reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ponoć można na NFZ, są 3 czy 4 wskazania, mnie dwóch ginów tak załatwiło, że musiałam prywatnie. Jeden wypisał mi źle skierowanie, a druga ginka jako tele-wizytę obiecała skierowanie i nie wypisała, a jak do niej w końcu dotarłam na normalną wizytę i mi wypisała to powiedziała, że mam 4 dni na zrobienie :/ więc żeby się nie szarpać zrobiłam prywatnie następnego dnia, ale wkurzona byłam, że 5 stów przez te telewizyty poooszło :crazy:
 
reklama
Polecicie coś na zapalenie dróg moczowych? :( Wciąż lecze po ataku kamienia na nerkach, teraz dodatkowo doszło pieczenie.. badania zrobiłam, w pn idę z tym do ginekologa. Pije wodę, jem żurawine.. nie wiem co jeszcze :(
Mi pomógł tylko antybiotyk. Musialam brać, bo zapalenie było groźniejsze niż antybiotyk a ten co brałam był bezpieczny w ciąży. A teraz profilaktycznie pije sok z żurawiny 100%. Nie wszędzie można go dostać i jest bardzo kwaśny. No i ogólnie warto dużo pić, żeby wypłukiwać bakterie.
 
Dziewczyny a ja mam znów inny problem. Na początku ciąży wykryto u mnie niedoczynność tarczycy (TSH na poziomie 7.00), leczenie od razu wdrożone. Jak bylam na pierwszej wizycie ginekolog kazał mi dzwignac dawkę z 50ug na 75. Miesiąc temu robiłam kontrolne TSH i ładnie spadło do 2.93, 2 tygodnie później zrobiłam znów i już było 1.35. Zdecydowaliśmy z lekarzem że schodzimy na niższa dawkę 50ug . Dzisiaj znów robiłam wyniki i TSH wynosi prawie 4 !!! Ft4 mam w normie. Próbowałam się dodzwonić do lekarza ale już jest offline :( pani położna poradziła mi wrócić do dawki 75. Tak strasznie się boję żeby maluszkowi to nie zaszkodziło ;( czy któraś z Was miała też takie zawirowania z TSH?
Nie martw sie na zapas moja koleżanka zaszla w ciaze mimo sprzeciwu endokrynologa miala TSH na poziomie cos kolo 16, i w czasie ciazy zbijala, ciagle miala wahania. Dziecko ma prawie 4 lata wszystko z nim ok.
Na tym polega niestety to tsh ze ono ciagle skacze zwlaszcza jak sie zmienia dawki lekow. Na spokojnie wroc do 75 jak radzila polozna, albo poczekaj na kontakt z lekarzem i zbadaj za 2tyg
 
Ja miałam wypisane skierowanie i na NFZ zrobiłam. Mam wyniki Papa
trisomia21 1 do 817 skorygowane 1do16348
trisomia18 1 do 2026 skorygowane <1do20000
trisomia13 1 do 6347 skorygowane <1Do20000
Więc chyba nie jest źle?
Ale mam jeszcze taki zapis i trochę mnie martwi "wewnatrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem 1 do 132" to chyba nie za dobrze? Orientuje się któraśz Was?
 
Ja miałam wypisane skierowanie i na NFZ zrobiłam. Mam wyniki Papa
trisomia21 1 do 817 skorygowane 1do16348
trisomia18 1 do 2026 skorygowane <1do20000
trisomia13 1 do 6347 skorygowane <1Do20000
Więc chyba nie jest źle?
Ale mam jeszcze taki zapis i trochę mnie martwi "wewnatrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem 1 do 132" to chyba nie za dobrze? Orientuje się któraśz Was?
Hej a to jest razem wzięte pod uwagę test pappa + USG?
Mi wyszła trisomia 21 1/4000.
Widzę że dużo osób ma mniejsze prawdopodobieństwo, ale chyba od 1/1000 jest już w normie?
 
Jesli wyjdzie 1:2 a 1:300 zaleca się amniopunkcje
1:301 a 1:999 zaleca sie test NIPT
1:1000 a nieskończoność nic sie nie robi bo to bardzo dobry wynik:)
 
Hej a to jest razem wzięte pod uwagę test pappa + USG?
Mi wyszła trisomia 21 1/4000.
Widzę że dużo osób ma mniejsze prawdopodobieństwo, ale chyba od 1/1000 jest już w normie?
Tak, wzięte pod uwagę USG i Papa.
Niestety nie wiem jakie jest w normie, ponieważ nie miałam tego omówionego z lekarzem, tylko badania mialam do odbioru. Wizyte u lekarki prowadzacej mam 11.11 wiec ona powinna rzucic troche swiatla na moje wyniki tak mysle.
 
Jesli wyjdzie 1:2 a 1:300 zaleca się amniopunkcje
1:301 a 1:999 zaleca sie test NIPT
1:1000 a nieskończoność nic sie nie robi bo to bardzo dobry wynik:)
A ok :D dzięki.
Ogólnie pytałam kolezanke ile miałam, a ona na to że miała max. Ja zdziwiona , nie wiedziałam o co chodzi, że jak to max, a ona sprawdziła i miała ok. 1/32000 xD

Tak, wzięte pod uwagę USG i Papa.
Niestety nie wiem jakie jest w normie, ponieważ nie miałam tego omówionego z lekarzem, tylko badania mialam do odbioru. Wizyte u lekarki prowadzacej mam 11.11 wiec ona powinna rzucic troche swiatla na moje wyniki tak mysle.
To mam podobnie ;) mam tylko wynik badania , że screening negatywny ( w sensie nie wykryto wad), ale detali już nie znam
 
reklama
Ja miałam wypisane skierowanie i na NFZ zrobiłam. Mam wyniki Papa
trisomia21 1 do 817 skorygowane 1do16348
trisomia18 1 do 2026 skorygowane <1do20000
trisomia13 1 do 6347 skorygowane <1Do20000
Więc chyba nie jest źle?
Ale mam jeszcze taki zapis i trochę mnie martwi "wewnatrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem 1 do 132" to chyba nie za dobrze? Orientuje się któraśz Was?
Mi się wydaje, że to są bardzo dobre wyniki. Oczywiście to tylko statystyka i zawsze można mieć pecha, ale prawdopodobieństwo wad małe :)
 
Do góry