien, że to "coś" się nie podniesie :D Częściej początkowa dziewczynka zmienia się w chłopca niż na odwrót, ale też w wielu przypadkach lekarz zamiast powiedzieć "raczej dziewczynka" to mówi że nie widać i sprawdzimy na kolejnej wizycie ;)

Aczkolwiek u mnie 2 tygodnie temu na wizycie powiedział gin, że już jest pewien, że dziewczynka :) Nawet już kupiłam dwa różowe bodziaki, żeby sie napatrzeć, zakochać i wreszcie przestać marzyć o drugim synku 😂
 
reklama
Do góry