reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Dziewczyny to ja mam teraz pytanie z innej beczki. W piątek mam badania prenatalne, lekarz zlecił zrobienie dodatkowo oznaczenia pappa. I teraz moje pytanko. W diagnostyce widzę 2 opcje zrobienia testu : pappa i pappa (kryptor). Różnica w cenie pomiędzy badaniami 90 zł. Która opcje wybieralyscie przy badaniu? Dodam że badania będą wykonywane w diagnostyce, może któraś też tam robiła ..
Kryptor to atestowany przez FMF sprzęt laboratoryjny wiec warto dopłacić
 
reklama
Łapią was jeszcze takie bóle jak na okres na tym etapie ciąży? Dziś mnie pierwszy raz od wielu tygodni taki bol złapał, który później zmienił się w skurcz. Krotko to trwało i nie było jakieś mega bolesne, ale trochę się przestraszyłam. Przyjęty magnez chyba trochę pomógł.
Ja miałam tak jednego dnia. Bolało mnie dosłownie cały dzień, a wieczorem najmocniej. Mówiłam o tym ginekolog to powiedziała ze to macica się rozciąga a tak to wszystko jest dobr
Ach i jeszcze się Wam tylko wyżalę .... to co się dzieje z moją twarzą to masakra ;/ od kilku tygodni mam straszny trądzik, od zawsze mam lekkie problemy z cerą, ale czegoś takiego to jeszcze nigdy nie miałam :( jakoś te hormony ciążowe działają na mnie wyjątkowo niekorzystnie. Mam nadzieję, że szybko przejdzie...a jak nie to chyba będę musiała po ciąży zrobić tą terapię jakimś "Izotekiem" czy czymś podobnym, bo wygląda to naprawdę źle. Ma może któraś tak?
ja tez miałam problemy z cera odkąd pamietam ale teraz to jest szczyt wszystkiego. Jestem czerwona, kaszka na policzkach i brodzie, ropne pryszcze na całej twarzy ale także na dekolcie, ramionach i plecach...zle się czuje patrząc na siebie w lustrze.
 
Tez właśnie prowadzę ciąże w Medicoverze, wszystko fajnie, ale z terminami mega problem. Albo wizyta co 2 tygodnie, albo co 5, wiec z tych dwóch opcji już wolę być co te 2 tyg... 🤷🏻‍♀️


Tez mam od zawsze problemy z cerą, na początku ciazy nie pojawialy sie zadne wypryski, teraz od tygodnia mnie wysypalo. Niestety hormony tak dzialaja, a u mnie tez kwestia jedzenia nie dozwolonych rzeczy (jem codziennie pieczywo i nabial a zdecydowanie nie powinnam) ale co zrobic jak mi się chce.
Co do wizyt u ginekologa to z zasady są co 4 tyg jesli wszystko jest w porzadku. Ja prowadze ciaze u dwoch lekarzy (jeden medicover bo mam za darmo pakiet z pracy) drugi lekarz prywatnie, wiec wizyty mam co 2tyg (u każdego lekarza co 4 tyg).
 
Tez właśnie prowadzę ciąże w Medicoverze, wszystko fajnie, ale z terminami mega problem. Albo wizyta co 2 tygodnie, albo co 5, wiec z tych dwóch opcji już wolę być co te 2 tyg... 🤷🏻‍♀️

A masz swojego ginekologa ustawionego w systemie jako prowadzacego? Bo jak mi ustawili (musialam dzownic na infolinie) to bardzo duzo terminów mi sie pokazuje. Nie mam zadnego problemu z wizyta za tydzien, dwa czy cztery. Zdarza sie ze umawiam sie z dnia na dzien jak potrzebuje tylko wtedy odświeżam ciagle strone i zawsze sie cos zwolni
 
Ach i jeszcze się Wam tylko wyżalę .... to co się dzieje z moją twarzą to masakra ;/ od kilku tygodni mam straszny trądzik, od zawsze mam lekkie problemy z cerą, ale czegoś takiego to jeszcze nigdy nie miałam :( jakoś te hormony ciążowe działają na mnie wyjątkowo niekorzystnie. Mam nadzieję, że szybko przejdzie...a jak nie to chyba będę musiała po ciąży zrobić tą terapię jakimś "Izotekiem" czy czymś podobnym, bo wygląda to naprawdę źle. Ma może któraś tak?
Ja nigdy nie miałam problemów z cerą, ale właśnie na początku 13 tygodnia zaczęły mi się pojawiać jakieś drobne, bolące pryszczyki. Głównie okolice brody i dekolt. Nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, ale w związku z tym, że zawsze cieszyłam się ładną cerą, trochę mnie to irytuje.
 
Ja miałam tak jednego dnia. Bolało mnie dosłownie cały dzień, a wieczorem najmocniej. Mówiłam o tym ginekolog to powiedziała ze to macica się rozciąga a tak to wszystko jest dobr

ja tez miałam problemy z cera odkąd pamietam ale teraz to jest szczyt wszystkiego. Jestem czerwona, kaszka na policzkach i brodzie, ropne pryszcze na całej twarzy ale także na dekolcie, ramionach i plecach...zle się czuje patrząc na siebie w lustrze.
Mam to samo. Zawsze miałam tradzik, ale to co się dzieje teraz to jakaś masakra.. A żadnej maści, która normalnie bym użyła nie użyje :/
 
Mam to samo. Zawsze miałam tradzik, ale to co się dzieje teraz to jakaś masakra.. A żadnej maści, która normalnie bym użyła nie użyje :/
No właśnie i to jest najgorsze :( że nie wiem co wolno używać a co nie i generalnie nie używam nic. Myśle, że nawet jakbym miała złą cerę ale używałabym cokolwiek to by mi to trochę poprawiało humor. A tak to jestem tylko wkurzona, bo jest źle z cerą a kompletnie nic z tym nie robię ;/ ... pomyślałam sobue nawet, że może mi po prsotu brakuje nawilżenie...macie może jakieś nawilżające kremy do polecenia (ale nie jakieś tłuste, bo mimo, że przesuszoną to mam jednocześnie tą cerę jakąś tłustą lub mieszaną) ???
 
reklama
Wcześniej jakoś o tym nie myślałam, a od wczoraj zaczęłam się zastanawiać kiedy w końcu poczuję ruchy dziecka :D Wiem, że jeszcze bardzo wcześnie, ale u mnie na forum grudniówek 2019 były dziewczyny, które twierdziły, że już w 14-15-16 tygodniu zaczęły czuć, więc w sumie naprawdę niedługo :) ja w pierwszej ciąży miałam łożyżsko z przodu, więc poczułam ruchy dopiero w 23 tygodniu jako praktycznie ostatnia na tamtym forum. Ciekawe jak będzie teraz 🤔 A te z Was, które już mają doświadczenie, pamiętacie może kiedy zaczynałyście czuć ruchy w poprzednich ciążach???
 
Do góry