reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja ostatnio "dziwne cos" poczułam w brzuchu tylko raz, wcześniej nigdy nie miałam takiego uczucia, ale czy to nie za wcześnie na ruchy? Wtedy to był 16+3.

Ja też dziwnego coś czuję często szczególnie kiedy leżę na plecach. Czasem jakby mnie coś pukało od środka raz, a raper razy zdarzyło się, że trzy razy z rzędu🤔 dzisiaj 17 tydzień, a to się dzieje od właśnie 16. To moja pierwsza ciąża.
 
reklama
Hej mam pytanie o choroby, przeziębienie, infekcje w czasie ciąży, mianowicie czy tzw. wypocenie w czasie ciąży jest wskazane czy nie? Może któraś z was przechodziła chorobę i się podzieli info czy takie wygrzanie może powodować coś złego bo w internecie piszą, że może skutkować nawet wadami mózgu u płodu lub niedotlenienie bo to przegrzanie organizmu. Pytam bo ostatnio coś mnie brało to zrobiłam mleko z miodem i czosnkiem a na noc ciepłą wodę z żurawiną i miodem i tak się spociłam, że musiałam piżamę zmieniać a teraz się boję czy tym wszystkim nie zaszkodziłam dziecku (17tc).
Eee, w ciąży zalecane są domowe metody na choroby czyli właśnie soczki, miodki, herbatki itp. Organizm się poci znaczy walczy z chorobą. Ja 3-4 dni jak mnie przeziębienie chwyciło to się tak leczyłam, i imbir, goździki, pomarańcze, cytryna i z herbatą i z ciepłą wodą na zmianę. Tlen jest transportowany z krwią, więc przy wygrzaniu naczynia krwionośne się rozszerzają to dlaczego miałoby wystąpić niedotlenienie?
 
Eee, w ciąży zalecane są domowe metody na choroby czyli właśnie soczki, miodki, herbatki itp. Organizm się poci znaczy walczy z chorobą. Ja 3-4 dni jak mnie przeziębienie chwyciło to się tak leczyłam, i imbir, goździki, pomarańcze, cytryna i z herbatą i z ciepłą wodą na zmianę. Tlen jest transportowany z krwią, więc przy wygrzaniu naczynia krwionośne się rozszerzają to dlaczego miałoby wystąpić niedotlenienie?
No właśnie nie wiem, ale jak się napiłam tego mleka z czosnkiem i mnie tak rozgrzało to czułam, że dziecko bardzo się kręci i to mnie martwi.
 
Ja też dziwnego coś czuję często szczególnie kiedy leżę na plecach. Czasem jakby mnie coś pukało od środka raz, a raper razy zdarzyło się, że trzy razy z rzędu🤔 dzisiaj 17 tydzień, a to się dzieje od właśnie 16. To moja pierwsza ciąża.
Ja raz czułam parę dni temu, to też moja pierwsza ciąża na takim nazwijmy to późnym etapie. Właśnie nie wiem czy to mogły być ruchy czy coś innego, myślałam że ruchy są później dlatego się zastanawiam 🤔
 
Ja raz czułam parę dni temu, to też moja pierwsza ciąża na takim nazwijmy to późnym etapie. Właśnie nie wiem czy to mogły być ruchy czy coś innego, myślałam że ruchy są później dlatego się zastanawiam 🤔

Jak rozmawiałam z dziewczynami, które miały pierwszą ciążę to mówiły, że na tym etapie czuły. Ja cały czas uważam, że to jelita ale to takie dziwne jest 🤔
 
Eee, w ciąży zalecane są domowe metody na choroby czyli właśnie soczki, miodki, herbatki itp. Organizm się poci znaczy walczy z chorobą. Ja 3-4 dni jak mnie przeziębienie chwyciło to się tak leczyłam, i imbir, goździki, pomarańcze, cytryna i z herbatą i z ciepłą wodą na zmianę. Tlen jest transportowany z krwią, więc przy wygrzaniu naczynia krwionośne się rozszerzają to dlaczego miałoby wystąpić niedotlenienie?
chyba chodzi o to, że rozgrzanie organizmu w ciąży jest nie wskazane, jedne źródła piszą aby się rozgrzewać i pić różne naturalne rzeczy a inne, że wypocenie w ciąży niewskazane bo właśnie przegrzanie organizmu jest groźne. Eh z tego wszystkiego chyba pójdę jutro do gina niech się wypowie i sprawdzi czy z małym ok, to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie obce, normalnie to bym wzięła jakiś coldrex, nasmarowała vic i już a tu ciągle coś czai się w ukryciu niby coś można a się okazuje, że nie można, zwariuję do końca ciąży.
 
Mnie nie siedzi, ale gdzieś mi się przewijało na różnych forach, że sporo osób tak ma więc może po prostu taka uroda :)
Co do usg to ponoć mój lekarz powiedział, że póki nie ma dużego brzucha to robi je tylko dopochwowo. Za tydzień będę miała kolejne k ciekawa jestem 😅
Ostatnio mnie zaczęło dość często kłuć raz w prawym, raz lewym boku, czasem w podbrzuszu. Ale nic innego się nie dzieje więc mam nadzieję, że wszystko okej, gdzieś czytałam, że po prostu może mały się rusza albo macica rozciaga😁 Tego wie trzymam😅 Też was kłuje czasem?
Mnie tez kłuło, pobolewalo i zgłosiłam mojej ginekolog i dostałam ponownie luteinę, bo powiedziała ze lepiej żeby nie bolało i żebym pobrała przez miesiąc
 
reklama
Mnie tez kłuło, pobolewalo i zgłosiłam mojej ginekolog i dostałam ponownie luteinę, bo powiedziała ze lepiej żeby nie bolało i żebym pobrała przez miesiąc
Mój mówi ogólnie, że póki nie mam skurczy, nie krwawie i nie boli tak, że mnie skręca to po prostu mam leżeć i wziąć nospe.. Zgłoszę na pewno, za tydzień mam kontrolę. Jakby w tygodniu się pojawiłalo znów to będę najwyazej dzwonić wcześniej🙂
 
Do góry