reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Na NFZ tyle trzeba czekać? Ja bym chyba jajo zniosła :(
Z no spa nie można w razie czego przesadzać, w sensie trzeba brać jak już ciężko znieść. Siostra mi tak poradziła, brała no spe jak jej lekarz kazał, czyli 3xdziennie przez cały pierwszy trymestr i potem miała jakieś problemy przy porodzie. Ale o co dokładnie chodziło to już nie powiedziała, chyba nie chciała mnie aż tak straszyć. Jeśli któraś może wie o konsekwencjach ciągłego brania no spy to może niech się wypowie 🙏🏻
Szczerze mówiąc z tą no spą to nie wiem do końca, bo nic nie czytam żeby się nie stresować :) wiem, że niektórzy lekarze przepisują i jak trzeba to trzeba brać, ale jest podobno coś takiego jak zespół po-nospowy u dzieci (przynajmniej o czymś takim pisały kiedyś dziewczyny na forum grudniówek). Tylko jak chcesz to sama o tym doczytaj, bo ja się nie zagłębiałam.
 
Czekamy niecierpliwie na wasze wizyty ;)

Ja nie mam mdłości. Brzuch mnie nie boli. Dziś z rana miałam takie jakby silne nerwobóle tak ciągły w dole brzucha Ale przeszło. Jem wszystko od niczego mnie nie odrzuca. W pierwszej ciąży też tak miałam. Piersi mnie tylko bolą. Jakie czas temu jak schudłam to się cieszyłam że są mniejsze A teraz znowu porosly ogromne. Mam rozmiar 70F A one chyba są już większe :/
Ja w sumie też jestem ciekawa czy jak mam ciążę po ciąży to piersi mi będą dalej rosły czy już nie 🤔 Przed pierwszą ciążą miałam tak jak Ty 70F, po mam 75H (tak wiem wzrosła nie tylko miseczka ale i obwód 😂 ), ciekawe jak będzie teraz, bo ciągle karmię piersią pierwszego synka.
 
Cześć dziewczyny, jakiś czas nie zaglądałam, byłam dziś na usg, serduszko bije, zarodek ma 0,5 cm, zastanowił mnie duży pęcherzyk w stosunku do zarodka ale lekarka powiedziała że czasem pęcherzyk tak rośnie i później zarodek rośnie, według om mam 6t6d A według iść 6t1d, dostałam l4 że względu na plamienia, które pojawiły się w poprzednim tygodniu. Byłam nie u swojej lekarki tylko u innej i teraz się waham u której prowadzić ciąże 🤔
A co u was ?
 
Też się nad tym zastanawiam . Tylko nie wiem czy o. Go widział w macicy czy jeszcze nie . Tak przez myśl mi przemknęło że może nie chciał robić nadzieji bo z pierwszym dzidziusiem czekaliśmy do 9tyg żeby nam pogratulował że jest wszystko ok bo sam przyznał że nie chciał wcześniej gratulować bo się zmartwił bo był zbyt mały płód jak na dany tydzień i słabo bijące serduszko.
Hmm...ale to jak byłaś u niego na wcześniejszej wizycie niż w 9tyg to nie powiedział Ci, że widać ciąże czy po prostu powiedział, że widać ale jest zagrożona??? Ta pierwsza opcja to chyba aż niemożliwa, żeby tak w błąd wprowadzać, bo przecież wtedy myśląc że się nie udało można mocno zaszkodzić dziecku np. alkohol, papierosy czy jakiś nadmierny wysiłek.
 
Na NFZ tyle trzeba czekać? Ja bym chyba jajo zniosła :(
Z no spa nie można w razie czego przesadzać, w sensie trzeba brać jak już ciężko znieść. Siostra mi tak poradziła, brała no spe jak jej lekarz kazał, czyli 3xdziennie przez cały pierwszy trymestr i potem miała jakieś problemy przy porodzie. Ale o co dokładnie chodziło to już nie powiedziała, chyba nie chciała mnie aż tak straszyć. Jeśli któraś może wie o konsekwencjach ciągłego brania no spy to może niech się wypowie 🙏🏻
Pozwolę sobie wkleić gotowca
"Najważniejsze przeciwwskazanie do zażywania leku w okresie ciąży to ostatnie miesiące, ponieważ No-spa w ciąży stosowana pod koniec może nie tylko wywołać przedwczesny poród poprzez zbytnie rozluźnienie mięśni prostych brzucha, ale również dodatkowym ryzykiem jest zaburzony oddech u dziecka po porodzie, a także małe lub zbyt duże napięcie mięśniowe u dziecka."

Słów klucz "ostatnie miesiące" chyba że ktoś wie coś jeszcze?
 
Pozwolę sobie wkleić gotowca
"Najważniejsze przeciwwskazanie do zażywania leku w okresie ciąży to ostatnie miesiące, ponieważ No-spa w ciąży stosowana pod koniec może nie tylko wywołać przedwczesny poród poprzez zbytnie rozluźnienie mięśni prostych brzucha, ale również dodatkowym ryzykiem jest zaburzony oddech u dziecka po porodzie, a także małe lub zbyt duże napięcie mięśniowe u dziecka."

Słów klucz "ostatnie miesiące"
Ja pamiętam w 1 ciąży jak miałam spinania brzucha i takie skurcze to mi gin kazal magnez i no spe i odpoczywac. Nie grałem jakoś nałogowo tylko jak właśnie tak mi sie mocno spinal i bolal. Zawsze pomagało.

Na łagodzenie bólu porodowego chyba tez paracetamol i no spe z tego co pamiętam
 
Ostatnia edycja:
Hmm...ale to jak byłaś u niego na wcześniejszej wizycie niż w 9tyg to nie powiedział Ci, że widać ciąże czy po prostu powiedział, że widać ale jest zagrożona??? Ta pierwsza opcja to chyba aż niemożliwa, żeby tak w błąd wprowadzać, bo przecież wtedy myśląc że się nie udało można mocno zaszkodzić dziecku np. alkohol, papierosy czy jakiś nadmierny wysiłek.
 
Hmm...ale to jak byłaś u niego na wcześniejszej wizycie niż w 9tyg to nie powiedział Ci, że widać ciąże czy po prostu powiedział, że widać ale jest zagrożona??? Ta pierwsza opcja to chyba aż niemożliwa, żeby tak w błąd wprowadzać, bo przecież wtedy myśląc że się nie udało można mocno zaszkodzić dziecku np. alkohol, papierosy czy jakiś nadmierny wysiłek.
W pierwszej ciąży byłam w 5 tyg był pęcherzyk tylko. Kazał przyjść za 2 tyg i wtedy powiedział że jest pęcherzyk i zarodek ale jest trochę za mały jak na 7tydzien i serduszko w dolnej granicy normy i znów kazał przyjść za 2tyg i wtedy powiedział że gratuluję że już teraz wszystko ok
 
reklama
Do góry