reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Ja chyba bebiko czy bebilon troszkę... Ale przy rocznych dzieciach, to ja już nabiał podawałam... Ale wiesz... To było 11 i 13 lat temu, więc pewnie dużo się zmieniło w zaleceniach, a do tego ja niewiele pamiętam 😉
Że tak powiem mały je już wszystko co się da tylko że w nocy budzi się na mleko j przy cycu zasypia. Dlatego zastanawiam się nad modyfikowanym. Może nawet zacznie noc przesypiać bo jednak jest bardziej zapychające yakie
 
Dzięki za odpowiedź 🙂 w czwartek. Mam nadzieję, że to ginekolog ogarnie. Czy trzeba będzie do endo?

Ja dziś miałam koszmarną noc. Nie am zasnąć... 3.30 jeszcze patrzyłam na zegarek 😐 po czym o 5.30 obudził mnie taki ból brzucha, że myślałam, że zwymiotuję 😶 na szczęście to z kiszek. Chyba wczorajsza jaglanka trochę pomogła na zaparcia 😉
Tak tak, ginekolog bez problemu Ci wypisze receptę 🙂 dobrze, że masz już w czwartek, bo z tarczycą trzeba reagować jak najszybciej, w ciąży wariuje bardzo 😉
 
Mam pytanie z innej beczki do dziewczyn które już mają dzieci jakie mleko podawalyscie po karmieniu piersią? Bo mon lekarz stwierdził że skoro mały ma już prawie rok to dobrze jakbym go na odstawiła od piersi będąc w ciazy
Ja od piersi odstawiłam jak córki miały 4 miesiące to dawałem im wtedy Babilon, a od roku już zwykle mleko. Moja szwagierke nie mogła dziecka odstawić bo nie chciało wcale pić mm dopiero jak zaczęła dawać zwykle to się udało 😊
 
Tak, w dwóch jednostkach miałam podane.

Do dnia porodu. Z dniem porodu konczy się umowa i nie masz macierzyńskiego. Chyba, ze pracodawcy przedłuży Ci umowe. Chyba, ze cos teraz się zmieniło. Ja tak miałam w pierwszej ciąży. Ale to było 14 lat temu 😉
Zmieniło się bo jest teraz rok płatnego tylko trzeba mieć do dnia porodu ciągłość L4 :)
 
Ja też teraz mocno to przeciągnęłam. W poprzedniej byłam u lekarza w sumie chyba w 4 tygodniu. I wszystko poszło nie tak. A teraz przeciągnęłam to ile się dało. W niedzielę już przy krwawieniu musiałam jechać, bo bym oszlała. A dzisiaj planowana wizyta i mam nadzieję, że wszystko będzie jak należy :)

Ja na l4 jestem, jak się okazuje, od początku. Jak miałam napad paniki w pracy to poszłam na l4, które mam do za 2 tygodnie i już raczej nie wrócę. Wzięłam zaświadczenie od psychiatry, bo to za duży stres dla mnie.

Ja też jestem na zwolnieniu od początku. W pierwszej ciąży w 9 tyg skończyła mi się umowa, więc przestałam pracować, a w drugiej pracowałam dopóki mnie lekarz do szpitala nie położył (a i tak próbowałam się kłócić o tydzień, bo oceny chciałam wystawić 😉)
W ciąży rok temu, gdy okazało się w 7 ym tygodniu, że coś się dzieje i trafiłam do profesor, która po stwierdzeniu w 8ym, że serce przestało bić ,wkurzyła się i zapytała czy nie przyszło mi do głowy, żeby od razu, gdy się dowiedziałam pójść na zwolnienie? No nie przyszło 😞
Teraz jak się dowiedziałam, to od razu telefon i następnego dnia miałam być w szpitalu. Luteina i l4 bez gadania.
No ale ja mam też wiek, odkładaną operację, a pracuje w szkole muzycznej, gdzie dzieci są z różnych szkół, miejscowości, a nawet powiatów, czyli znoszą wszystko. Już w klasie, w której uczyłam był potwierdzony koronawirus, więc (abstrahując od tego czy ktoś wierzy w niego czy nie) albo bym miała test dodatki albo bym była na kwarantannie i nawet nie mogła się dostać do lekarza.

Chyba każda musi ocenić we własnym przypadku czego jej trzeba.

Ja trzymam kciuki, żebyś jak najmniej się bała, a jak najwięcej cieszyła 🤗
 
reklama
Ja od piersi odstawiłam jak córki miały 4 miesiące to dawałem im wtedy Babilon, a od roku już zwykle mleko. Moja szwagierke nie mogła dziecka odstawić bo nie chciało wcale pić mm dopiero jak zaczęła dawać zwykle to się udało 😊
Też się boje ze nie będzie chciał pić mm bo był niezły cyrk żeby zaczął pić wodę czy soki z butelki :o jak poczuł smoczek od razu go naciągali teraz już jest lepiej:)
 
Do góry