reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Hej dziewczyny, miałam się odezwać już kilka tygodni temu, ale wcześniej cały czas nie wierzyłam chyba, że to się dzieje naprawdę i że wszystko faktycznie będzie dobrze. Mam od wielu lat problem z Ureaplasmą, której nieszczęśliwą posiadaczką jestem podczas tej ciąży, co doprowadzało mnie na początku do obłędu, ze strachu o poronienie lub zatrzymanie rozwoju płodu itd. Uspokajałam się tym, że wszystko jest okej, że na pewno wiele kobiet nawet nie wpadnie na pomysł żeby takie badanie w kierunku tego cholerstwa wykonać - tak jak mówił mi ginekolog i są kompletnie nieświadome i rodzą zdrowe dzieci. Mam wrażenie czasem, że nieświadomość jest lepsza.
W każdym razie, jestem aktualnie w 13/14 tygodniu ciąży, mimo wieku 26 lat poszłam na badania prenatalne USG + Pappa. Naprawdę ulżyło mi kiedy na USG wszystko wyszło wzorcowo, po obejrzeniu wyników mój ginekolog już całkowicie rozwiał wszelkie wątpliwości - wszystko super, zdrowy chłopak. Cieszyłam się i zaczęłam naprawdę wierzyć, że wszystko będzie dobrze aż do wczoraj... Zadzwonił do mnie lekarz wykonujący badanie genetyczne i poinformował, że otrzymali właśnie wynik badania Pappa i chciałby ze mną rozmawiać na ten temat za dwa dni osobiście. Mimo tego, że próbuje ze wszystkich sił się nie stresować, nie nakręcać, to po prostu to jest silniejsze ode mnie, podświadomość robi swoje. Naczytałam się już tyle na temat tych badań i konieczności wykonania np. NIFTY, że już więcej nie mogę. Teraz czekam na otwarcie, żeby chociaż na własne oczy przed spotkaniem z lekarzem ten wynik zobaczyć...
W odpowiedzi na to co napisałam i w uzupełnieniu tego, ponieważ odebrałam dzisiaj wynik NIFTY.

PAPPA:
Beta hCG 4,59 IU/l tj. 0,129 MoM
PAPP-A 1,433 IU/l tj. 0,348 Mom
Ultrasonografia wzorowa, ryzyko po biochemii krwi:
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1 do 931, skorygowane 1 do 18622;
Trisomia 18 ryzyko podstawowe 1 do 2313, skorygowane 1 do 157;
Trisomia 13 ryzyko podstawowe 1 do 7245, skorygowane 1 do 2750;
Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 TC 1 do 95.

Krew do badania NIFTY pobrana 20 listopada rano, wynik 27 rano:
Trisomia 21 prawdopodobieństwo 1 do 1130169;
Trisomia 18 prawdopodobieństwo 1 do 1411353673,
Trisomia 13 prawdopodobieństwo 1 do 165037548.
Plus, potwierdzona płeć męska. :D
 
reklama
Ja im bliżej usg tym bardziej ciekawa jestem... normalnie dni odliczam, a mój mąż już kolegom obwieścił, że córka będzie chociaż na żadnym usg o płci z ginem nie rozmawiałam [emoji854]
Mój mąż tez ciągle mówi że będzie dziewczynka. I przez to ja się stresuje zeby się nie rozczarował [emoji2356]
A zamierzacie kupić coś dla dzieciątka na black friday? Przeglądam sobie stronę hm i bije się z myślami czy wziąć jakiś wielopak bodziakow czy dać sobie spokój [emoji28]
Gdybym znała plec pewnie bym kupila kakis drobiazg chociazby ;)
 
Tak pisałyście o tych spodniach z Lidla więc zrobiłam sobie wycieczkę po nie :) niestety u mnie tylko czarne zostały i w dodatku musiałam wziąć mke na czuja. Całe szczęście lekko w nogach za duże ale to pewnie przybiore 😂 acenowo bardzo spoko wypadają, chociaż na te z h&m też mam ochotę się skusić - jak beda na jakiejś promocji w przyszłości
 
Ja też dziś po wizycie w Lidlu :) ogólnie pojechałam oglądać oferty na black friday, ale nic ciekawego nie było i sie tylko na ciuchy skusiłam. Kupiłam sobie pidżamkę (bluzka i spodnie ciążowe), bluzkę ciążową z długim rękawem i dwupak leginsów (były tylko czarne z szarym pasem -> mam nadzieję, że nie będzie ten pas potem spod ubrań wystawał, bo tak trochę głupio, że szary). I dodatkowo w "koszu" z końcówkami serii wypatrzyłam bluzę dla synka na 86/92 za 7zł i leginsy dwupak na 86/92 ocieplane za 12 zł. Tylko te leginsy jak w domu im się przyjrzałam to dziewczęce i się na synka raczej nie nadadzą, więc mam pierwszy ciuch dla córeczki 😍 na 86/92 ciekawe kiedy dorośnie do tego rozmiaru 🤔 na ostatniej wizycie miała 11,5cm CRL 😂
 
A zamierzacie kupić coś dla dzieciątka na black friday? Przeglądam sobie stronę hm i bije się z myślami czy wziąć jakiś wielopak bodziakow czy dać sobie spokój 😅
Hej, ja na poprawę humoru zamówiłam parę drobiazgów dla maluszka i dla starszej córeczki w sinsay i w 5-10-15. Nawet jakąś jedną bluzkę dla siebie wybrałam ;) W 5-10-15 jest rzeczywiście dużo mocno obniżonych cen, tylko wiadomo, że wybrane rozmiary jak to przy końcówce kolekcji.

Nie wiem jakie macie odczucia co do tego black friday. My z mężem rozglądaliśmy się za kilkoma konkretnymi rzeczami i okazało się, że ich ceny rzeczywiście spadły z tym, że w zeszłym tygodniu nagle poszły do góry... Ostatecznie cena jest taka sama jak jeszcze tydzień lub 2 tygodnie temu. Poza sklepami z ubraniami, które rzeczywiście pozbywają się zalegającego towaru nie znaleźliśmy żadnych okazji.
 
Ja też dziś po wizycie w Lidlu :) ogólnie pojechałam oglądać oferty na black friday, ale nic ciekawego nie było i sie tylko na ciuchy skusiłam. Kupiłam sobie pidżamkę (bluzka i spodnie ciążowe), bluzkę ciążową z długim rękawem i dwupak leginsów (były tylko czarne z szarym pasem -> mam nadzieję, że nie będzie ten pas potem spod ubrań wystawał, bo tak trochę głupio, że szary). I dodatkowo w "koszu" z końcówkami serii wypatrzyłam bluzę dla synka na 86/92 za 7zł i leginsy dwupak na 86/92 ocieplane za 12 zł. Tylko te leginsy jak w domu im się przyjrzałam to dziewczęce i się na synka raczej nie nadadzą, więc mam pierwszy ciuch dla córeczki 😍 na 86/92 ciekawe kiedy dorośnie do tego rozmiaru 🤔 na ostatniej wizycie miała 11,5cm CRL 😂
Mi ten pas nie wystaje nawet jak normalną bluzkę założę.
Te 86/92 to pewnie z rok jeszcze będą musiały poczekać :D
 
Tak pisałyście o tych spodniach z Lidla więc zrobiłam sobie wycieczkę po nie :) niestety u mnie tylko czarne zostały i w dodatku musiałam wziąć mke na czuja. Całe szczęście lekko w nogach za duże ale to pewnie przybiore 😂 acenowo bardzo spoko wypadają, chociaż na te z h&m też mam ochotę się skusić - jak beda na jakiejś promocji w przyszłości
Dziś jest na wszystko -20%. A że w Polsce popularny jest też Black week to od jutra na bank wejdzie kolejna promocja. Spodnie z hm polecam mam jeansy. Tylko że ja nie jestem super wysoka 168 cm i muszę je podwijac Ale są bardzo wygodne i mięciutkie
 
W odpowiedzi na to co napisałam i w uzupełnieniu tego, ponieważ odebrałam dzisiaj wynik NIFTY.

PAPPA:
Beta hCG 4,59 IU/l tj. 0,129 MoM
PAPP-A 1,433 IU/l tj. 0,348 Mom
Ultrasonografia wzorowa, ryzyko po biochemii krwi:
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1 do 931, skorygowane 1 do 18622;
Trisomia 18 ryzyko podstawowe 1 do 2313, skorygowane 1 do 157;
Trisomia 13 ryzyko podstawowe 1 do 7245, skorygowane 1 do 2750;
Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 TC 1 do 95.

Krew do badania NIFTY pobrana 20 listopada rano, wynik 27 rano:
Trisomia 21 prawdopodobieństwo 1 do 1130169;
Trisomia 18 prawdopodobieństwo 1 do 1411353673,
Trisomia 13 prawdopodobieństwo 1 do 165037548.
Plus, potwierdzona płeć męska. :D
Gratulacje❤
 
Hej dziewczyny, ciągle nie mam czasu za bardzo ;/ u nas dziś 17+1, w czwartek u lekarza wyszło 15+4, wczesniej temu lekarzowi wychodziło 3 dni do przodu. Martwię się trochę, ale po pierwsze nie jestem pewna czy on crl nie mierzył a teraz dzieci się już kulą i prostują to mam nadzieję na polowkowym że dziecko będzie maks. 2 tyg opóźnione wzrostowo. Moja córka też tak miała i mam nadzieję, że tym razem też dzidzia będzie zdrowa. Dalej męczą mnie mdłości i zgaga, ale już nie zwarcalam kilka dni i te objawy są mniejsze ;) dziecko na usg nie chciało się pokazać między nogami więc czekam w sprawie potwierdzenia chłopca. A chciałabym już coś młodemu kupić ;) takiego typowo chlopiecego. Miłego dnia ❤
 
reklama
Która z mam kupuje dostawke do łóżka i lub wózek dla rodzeństwa(jedno w spacerowie drugie gondolka)? Potrzebuję tych dwóch rzeczy. A może już kupilyscie i się podzielicie zdjęciem/ nazwą??
 
Do góry