reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Hej,

pisałam jakiś czas temu, ale zapomnialam wejść i sprawdzić czy ktoś odpisał. Jestem Asia, mieszkam pod Warszawą (jest ktoś ze stolicy?:) ), dziś 34 tc, 2 ciąża, mam 5ciolatkę na pokładzie, a w brzuchu synek. Jestem nie spakowana, pracowałam do 33 tyg ciąży, dopiero mam czas na cokolwiek. Właśnie robię zakupy w aptece online, i przeraża mnie, że tyle muszę kupić.
W dodatku dopadło mnie przeziębienie.... a i panicznie boje sie zostać w szpitalu sama, niby 2 poród, ale przy 1szym byłam cały czas z mężem.

Pozdrawiam Was wszystkie :)
 
Hej Asiu. Ja w 33 tc, w domu 10 latka. Ciąża od samego początku zagrożona ale jak narazie do przodu :). Jeszcze nie szykowałam nic do szpitala i też wypadłam z obiegu jakie kupić kosmetyki (pewnie sporo się pozmieniało, dużo nowości itd). Ja dolny śląsk
 
Hej Asiu. Ja w 33 tc, w domu 10 latka. Ciąża od samego początku zagrożona ale jak narazie do przodu :). Jeszcze nie szykowałam nic do szpitala i też wypadłam z obiegu jakie kupić kosmetyki (pewnie sporo się pozmieniało, dużo nowości itd). Ja dolny śląsk
Mi trochę koleżanka pomogła bo też dużo pozapominałam. Narazie nie ma odwiedzin u mnie w szpitalach więc trzeba wziąć wszystko od razu i na zapas żeby było, bo niewiadomo czy będzie opcja żeby ktoś podrzucił czy też nie... Mam nadzieję, że wszystko z ciążą będzie w porządku, już też na końcówce jesteś, kilka tygodni i będzie dzidzia 🙂
 
Ja już mam wszystko spakowane, więc jakby co, to służę pomocą w podpowiedzi co może się przydać. 😊😊 Większość zamawiałam przez internet.
 
Ja już mam wszystko spakowane, więc jakby co, to służę pomocą w podpowiedzi co może się przydać. 😊😊 Większość zamawiałam przez internet.
Ja poproszę o ściągę dotyczącą kosmetyków na pierwsze dni życia maleństwa. Po 10 latach wypadłam z obiegu, jest masę nowych kosmetyków do pielęgnacji niemowlaków, kiedys to był np. sudokrem- dzis czytam że niekoniecznie jest to dobry wybór itd. Ala dzidzi mam paczkę pampersów i dla siebie op.wkładek po porodowych+wkładki laktacyjne. Oczywiście potrzebuje zorientowac o te rzeczy, których będe potrzebowała do szpitala, bo potem to juz sobie dokupię.
 
Hej,

pisałam jakiś czas temu, ale zapomnialam wejść i sprawdzić czy ktoś odpisał. Jestem Asia, mieszkam pod Warszawą (jest ktoś ze stolicy?:) ), dziś 34 tc, 2 ciąża, mam 5ciolatkę na pokładzie, a w brzuchu synek. Jestem nie spakowana, pracowałam do 33 tyg ciąży, dopiero mam czas na cokolwiek. Właśnie robię zakupy w aptece online, i przeraża mnie, że tyle muszę kupić.
W dodatku dopadło mnie przeziębienie.... a i panicznie boje sie zostać w szpitalu sama, niby 2 poród, ale przy 1szym byłam cały czas z mężem.

Pozdrawiam Was wszystkie :)
Hej,

pisałam jakiś czas temu, ale zapomnialam wejść i sprawdzić czy ktoś odpisał. Jestem Asia, mieszkam pod Warszawą (jest ktoś ze stolicy?:) ), dziś 34 tc, 2 ciąża, mam 5ciolatkę na pokładzie, a w brzuchu synek. Jestem nie spakowana, pracowałam do 33 tyg ciąży, dopiero mam czas na cokolwiek. Właśnie robię zakupy w aptece online, i przeraża mnie, że tyle muszę kupić.
W dodatku dopadło mnie przeziębienie.... a i panicznie boje sie zostać w szpitalu sama, niby 2 poród, ale przy 1szym byłam cały czas z mężem.

Pozdrawiam Was wszystkie :)
Hej, jestem w 33 tc , tez jeszcze nic nie jest spakowane , nie mówiąc już o ubrankach dla malucha ... W domku mam 2,5 letnia córeczkę i najbardziej przeraża mnie mysl, ze będę musiała ja zostawić na kilka dni (pierwszy raz!) i jak sobie dam radę z dwójka maluchów ...
 
reklama
Ja poproszę o ściągę dotyczącą kosmetyków na pierwsze dni życia maleństwa. Po 10 latach wypadłam z obiegu, jest masę nowych kosmetyków do pielęgnacji niemowlaków, kiedys to był np. sudokrem- dzis czytam że niekoniecznie jest to dobry wybór itd. Ala dzidzi mam paczkę pampersów i dla siebie op.wkładek po porodowych+wkładki laktacyjne. Oczywiście potrzebuje zorientowac o te rzeczy, których będe potrzebowała do szpitala, bo potem to juz sobie dokupię.
Ja jestem zdania, że im mniej kosmetyków dla dziecka, tym lepiej i z tego co biorę, to jest to wyłącznie octenisept ewentualnie na pępek, sudocrem i chusteczki nawilżane ale 99% woda. Co do sudocremu wiem jakie są opinie, ale moja siostra jest młodą mamą, ma dwójkę dzieci i ten krem sprawdzał się najlepiej, oczywiście używany w niewielkiej ilości a nie pół centymetra warstwy. No i oczywiście biorę sól fizjologiczną.

PS. Może wezmę jeszcze jakąś oliwkę, ale to nie uważam, żeby było konieczne na pierwsze dni życia.
 
Do góry