reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Wszystko za darmo? Ja za różyczkę i coś jeszcze musiałam zapłacić i wyszło 170zł. Może zależy jaki pakiet hmm.
Czasem coś poczuję ale to raczej przez zaparcia :(
Mam pakiet podstawowy. Mąż w pracy wziął taki rodzinny. I mamy bardzo dużo usług medycznych za darmo. Badania w ciąży, te podstawowe są w pakiecie. Polecam dziewczyny, jak macie taką możliwość w pracy np wykupić. Bardzo nam się to sprawdza, a przy dzieciach must have moim zdaniem. Jak chore nie ma problemu z wizytą, moge zamówić wizytę domową i lekarz jest tego samego dnia. Dwa lata temu leczyłam zęby. Wykupiłam dodatkowy pakiet za 120 zł, fakt trzeba było wykupić na rok ale patrząc ile kosztuje jedba wizyta też mi się to opaciło. Do dentysty chodziłam raz w miesiącu przez ok 7 miesięcy. Wstawiłam sobie koronkę, wszytsko poleczone.
 
reklama
Czy któraś majowa mama jeździ, bądź jeździła rowerem w ciąży?
W zeszłym roku ginekolog kategorycznie zabronił jeździć rowerem, a w internecie czytam, że jest to dopuszczalne, oczywiście nie jazda terenowa, tylko spokojna, po płaskich powierzchniach. 🧐
Mi teraz zabroniła nawet biegać. Rower może być na tyle niebezpieczny, że łatwo o wypadek, można spaść.
 
Lekarza prowadzącego będę miała prywatnie, ale po wszystkie skierowania idę do enel medu w ramach pakietu z pracy. To jest super sprawa, ten pierwszy zestaw badań z pierwszego trymestru wycenilam prywatnie na kilkaset złotych 😱
No właśnie a w pakiecie jest za free totalnie!
 
Ja mam za darmo badania bo chodzę na Nfz po prostu do lekarza :) . Mam nadzieję że teraz też się tak uda.. 300zl to już kupa kasy potem jeszcze wizyty, dodatkowe badania.. I się to wszystko zbiera. A człowiek i tak pracuje i kasę odprowadza.. Chore nie?
Na prenatalne tylko pewnie będę chodzić no ale to jak większość z nas będziemy płacić. Chyba że jakieś skierowania wypisze lekarz [emoji6]
Prenatalnw też miałam za darmo w Medicover. Robiłam w ciąży z ostatnią córką.
 
Ja jem zarówno grzyby jak i sery pleśniowe :) z tym serami pleśniowymi chodzi o potencjalną możliwość zarażenia listeriozą. A ta nam grozi jak spożyjemy niepasteryzowane mleko i takie mleko powinno być dodane do "dobrych" serów pleśniowych. Jednak na polskim rynku takich tradycyjnych serów pleśniowych to praktycznie nie ma. Te wszystkie popularne, które można spotkać w sklepach są z mleka pasteryzowanego, więc można jeść :) ... a i co do tej listeriozy to dotyczy to każdego produktu zawierającego mleko niepasteryzowane, więc po prostu na wszelki wypadek trzeba uważniej czytać etykiety.
Dokładnie, też tak słyszałam 😄
 
Czyli z tym brzuchem różnie bywa.
Coś mnie mdli od rana.
Spałam 10 h. I gdyby córka nie wstała mogłabym dalej.
 
Czy któraś majowa mama jeździ, bądź jeździła rowerem w ciąży?
W zeszłym roku ginekolog kategorycznie zabronił jeździć rowerem, a w internecie czytam, że jest to dopuszczalne, oczywiście nie jazda terenowa, tylko spokojna, po płaskich powierzchniach. 🧐
Ja czasami jezdze. To chodzi bardziej o ewentualny upadek a nie wysilek
 
reklama
Do góry