reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ale przy wynikach tych pierwszych czy skorygowanych ? Bo nie wiem, które bierze się bardziej pod uwagę.
Ogólnie patrzy się na wyniki skorygowane, te pierwsze to są chyba stałe wartości uzależnione tylko i wyłącznie od wieku kobiety, a skorygowane to Twoje indywidualne wyniki w oparciu o pomiary i test Pappa.
 
reklama
Tak patrzy sie na skorygowane. Wyniki macie świetne. Czułość usg + pappa w wykrywanie wad to 90-95%.
Jesli np na usg by bylo coś zlego np NT (czyli przeziernosc karkowa) duzo podwyzszona to samo to jest podstawa do skierowania na amniopunkcje.
 
Ja mam jeszcze oprócz trisomii skorygowanych 1:6351 ; 1:15373 ; 1:20000 "samoistny poród przedwczesny przed 34 tygodniem ciąży" 1:4036
I na koniec "Uwagi: ryzyko wszystkich trzech trisomii niskie, nie ma wskazań do dalszej diagnostyki. "

Wizytę u gina mam 10.11 to mu pokaże, bo mam wyniki jedne po wywiadzie +usg i następne +test papa i beta-hCG. Są też wykresy odnośnie długości ciemieniowo-siedzeniowej, przezierności karku i ryzyka trisomii...
 
Ja miałam wypisane skierowanie i na NFZ zrobiłam. Mam wyniki Papa
trisomia21 1 do 817 skorygowane 1do16348
trisomia18 1 do 2026 skorygowane <1do20000
trisomia13 1 do 6347 skorygowane <1Do20000
Więc chyba nie jest źle?
Ale mam jeszcze taki zapis i trochę mnie martwi "wewnatrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem 1 do 132" to chyba nie za dobrze? Orientuje się któraśz Was?
To jest bardzo dobry wynik, jeśli chodzi o to ostatnie to chyba chodzi o poród przedwczesny, ja miałam 1:125 i zapytalam lekarza czy to nie jest za mało to powiedział że wynik jest idealny i takiego oczekiwaliśmy. Także głowa do góry jest idealnie :)
 
Cześć dziewczyny. Dzisiaj 15t0d ciąży i aplikacja mówi, że od tego momentu długość dziecka jest liczona już nie od główki do pupy, tylko od główki do stóp. To prawda?
 
Cześć dziewczyny. Dzisiaj 15t0d ciąży i aplikacja mówi, że od tego momentu długość dziecka jest liczona już nie od główki do pupy, tylko od główki do stóp. To prawda?
Co to za aplikacja? Kiedyś widziałam u kogoś suwaczki, które pokazywały co się dzieje w danym tygodniu ciąży, ale teraz to już się chyba nie używa :-D

Odkryłam nowy przepis na "biały napar" na przeziębienie i testuję. Muszę dziś po zakupy wyjść, ale mi się nie chceeee...
 
reklama
Do góry