reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Kupić zawsze można :) wiadomo, że cudowaie jest wybierać takie dzieczakowe rzeczy, ale po prostu napisałam, że większość osób pościeli dość długo nie używa tak żebyś miała pogląd na sytuację ;) Chociaż wiadomo, że są wyjątki i tacy, którzy używaja jej już od urodzenia.
to jeszcze powiedzcie jak długo łóżeczko sluzy
 
reklama
Ja miałam 26.07 OM i termin mam na 1.05 z OM i 6.05 z USG :) wiec zależy jaką masz długość cyklu ale obstawiam czerwiec :D przynajmniej z oficjalnego terminu, bo jak ostatecznie wyjdzie to nikt nie zgadnie w tym momencie ;) Ale jak wolisz zostać na majówkach to jak najbardziej zapraszamy!!!
Niee, ja się bałam, że będzie bliźniak :p i będzie na pewno teraz, ehh :p
 
moje pierwsze dziecko wiec wiele pytań o dylematów przedemna
No na pewno ja przy 1 miałam masę rzeczy nie potrzebnych których nie użyłam. Tak samo z ubrankami. Polecam wygodne, nigdy nie założyłam dziecku jeansow A miałam całą masę podostawalam i się później zdziwiłam jak można dziecko Taki w małe męczyć żeby coś na brzuchu ucuskalo i było sztywne krepowalo ruchy. Takie spodnie dopiero w przedszkolu. Trzeba myśleć praktycznie 😉
 
U nas mały spał w łóżeczko do 3 roku życia. Także długo. Później już sciagnelismy mi jeden bok więc mógł sobie spokojnie wchodzić i wychodzić
 
to jeszcze powiedzcie jak długo łóżeczko sluzy
Mój synek ma dopiero 9,5 miesiąca, więc nie mam pojęcia ile jeszcze (może niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony :) ), ale zakładam, że co najmniej do drugiego roku życia albo i dłużej. Chodzi o to, żeby nie wychodził dzieciak bez opieki, a jak przeniesiesz do zwykłego łóżka bez barierek to już stracisz nad tym kontrolę. Ja ogólnie przez pierwsze 4-5 miesięcy (nie pamiętam dokładnie) korzystałam z kołyski a dopiero potem z łóżeczka. Kupiłam takie mniejsze 120x60 i szczerze Ci powiem, że trochę żałuję. Gdybym jeszcze raz podejmowała tą decyzje to wzięłabym 130x70. A to dlatego, że mój synek jest z tych dzieci bardzo bardzo ruchliwych podczas snu i ciągle się obija o barierki (teraz już mamy ochraniacz ale i tak ciągle gdzieś uderza) i go to wybudza. Myśle, że gdyby łóżeczko było większę to może chociaż trochę lepiej by spał 😅
 
Czyli że u mnie jeśli to faktycznie będzie wszystko okej, będzie około 23 czerwca? Jezu, w dzień ojca by było, ale by było fajnie.
Jak to jest liczone w takim razie właściwie?
Znajdź sobie w internecie jakikolwiek kalkulator ciąży i sprawdź :) może być na przykład ten: Link do: Kalkulator ciąży - który tydzień ciąży, miesiąc, trymestr - Mjakmama.pl
Ciąża trwa mniej więcej 280 dni licząc od daty ostatniej miesiączki. Wiadomo, że taki kalkulator wylicza w banalnie prosty sposób zakładając regularność cykli miesiączkowych, ale chociaż przybliżoną datę poznasz a po wizycie u gin się wyjaśni czy pozostajecie przy tej dacie z OM czy z USG ;)
 
reklama
Do góry