reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Hej! :D
Byłam dzisiaj na kontroli, no i wszystko ok :D Dzisiaj powinnam być w 16+1, ale dziecko wielkością ma 17+1. Ale doktor stwierdziła, że zostawiamy poprzednią datę porodu :D Powiedziała, ze to normalne...
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Jasne, że normalne :D Przecież te dni opierają się tylko na wielkości płodu, a niektóe dzieci nam się urodzą z wagą 2,5kg a inne z wagą 4kg :) te większe zazwyczaj będą wychodzić na USG jako późniejsza ciąża a te mniejsze na każdym USG będą tak jkaby do tyłu od terminu :p
 
reklama
Ja właśnie rozpoczęłam 18tc i wczoraj lekarz mi powiedział, że na 90% dziewczynka, ale na połówkowych 22.12 potwierdzi. Jako, że to moje pierwsze, całe i zdrowe, wyproszone i wyczekane maleństwo w brzuchu to jest mi to totalnie obojętne jaka to płeć. 😅

Jedyne co mnie zasmuciło po wizycie to fakt, że wraz ze zmianą lekarza prowadzącego dostałam „w gratisie” kłucie brzuszka heparyną ze względu na wcześniejsze wczesne poronienia. (Pomimo, że teraz idzie wszystko już książkowo). A już myślałam, że wraz ze skończonym duphastonem skończy się zabawa w farmakologię. Ehh... 😞
Są tu jakieś dziewczyny na heparynie? Idzie się do tego szybko przyzwyczaić?
ja biore,frexaparine juz od jakiegos czasu....bie ma wyjscia
 
Ja jestem już od 5 tc na heparynie. Pierwsze dwa tygodnie były kiepskie. Teraz już wiem gdzie robić zastrzyk żeby nie było siniaka i jak trzymać skórę żeby nie bolało. Więc zastrzyk trwa mega króciutko w porównaniu do początków gdzie igle trzymałam 5-10 minut i nie mogłam się wkłuć. Ze mną zastrzyki zostają do końca (na szczęście mam je za darmo). Także idzie się przyzwyczaić, tylko muszę lekarza zapytać co później jak brzuch będzie dużo i nawet swoich ud nie będę widzieć :)
daj prosze wskazowki co do tych siniakow 😉
 
zawsze łatwiej komuś robić niż samemu sobie :D

Ja dziś powiedziałam szefowi, że muszę wyskoczyć na godzinkę z pracy i podjechałam do li*dla i 2 bluzki sobie kupiłam i piżamkę. Tylko kurcze jeansów nie było, bo nie dojechały :/ ale popołudniu mamy jechać z mężem mieszkanie oglądać do wynajęcia to może do innego zajadę.
Pokaż te bluzeczki bo ja nie wiem jaki rozmiar zamówić a mam daleko do Lidla. I jak możesz to w biuście mi zmierz i powiedz na płasko ile ma haha i jaki rozmiar masz [emoji7][emoji39] będę wdzięczna
 
Jasne, że normalne :D Przecież te dni opierają się tylko na wielkości płodu, a niektóe dzieci nam się urodzą z wagą 2,5kg a inne z wagą 4kg :) te większe zazwyczaj będą wychodzić na USG jako późniejsza ciąża a te mniejsze na każdym USG będą tak jkaby do tyłu od terminu :p
Ochhh. No tak to ma sens :D Dzięki :D
 
Cześć dziewczyny :)
Ja też jestem po wizycie u ginekologa, wszystko w porządku, maluszek rośnie. Pan doktor potwierdził również, że to chłopiec. Więc teraz przez kilka dni będę spokojna, a potem znowu zacznę się stresować o maluszka 😜
Jak u was z nastrojem? Bo ja zaliczyłam jakiś spadek humoru w ostatnich dniach.
 
A mnie coś dzisiaj pobolewa podbrzusze.. nie jest to silny ból ale nieprzyjemny i odczuwalny ... jakoś się martwię. Wizyta u ginekologa w sobotę ale boje się ze coś się stanie, jakieś czarne myśli mam ostatanio 🥺
 
Cześć dziewczyny :)
Ja też jestem po wizycie u ginekologa, wszystko w porządku, maluszek rośnie. Pan doktor potwierdził również, że to chłopiec. Więc teraz przez kilka dni będę spokojna, a potem znowu zacznę się stresować o maluszka 😜
Jak u was z nastrojem? Bo ja zaliczyłam jakiś spadek humoru w ostatnich dniach.
U mnie nastrój raczej dobry :) z wad to... tylko od prawie tygodnia nie wychodzę z domu, bo mi się paskudne i wielkie zimno na wardze zrobiło ;/ i jakoś założenie na to maseczki wydaje mi się nieco obleśne i tak siedze jak kołek z dzieckiem w domu :(
 
A heparyne dlaczego macie? Jakie są wskazania?
Zespół HELLP w pierwszej ciąży, jedno poronienie po drodze.
daj prosze wskazowki co do tych siniakow 😉
Czasem się zdarzają Ale na pewno rzadziej i minimalne. Ja biorę skórę ok 2-4 cm poniżej pępka. Mega mocno ją ściskam taki fałd mam na 2 cm skóry (więcej nie ma) i jak wbijam igle to nic nie czuje. Potem jeszcze chwilę trzymam, delikatnie puszczam i wacikiem przytrzymując tak jak.po pobraniu krwi.
 
reklama
Pokaż te bluzeczki bo ja nie wiem jaki rozmiar zamówić a mam daleko do Lidla. I jak możesz to w biuście mi zmierz i powiedz na płasko ile ma haha i jaki rozmiar masz [emoji7][emoji39] będę wdzięczna
Jeszcze nie mierzyłam :D
Wzięłam taki rozmiar jak przed ciążą czyli "s", piżama rozmiar większą czyli m, bo nie lubię jak coś mnie ściska, no i tyłek u mnie większy... 😅 . piżama fajna - góra będzie idealna do karmienia potem :)
 
Do góry