reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
U mnie co 3-4tyg wizyty. Wygląda na to, że będę miała jeszcze przed polowkowym. A powiedzcie mi proszę, polowkowe na NFZ jest zawsze w 20tc czy zależy jaki mi się trafi termin? Nie dostałam jeszcze skierowania, a badanie powinno mi wypaść na poczatku stycznia ;)
 
Hej Dziewczyny :) Ja już po wizycie, dziś 17t+2d (termin mam na 1.05) :D Wszystko jest w porządku z dzieckiem, ma już CRL 11,44cm. Lekarz potwierdził kolejny raz, że będzie dziewczynka, więc już się chyba ta płeć nie zmieni. Trzeba się pogodzić z myślą i przyzwyczaić, że nie będzie braciszka dla Miłosza, tylko siostrzyczka. Może to i dobrze, nie wiadomo czy jeszcze się kiedyś zdecydujemy na kolejne dziecko a tak parka będzie. Następną wizytę mam tym razem za 3,5 tygodnia, a nie 4 tygodnie jak zawsze, bo mój lekarz później ma jakąś operację i nie mógłby mnie przyjąć w standardowym terminie. W każdym razie bardzo się cieszę, że wszystko ok :) i chyba powoli mogę się brać za szykowanie wyprawki 😍
 
U mnie co 3-4tyg wizyty. Wygląda na to, że będę miała jeszcze przed polowkowym. A powiedzcie mi proszę, polowkowe na NFZ jest zawsze w 20tc czy zależy jaki mi się trafi termin? Nie dostałam jeszcze skierowania, a badanie powinno mi wypaść na poczatku stycznia ;)
Zazwyczaj między 18 a 22 tyg, ale nie ma ściśle określonego terminu kiedy trzeba je zrobić tak jak w przypadku "genetycznego ".
 
Kochane, czy macie zaplanowane kolejne wizyty po usg genetycznym? Czy teraz czekamy już tylko na połówkowe? U mnie wszystko jest w porządku z badaniami i zastanawiam się czy powinnam umawiać się na jakieś wizyty pomiędzy USG...
No ja się zapisuję jakoś raz w miesiącu do gina ,ale to jak akurat termin jest, nie żeby co chwila latać... po genetycznym byłam na wizycie w 15 tc, w przyszły wtorek mam połówkowe, a wizytę u gina 15 grudnia, czyli nie licząc usg to 5 tyg przerwy między wizytami, ale jak teraz pójdę to wezmę jakieś dodatkowe skierowanie na usg ;)
A te połówkowe to jest 3d, czy zależnie od sprzętu jaki jest w gabinecie?
 
Kochane, czy macie zaplanowane kolejne wizyty po usg genetycznym? Czy teraz czekamy już tylko na połówkowe? U mnie wszystko jest w porządku z badaniami i zastanawiam się czy powinnam umawiać się na jakieś wizyty pomiędzy USG...

Tak miałam już jedną (tydzień po prenatalnych), a za tydzień mam drugą. Mój lekarz przyjmuje mnie co 3 tygodnie, a prenatalne mam u innego lekarza
 
reklama
Mam tak samo, kolejne mi wypada w 16tc. Choć najchętniej bym chodziła co tydzień 😅
Teraz wyjątkowo w czwartek wybieram się do innego lekarza, ale tylko po to aby mieć możliwość w razie gdyby była taka potrzeba żeby przyjął mnie do siebie na oddział. Niestety mój ginekolog nie pracuje teraz w żadnym szpitalu, tam gdzie chce rodzić bądź ewentualnie będzie taka potrzeba że muszę się znaleźć w szpitalu nie przyjmują pacjentek "nie swoich". Więc idę z myślą żeby się dogadać z nim i pojawić ze 3 razy w ciągu całej ciąży. Przy okazji dowiem się jak maleństwo i czy torbiel zaczęła się wchłaniać ;)
 
Do góry