reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Dobrze się odżywiacie? Cholera, ja myślałam, ze będę uprawiać jogę i pic sok z selera naciowego i zagryzać chipsami z jarmużu a tu co? Kupne pierogi ruskie z mikrofali... nie mam siły nic sobie przygotowywać wybitnego. Błagam powiedzcie, ze Wy tez ...
Ja tylko zrobie obiad jak mała dlugo spi albo ktos ją nianczy. Albo jak mama da obiad 😅 ale w pierwszej ciąży w ogole nie wstawalam z łóżka, także Cię rozumiem. Może sprobuj sobie rosol albo jakas zupe warzywna chociaz na dwa, trzy dni zrobić? Mi zupy pomagalu i dalej pomagają na brzuszek. Dobrze, jak dasz majeranek i nie bedzie bardzo ostra. O a teraz jak zglodnialam zjadlabym kopytka, nie mam sily i nie chce mi sie ich robic ani isc do sklepu po kartofle. Podsumowujac ka tez jem gotowe rzeczy. Co wiecej bobasowi daje sloiczki .
 
Dobrze się odżywiacie? Cholera, ja myślałam, ze będę uprawiać jogę i pic sok z selera naciowego i zagryzać chipsami z jarmużu a tu co? Kupne pierogi ruskie z mikrofali... nie mam siły nic sobie przygotowywać wybitnego. Błagam powiedzcie, ze Wy tez ...
Mam to samo. Mdłości mnie wykańczają, chociaż już lepiej, ale jednak nadal męczą cały dzień w różnym nasileniu. Pierogi mi wchodzą i zupy, chrupki kukurydziane, chleb i to biały z maslem. Koniec. Pomarzyć mogę o innym jedzeniu.
Jeszcze były Banany ale już odeszły w zapomienie.
 
Ja tylko zrobie obiad jak mała dlugo spi albo ktos ją nianczy. Albo jak mama da obiad 😅 ale w pierwszej ciąży w ogole nie wstawalam z łóżka, także Cię rozumiem. Może sprobuj sobie rosol albo jakas zupe warzywna chociaz na dwa, trzy dni zrobić? Mi zupy pomagalu i dalej pomagają na brzuszek. Dobrze, jak dasz majeranek i nie bedzie bardzo ostra. O a teraz jak zglodnialam zjadlabym kopytka, nie mam sily i nie chce mi sie ich robic ani isc do sklepu po kartofle. Podsumowujac ka tez jem gotowe rzeczy. Co wiecej bobasowi daje sloiczki .
Ja też już gdzieś od 2-3 tygodni jak się zaczęłam źle czuć to młodemu daje słoiczki a dla siebie i męża zamawiam coś z dowozem. Niestety czuję się dość kiepsko, a jak dziecko moje nie spi to sięm uszę mu poświęcić w 100%. Gotowałam zawsze na jego drzemkach, ma 2 w ciągu dnia po max 1,5h (a często krócej) i teraz wolę ten czas poświęcić na odpoczynek, bo to mój jedyny odpoczynek w ciągu dnia :)
 
A czy któras mama w ogóle się nie decyduje na prenatalne?
Mój lekarz nie robi niestety. W pierwszej ciąży poszłam do innego (u mnie w całym mieście tylko jeden lekarz ma uprawnienia do tego), ale w sumie zastanawiam się czy ma to sens.
Dostałam wówczas wynik mniej więcej taki:
Trisomia 21 1:5000
Trisomia 18 < 1:20000
Trisomia 13 < 1:20000
No i w sumie co to daje ?! Ryzko wiedziałam, że małe ale nadal jest, bo to zawsze może paść na mnie i to ja będę tym jednym na 5000 przypadków, który nosi chore dziecko. Po prostu koszt badania to pewnie z 600zł a nie wiem czy dla mnie tak naprawdę coś zmieni jak wyjdzie tam 1:10000 czy 1: 1000 czy też 1:100 -> bo przecież nawet jak będzie 1:100 to szansa na dziecko zdrowe i tak jest dużo większa niż chore i go nie usunę.... podsumowując sama nie wiem czy zrobić, ale czuję że to badanie nic nie daje ;)
 
reklama
Do góry