reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Ja w pierwszej ciąży zgłaszałam ginowi, że mnie brzuch swędzi - to już bliżej końca było, to się zaniepokoił, kazał pokazać, obejrzał dokładnie i powiedział, że to od rozstępów 😅
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...
Dlatego właśnie ja bardziej wierzę nifty. A skoro nie stać mnie na niego to pappy nie robiłam bo to też test przesiewowy. A usg miałam ok prenatalne.
 
Byłam dzisiaj na wizycie wszystko u maluszka dobrze, jedynie Pani się za bardzo rozpędziła i zrobiła mi usg dopochwowe zamiast przez powłoki brzuszne 😅 byłam pod wrażeniem jaki duży chłopak już jest ☺️🥰
Jedyne co mnie martwi... dziewczyny od pewnego czasu swędzi mnie skóra. Nogi, głównie łydki, brzuch, plecy głównie w dolnej części oraz ręce. Powiedziałam oczywiście ginekolog, wysłała mnie w poniedziałek na badania krwi no bo jak swędzi skóra to może cholestaza ale kazała się nie przejmować i nie myśleć bo to wcześnie wiec może to wcale nie to. Macie problemy może tez problemu ze swędząca skóra ?
Mnie nie siedzi, ale gdzieś mi się przewijało na różnych forach, że sporo osób tak ma więc może po prostu taka uroda :)
Co do usg to ponoć mój lekarz powiedział, że póki nie ma dużego brzucha to robi je tylko dopochwowo. Za tydzień będę miała kolejne k ciekawa jestem 😅
Ostatnio mnie zaczęło dość często kłuć raz w prawym, raz lewym boku, czasem w podbrzuszu. Ale nic innego się nie dzieje więc mam nadzieję, że wszystko okej, gdzieś czytałam, że po prostu może mały się rusza albo macica rozciaga😁 Tego wie trzymam😅 Też was kłuje czasem?
 
Ostatnio mnie zaczęło dość często kłuć raz w prawym, raz lewym boku, czasem w podbrzuszu. Ale nic innego się nie dzieje więc mam nadzieję, że wszystko okej, gdzieś czytałam, że po prostu może mały się rusza albo macica rozciaga😁 Tego wie trzymam😅 Też was kłuje czasem?
Zdarzyło mi się parę razy że brzuch mnie pobolewał wieczorem albo jak przez dłuższą chwilę byłam w zgiętej pozycji. U mnie przechodziło jak chwilę poleżałam, więc uznałam, że to takie zmęczeniowe. Ale lekarzowi zgłosiłam, sprawdził, że wszystko jest ok i powiedział żeby się oszczędzać. Niby nic, ale lepiej się upewnić. Zwłaszcza, że mi w pierwszej ciąży za wcześnie zaczęła się skracać szyjka i brałam leki na podtrzymanie ciąży dopiero w trzecim trymestrze.
 
Zdarzyło mi się parę razy że brzuch mnie pobolewał wieczorem albo jak przez dłuższą chwilę byłam w zgiętej pozycji. U mnie przechodziło jak chwilę poleżałam, więc uznałam, że to takie zmęczeniowe. Ale lekarzowi zgłosiłam, sprawdził, że wszystko jest ok i powiedział żeby się oszczędzać. Niby nic, ale lepiej się upewnić. Zwłaszcza, że mi w pierwszej ciąży za wcześnie zaczęła się skracać szyjka i brałam leki na podtrzymanie ciąży dopiero w trzecim trymestrze.
Na pewno zgłoszę, już sobie zapisuje powoli co chce mu powiedzieć i o co zapytać. Raczej się oszczędzam, bo siedzę w domu więc mam możliwości :)
Nie chce do niego ciągle wydzwaniac A ciągle mnie coś boli, kluje, ciągnie.. już się zastanawiam czy tak w ciazy jest, czy jestem histeryczką czy taka wrażliwa 😅😂
 
Na pewno zgłoszę, już sobie zapisuje powoli co chce mu powiedzieć i o co zapytać. Raczej się oszczędzam, bo siedzę w domu więc mam możliwości :)
Nie chce do niego ciągle wydzwaniac A ciągle mnie coś boli, kluje, ciągnie.. już się zastanawiam czy tak w ciazy jest, czy jestem histeryczką czy taka wrażliwa 😅😂
Tak w ciąży jest 😜 nie ma co panikować, ale obserwować trzeba. Mężowi w pierwszej ciąży tłumaczyłam, że czuję się tak jakbym nagle postarzała się o jakieś 20-30 lat, wszystkie układy organizmu zaczynają szwankować 😜 Z tym zapisywaniem to też dobry pomysł, bo niestety pamięć w ciąży też szwankuje.
 
Tak w ciąży jest 😜 nie ma co panikować, ale obserwować trzeba. Mężowi w pierwszej ciąży tłumaczyłam, że czuję się tak jakbym nagle postarzała się o jakieś 20-30 lat, wszystkie układy organizmu zaczynają szwankować 😜 Z tym zapisywaniem to też dobry pomysł, bo niestety pamięć w ciąży też szwankuje.
Dobre porównanie, dokładnie tak się czuje, jakbym wszystko miała starsze 😂
 
Ja ostatnio "dziwne cos" poczułam w brzuchu tylko raz, wcześniej nigdy nie miałam takiego uczucia, ale czy to nie za wcześnie na ruchy? Wtedy to był 16+3.
 
reklama
Hej mam pytanie o choroby, przeziębienie, infekcje w czasie ciąży, mianowicie czy tzw. wypocenie w czasie ciąży jest wskazane czy nie? Może któraś z was przechodziła chorobę i się podzieli info czy takie wygrzanie może powodować coś złego bo w internecie piszą, że może skutkować nawet wadami mózgu u płodu lub niedotlenienie bo to przegrzanie organizmu. Pytam bo ostatnio coś mnie brało to zrobiłam mleko z miodem i czosnkiem a na noc ciepłą wodę z żurawiną i miodem i tak się spociłam, że musiałam piżamę zmieniać a teraz się boję czy tym wszystkim nie zaszkodziłam dziecku (17tc).
 
Do góry