reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

Witam mamy. Termin mam na 30 maja. Bliznieta 13 tydzien. Jedno 11cm a drugie 9cm wedlug usg.
Brzuszek dosc spory. Brak apetytu na mieso i malo co z napojow moge pic. Zawsze kochalam wode a teraz nie przelkne. Wymiotowalam maskaryczznie od 5 tyg, dopiero od tygodnia mam lepsze dni ale nadal te gorsze. Ciezko sypiam i raczej nie jestem zmeczona( poza 20ta) Plci nie bedziemy sie dowiadywac . Checmy miec niespodzianke.
Moj syn ma 9lat i czekamy na swieta z powiadamianiem. O ile uda sie ukryc. Czy sa tutaj mamy blizniat? jestem ciekawa waszych wrazen.
Witam również jestem w ciąży bliźniaczej termin porodu na 10.06.z tym że ja czuję się koszmarnie brak sił wymioty itp.
 
reklama
Hej dziewczyny, ciągle nie mam czasu za bardzo ;/ u nas dziś 17+1, w czwartek u lekarza wyszło 15+4, wczesniej temu lekarzowi wychodziło 3 dni do przodu. Martwię się trochę, ale po pierwsze nie jestem pewna czy on crl nie mierzył a teraz dzieci się już kulą i prostują to mam nadzieję na polowkowym że dziecko będzie maks. 2 tyg opóźnione wzrostowo. Moja córka też tak miała i mam nadzieję, że tym razem też dzidzia będzie zdrowa. Dalej męczą mnie mdłości i zgaga, ale już nie zwarcalam kilka dni i te objawy są mniejsze ;) dziecko na usg nie chciało się pokazać między nogami więc czekam w sprawie potwierdzenia chłopca. A chciałabym już coś młodemu kupić ;) takiego typowo chlopiecego. Miłego dnia ❤
Problem z lekarzami jest taki, że często zdarzają się mruki co nic nie powiedzą o nic nie wytłumaczą :/ ja miałam kiedyś taką gwiazdę, którą trzeba bylo za język ciągnąć i odpowiadała z wielką łaską i jeszcze oczami wywracała. Jak masz wątpliwości czy obawy to może poszukaj innego lekarza.
 
Problem z lekarzami jest taki, że często zdarzają się mruki co nic nie powiedzą o nic nie wytłumaczą :/ ja miałam kiedyś taką gwiazdę, którą trzeba bylo za język ciągnąć i odpowiadała z wielką łaską i jeszcze oczami wywracała. Jak masz wątpliwości czy obawy to może poszukaj innego lekarza.
Cześć, moja nie mierzyła w ogóle CRL tylko ze wszystkich pomiarów system (USG) wyliczył wagę dziecka. Powiedziała że teraz CRL nie będzie już mierzyć. Lekarz pracuje od wielu lat w UCK w Gdańsku a to najlepszy szpital w północnej Polsce więc mam do niej zaufanie. Waga dziecka szacowana to 274g. co odpowiada 16w6d 😊 a jak u Was? Macie pomiary wagi dziecka?
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...
 
Cześć, moja nie mierzyła w ogóle CRL tylko ze wszystkich pomiarów system (USG) wyliczył wagę dziecka. Powiedziała że teraz CRL nie będzie już mierzyć. Lekarz pracuje od wielu lat w UCK w Gdańsku a to najlepszy szpital w północnej Polsce więc mam do niej zaufanie. Waga dziecka szacowana to 274g. co odpowiada 16w6d 😊 a jak u Was? Macie pomiary wagi dziecka?
Ja chyba nie miałam wagi jeszcze podawanej, sorki nie pamiętam a nie mam jak teraz sprawdzić zdjecia z USG :) ale pamiętam, że kiedyś czytałam jak ta waga jest wyliczana i wobec tego mnie nie dziwi, że jest aż tak duży margines błędu :D Bo to chyba jest tak, że mierzą obwód brzuszka, obwód głowy (albo średnicę 🤔 ) i długość kości udowej, a potem zestawiają te trzy wymiary tak jakby dziecko było "walcem" i liczą objętość i im w ten sposób wychodzi szacunkowa waga 😂 Wiadomo, że dziecko jest w brzuchu i nie ma na to wyliczenia metody idealnej, ale jak kiedyś to przeczytałam to mnie to rozśmieszyło ;)
 
Byłam dzisiaj na wizycie wszystko u maluszka dobrze, jedynie Pani się za bardzo rozpędziła i zrobiła mi usg dopochwowe zamiast przez powłoki brzuszne 😅 byłam pod wrażeniem jaki duży chłopak już jest ☺️🥰
Jedyne co mnie martwi... dziewczyny od pewnego czasu swędzi mnie skóra. Nogi, głównie łydki, brzuch, plecy głównie w dolnej części oraz ręce. Powiedziałam oczywiście ginekolog, wysłała mnie w poniedziałek na badania krwi no bo jak swędzi skóra to może cholestaza ale kazała się nie przejmować i nie myśleć bo to wcześnie wiec może to wcale nie to. Macie problemy może tez problemu ze swędząca skóra ?
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...
Strasznie to dziwne wszystko! Byłam pewna że Nifty jest bardziej wiarygodne niż PAPA...
 
Byłam dzisiaj na wizycie wszystko u maluszka dobrze, jedynie Pani się za bardzo rozpędziła i zrobiła mi usg dopochwowe zamiast przez powłoki brzuszne 😅 byłam pod wrażeniem jaki duży chłopak już jest ☺️🥰
Jedyne co mnie martwi... dziewczyny od pewnego czasu swędzi mnie skóra. Nogi, głównie łydki, brzuch, plecy głównie w dolnej części oraz ręce. Powiedziałam oczywiście ginekolog, wysłała mnie w poniedziałek na badania krwi no bo jak swędzi skóra to może cholestaza ale kazała się nie przejmować i nie myśleć bo to wcześnie wiec może to wcale nie to. Macie problemy może tez problemu ze swędząca skóra ?
Mnie swedza nogi, ale tak mysle ze to moze od leginsow bo jak nic nie mam an sobie to nie swedza. A te badania krwi to zwykle czy jakies szcsegolne masz zrobić?
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...

Mi genetyczka z IMiD sama proponowala test Nipt.
A dwa dni temu rozmawiałam z genetyczka z Sanco i oba tłumaczyła ze jesli chodzi o te trzy trisomie 21, 18, 13 to te testy sa bardzo czule. A najczulsze na ZD wiec nie masz co sie przejmować. Chyba ze lekarze podejrzewaja jakas inna chorobe i dlatego na amnio chca cie kierowac? Bo jesli chpdzi o samo ZD to wynik jest niemal 100%
Babka mowila ze testy nipt (wszytskie) moga sie mylic raz na 10tys przypadkow w sensie że dziecko jest chore a test pokaze ze zdrowe.
 
reklama
Do góry