reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Slyszalam, że warto mieć tą kartę ciąży do 10 tygodnia, żeby moc starać się o becikowe, czy to prawda?🙂 wiem, że chodzi o to, by zgłosić się do gina przed 10 tygodniem, ale podobno daty z tej książeczki mają znaczenie 🤷🏻‍♀️ A może to jakaś plota?
Nie do końca. Ważne jest abyś przed 10 tyg poszła na wizyte i lekarz do udokumentowal. Czesto w szpitalu zabierają karte ciąży i wtedy co, nie mialaby żadna tego do becikowego. Jak juz bedziesz się starać o becikowe to ifsie sie po zaswiadczenie do gina/ poloznej, ze byłaś pod opieką lekarza przed 10 tygodniem 😊 ale też trzeba sprawdzić dochod na osobę, licząc z nowym maluchem bo wedlug mnie niestety ciężko dostać. :/
 
reklama
Ile ja bym dała, żeby moja tyle w dzień spala. A dodatkowo problem ząbkowania, to już w ogole ciężko mi nieraz😱
A może w zamian więcej Ci śpi w nocy :) bo mój agent to niestety nie ma przebacz na dzień wstaje zazwyczaj 5-5:30, do tego w nocy po kilka pobudek czasem naprawdę długich ... zwalam na ząbkowanie czy przeziębienie ale trwa to już ponad 2 miesiące non stop, że budzi się po kilka-kilkanaście razy każdej nocy ;/ Na dobę śpi łącznie max. 11-12h (a pewnie i mniej ostatnio, bo w nocy jednak bardzo się budzi) i z tego co kojarzę dla dziecka w wieku 9 miesięcy to za mało, ale cóż po prostu ten typ tak ma ;) i tak jest lepiej, bo pierwze 6 miesięcy życia na dzień wstawał już 4-4:30 o_O:o
 
Ja pamiętam jak mój dziadek był chory nie chciał jeść. Czuł się identycznie jak wszystkie objawy covidu. To było jakoś w styczniu lutym co jeszcze u nas tego nie było. Potem my wszyscy byliśmy tak mega chorzy. Brak węchu kaszel niby zimno drgawki Ale gorączki za wysokiej nie było. Tylko najmłodszy był zdrowy. Także ja myślę że my już przeszliśmy to (jak większość osób) tylko jeszcze tak głośno nie było w Polsce.
Raczej wątpię, że to było to. Każdy tak myśli a jak przychodzi do badań na przeciwciała to raczej wyjdzie ich brak. Znam bardzo dużo osób które tak mówiły i byli to głównie lekarze, którzy mieli kontakt z ogromną ilością chorych a jak zrobiono im test to nie było przeciwciał. Byli tacy pewni że by dali sobie rękę uciąć ;) Może i faktycznie są osoby które to przechorowały, ale większości się tylko wydaje, że to był covid.
 
Ostatnia edycja:
Jak opoznila Ci się np owulacja to może jeszcze nie być nawet zarodka. Piszę tak, żebyś się nie denerwowala, ze coś jest nie tak.
Robilam testy owulacyjne i mam taka pewność na 99% ze owulacja była w tym konkretnym czasie co myśle... aczkolwiek postaram się nie nastawiać złe jeśli tego serduszka nie będzie jeszcze :/
 
My z mężem doszliśmy do wniosku że nie robimy pappy. Chyba że usg by coś źle wyszlo. Nie chce niepotrzebnego stresu A i tak to nic nie zmieni
 
reklama
Czesc:) dolaczylam do waszego grona termin mam na 30 maja. Prosze powiedzcie mi tez macie ciagle zly humor. Chodze po domu i ciagle płacze. To dopiero poczatek a ja juz mam mdlosci i to zle samopoczucie😔 biore duphoston moze to przez to tak ze mna zle
Ja też miałam straszne mdłości nie mogłam się podnieść z łóżka i był moment że żałowałam.. musisz to przetrzymać innego wyjścia nie ma
 
Do góry