reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
ja myślałam nad praskim (z praskiego mam właśnie mojego lekarza), żelazną odpuściłam na samym początku właśnie ze względu na przepełnienie i Madalińskiego również. Inflancka odpada bo ma złe opinie wśród znajomych. Mamy ciężką decyzję do podjęcia, dobrze że jeszcze jest trochę czasu :)
Hej ja prawdopodobnie będę miała cc na Żelaznej, ale jak zmienię lekarza prowadzącego ( mam co do lekarki zastrzeżenia) to może Starynkiewicza bo mają dobrych lekarzy ( byłam na wizycie kontrolnej u dr. Kosińskiego a na usg obowiązkowe w ciąży chodzę do prof. Wielgosia), jakie macie opinie o szpitalu Starynkiewicza i Bielańskim ( ten mam 5min od domu).
 
Na 2.05 ;) ale tak czuję ze 2-3 dni dopiero i też nie przez cały czas. Chyba zależy jak się ułoży ;)
Ja mam 01.05 🙂 łaskotanie czuję już ponad 10dni a od 3-4dni takie dziwne wypychanie jak leżę trochę boli, widać na brzuchu jak się unosi w danym miejscu, ale to chyba te słynne ruchy 🙂tylko trochę wcześnie bo dziś 18tc2d.
 
Ja mam 42 lata, doświadczenie ciążowe spore, niestety nie zawsze miłe, poza tym każda ciąża inna. Nie wiedziałam, że jest taki wątek jak "ciąża po 40", muszę zajrzeć, tam może nie będę czuła się tak staro;)
A dziś byłam u lekarza po skierowanie na badania krwi, a ponieważ w tej przychodni nie mają detektora tętna, to lekarz szybkie USG zrobił - nie oglądał nic dokładnie, ale chociaż serduszka dał posłuchać - cudowny dźwięk:)
Co to znaczy "mieszkam pod Gdańskiem", jeśli wolno spytać? Chyba że wolisz poczekać na wątek zamknięty.
Nie jesteś stara, ja na początku stycznia będę miała 35lat a to moja pierwsza ciąża. Koleżanki z doświadczeniem jak najbardziej się przydadzą.
 
A ja tak czytam i nie wiem jak mam łożysko, nic mi ginekolog nie powiedział hmm🙄
Wiesz co ja w tej ciąży też w sumie nie wiem gdzie mam. W pierwszej mówił, że jest nisko i ryzyko przodującego i się muszę oszczędzać, a potem jak się przesunęło na przód to też powiedział, bo już nie było ryzyka i mogłam zacząć "żyć normalnie". A jak nic się nie dzieje to lekarze często o tym nie mówią, bo w sumie nie ma o czym :) nie jest to jakieś istotne, tyle że jak masz z przodu to słabiej i później zazwyczaj czuć ruchy.
 
Ja już trochę panikuje i się nakręcam ze coś jest nie tak bo dalej nie mam wyników pappy a już prawie 3 tygodnie minęły 😐
Zaczęłam sobie przeglądać moje badania i patrzę na wynik usg prenatalnego i tak wyglada jakby Ductus Venosus PI czyli przepływy żylne były poniżej normy.. jakie Wy miałyście wyniki? Zmartwiłam się..
 

Załączniki

  • A5BEE641-B410-4ED3-8A8E-6430DD64D4E1.jpeg
    A5BEE641-B410-4ED3-8A8E-6430DD64D4E1.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 79
Ja już trochę panikuje i się nakręcam ze coś jest nie tak bo dalej nie mam wyników pappy a już prawie 3 tygodnie minęły 😐
Zaczęłam sobie przeglądać moje badania i patrzę na wynik usg prenatalnego i tak wyglada jakby Ductus Venosus PI czyli przepływy żylne były poniżej normy.. jakie Wy miałyście wyniki? Zmartwiłam się..
Spokojnie, z tymi przeplywami na początku jest bardzo różnie... lekarz coś Ci na to powiedział? Jeśli nie to nie powinnaś się martwić. U mnie w 12tc była fala wsteczna w dv, a w 15tc nie było już śladu po niej i przepływy prawidłowe . To wszystko jest jeszcze na tyle maleńkie, że u mnie w 3 tyg się "naprawilo".
 
reklama
Spokojnie, z tymi przeplywami na początku jest bardzo różnie... lekarz coś Ci na to powiedział? Jeśli nie to nie powinnaś się martwić. U mnie w 12tc była fala wsteczna w dv, a w 15tc nie było już śladu po niej i przepływy prawidłowe . To wszystko jest jeszcze na tyle maleńkie, że u mnie w 3 tyg się "naprawilo".
Lekarz powiedział ze wszystko w porządku i ze zdrowy chłopak rośnie. Jednak teraz tak spojrzałam i tak się zaczęłam zastanawiać co do tego parametru.
Fala wsteczna? Czyli jak to wyglądało?Taka fala wsteczna to znaczy ze zle ale to lekarz od razu powiedział? A jaki miałaś wynik w liczbach? Tak dopytuje bo nie bardzo rozumiem ten parametr
 
Do góry