reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
@becia.25 ja wybierałam położną przed porodem i okazała się złotą kobietą i jest z przychodni, do której zapisaliśmy dziecko. Ona wyjęła mi szew po cesarce, przychodziła nieraz i zawsze jest pod telefonem, także z nią to miałam szczęście :) i na nfz.

@_Kasia91_ jeżeli pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób, to sam rozlicza się z zusem i wówczas on jest odpowiedzialny za wypłatę wynagrodzenia/zasiłku chorobowego, a jak jest mały zakład to zus wypłaca, ale tutaj nie pomogę czy ociąga się z wypłatą, bo ja mam z dużego zakładu
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do dziewczyn, które są obecnie na zwolnieniu: jak to jest z wypłatami wynagrodzenia? słyszałam że ZUS ociąga się z wypłatami, nawet po kilka miesięcy? i jak to jest w przypadku pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 osób? czytałam gdzieś, że wtedy to pracodawca wypłaca wynagrodzenie ciężarnej a nie ZUS, słyszałyście coś o tym? dajcie znać :)
Tak jak dziewczyny już napisały, powyżej 20 osób(nie wliczając się w to chyba osoby na umowie zlecenie/o dzielo) wynagrodzenie wypłaca Tobie pracodawca. Ja z ZUSem nie mam problemy, dostałam pieniądze 2 dni po zakończeniu zwolnienia przekazem pocztowym.
 
Witam, ponownie.

Odnosnie forum zamknietego. Moje zdanie jest obojetne gdyz nie zamieszczam tutaj nic czego bym sie obawiala badz wstydzila.
Dla innch przyszlych matek takie fora sa uczace i edukujace. Nie trzeba powielac watkow.
Czytam co kilka dni.

Jestem w 14tym tygodniu plus 4/2 dni ciazy blizniaczej. Mam synka lat 9.
To moja druga ciaza. Mialam epizod ciazy biochemicznej 2 miesiace przed obecna.

Obecnie pracuje tak ja z synkiem . Z synkiem wzielam urlop maciezynski 2 tyg przed rozwiazaniem. A potem gdy nagle bylam w domu to wszystko sie opoznilo. Cisza przed burza. Porod byl dlugi i kleszczowy.

Nie wiem jak dlugo bede pracowac (obecnie) gdyz bliznieta to wczesniaki, ale bede probowac pracowac z domu.
Prace mam lekka , biurowa w Szkocji. Takze rozumiem ze co innego w Polsce i gdy praca fizyczna.
Praca domowa po godzinach za to daje mi w kosc. Za dlugo nie moge stac przy gotowaniu. Duzo odpoczywam. Synek odkurza. W sobote mialam mase energii i ptem mnie ciaglo w dol. Takze zwalniam.

W rodzinie nikt jeszcze nie wie o zmianach.... Planujemy powiedziec w niedziele z okazji Mikolajek.

Syn bardzo dlugo prosil o rodzenstwo. Jak mial ponad 3 latka i zobaczyl reklame lalek co placza i siusiaja to chcial isc do sklepu kupic dziecko. :)Z innymi mlodszymi dziecmi/ kuzynkami tez jest opiekunczy, dlatego chce aby mial szanse na rodzenstwo.
Bedzie mial podwojna niespodzianke. A rodzina to zobaczymy. Nie zawsze z pomoca jest kolorowo zwlasza zagranica. A zlobki masakra finansowa. Zobaczymy...

Piszcie , ja poczytam i moze sie wtrace jesli cos bede w stanie doradzic.
 
Jak już będzie Wam bardziej brzuszki widać planujecie jakieś sesje ciążowe?

Ja chyba nie.... Z pierwszej ciąży mam generalnie jedno zdjęcie zrobione komórką jakoś pare dni przed porodem, co stwierdziłam, że zaraz nic nie będę miała 😆
Ale zastanowię się, bo moja koleżanka ze szkoły jest fotografem i robi właśnie sporo sesji ciążowych w i w okolicach Wawy 🙂 zdjęcia jak oglądałam rewelacyjne, więc może się skuszę :)
 
Witam wszystkie przyszłe mamy.Dzis wypada mi 16+4.Nadal pracuje fizycznie,bo sprzątam ale mam akurat lekką pracę.Wiekszosc dnia się obijam.Po prenatalnym wszystko wyszło bardzo dobrze i niby na 60-70% ma byc chłopiec.Ale czekam na potwierdzenie.Mam nadzieje ze bedzie maludzek współpracował na wizycie ktora mam 09.12. na 15.10.A jak sie potwierdzi,ze tobedzie chlopak to bedzie Mikołaj.Połowinkowe mam 07.01.2021 i nie tylko bo jeszcze czeka na mnie w styczniu rozwód.Ogółem czuje się dobrze tylko się zmagam nawrotami depresji dla tego się malo udzielam na forum.
Rozwód przykra sprawa :( ale w brzuszku masz tyle radości ze wszystko wynagrodzi :)

To czekamy czy będzie Mikołaj odezwij się jak będziesz wiedziała :)
 
Z jednej strony byłoby fajnie, sle z drugiej nie koniecznie mam ochotę oglądać siebie w formie "pulpeta" ;)
Moze akurat nie będzie tak źle 😅
Ja bym chciała chyba, ale nie takie w jakiś polprzrzroczystych sukniach czy leżąc polnago na kanapie.., często takie widzę i to mi się średnio podoba. Ale jakaś ładna sukienka, czemu nie 😊
 
Witam wszystkie przyszłe mamy.Dzis wypada mi 16+4.Nadal pracuje fizycznie,bo sprzątam ale mam akurat lekką pracę.Wiekszosc dnia się obijam.Po prenatalnym wszystko wyszło bardzo dobrze i niby na 60-70% ma byc chłopiec.Ale czekam na potwierdzenie.Mam nadzieje ze bedzie maludzek współpracował na wizycie ktora mam 09.12. na 15.10.A jak sie potwierdzi,ze tobedzie chlopak to bedzie Mikołaj.Połowinkowe mam 07.01.2021 i nie tylko bo jeszcze czeka na mnie w styczniu rozwód.Ogółem czuje się dobrze tylko się zmagam nawrotami depresji dla tego się malo udzielam na forum.
A to orzekają w ogóle rozwody w czasie ciąży ? Moja znajoma mogła tylko o separację się starać, a rozwód dopiero po urodzeniu dziecka.
 
reklama
Moze akurat nie będzie tak źle 😅
Ja bym chciała chyba, ale nie takie w jakiś polprzrzroczystych sukniach czy leżąc polnago na kanapie.., często takie widzę i to mi się średnio podoba. Ale jakaś ładna sukienka, czemu nie 😊
moja koleżanka właśnie robi raczej 'na łonie natury' wśród zieleni - w sukienkach zwiewnych i nie zwiewnych ;)
 
Do góry