reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Jeśli chodzi o jedzonko to ja wróciłam do mięsa, ponieważ przed ciążą pół roku go nie jadłam a teraz nadrabiam zaległości:) kompletnie nie mam ochoty na śledzie, makrele i inne rybki a wcześniej bardzo lubiłam. Teraz nie mogę patrzeć. Najchętniej jadłabym tylko słodycze, ale lekarz zabronił, więc głównie sięgam po owoce :)
 
Ja śledzia jadłam już dwa razy w tym tygodniu. Lubię śledzia.
Ja jakoś do nabiału nie mogę. Przed jadłam codziennie jogurt grecki z mussli i np bananem, teraz nie mam na to zupełnie ochoty. Tak samo jajka, lubię bardzo, w ciąży z córką jadłam dzień w dzień jajecznicę, tak mnie ciągnęło tak teraz zapach jajka mi nie pasuje. Rano najlepiej wchodzi bułka z dzemem albo rogalik z dzemem. Dopiero później jem jakieś konkretniejsze śniadanie. Bardzo mam też ochotę na zupy. Dzisiaj ogórkowa, weszła idealnie😂 dzisiaj jem cały dzień, jestem pełna a jeszcze pewnie zgodnieje standardowo ok 21😂Boże, przyje z 50 kg😂
 
Hej dziewczyny! Na baby boom nie jestem nowa, ale na majówkach już tak - w końcu się udało, mamy 6 tydzień :)
Chciałam Was podpytać, jak się czujecie? Czytam, że macie ogromny apetyt - ja też :D i niestety dostałam od lekarza zakaz jedzenia slodyczy, nad czym bardzo ubolewam, bo strasznie mnie do nich ciągnie. Oprócz tego mogę spać dosłownie 24h na dobę. W nocy przesypiam jakieś 10h, wstaję o 8 i po 12 już łapie mnie totalnie zamuła, pakuję się na drzemkę i czasem budzę się nawet 3 godziny później 😱
W ogóle nie mam mdłości, trochę się tym martwię. Czy u Was już są wymioty i nudności, czy to jeszcze za wcześnie?
 
Aa, i jeszcze miałam zapytać - widziałyście już coś na USG? Dzisiaj mam 40 dc, beta z czwartku wynosiła 660 i zastanawiam się, czy w poniedziałek byłoby widać cokolwiek.
 
Hej dziewczyny! Na baby boom nie jestem nowa, ale na majówkach już tak - w końcu się udało, mamy 6 tydzień :)
Chciałam Was podpytać, jak się czujecie? Czytam, że macie ogromny apetyt - ja też :D i niestety dostałam od lekarza zakaz jedzenia slodyczy, nad czym bardzo ubolewam, bo strasznie mnie do nich ciągnie. Oprócz tego mogę spać dosłownie 24h na dobę. W nocy przesypiam jakieś 10h, wstaję o 8 i po 12 już łapie mnie totalnie zamuła, pakuję się na drzemkę i czasem budzę się nawet 3 godziny później 😱
W ogóle nie mam mdłości, trochę się tym martwię. Czy u Was już są wymioty i nudności, czy to jeszcze za wcześnie?
Czasami mnie muli np jak jestem glodna albo zjem za duzo. Senność dopadła mnie dopiero dzisiaj ale nie wiem czy to jie dlatego ze wczoraj mialam bardzo aktywny dzień i poszłam spać o 1 w nocy a wstałam jakos po 8 chwile. Spałam dzisiaj w dzień dwa razy i czekam już jak dzieci pójdą spać aby się położyć 😂
Generalnie czuje się całkiem spoko. Co nie powiem też daje mi do myślenia bo jednak jak są mocne objawy to znaczy że jest dużo hormonu (tak czytałam), ale w zasadzie co ciąza to inaczej... Czas pokaże.
Tydzień temu jak zobaczyłam dwie kreski świat mi sie zawalił. Teraz czuje, że nie chce stracić tej ciąży. Niezła zmiana😂
Liczę dni do usg, jeszcze 6!
 
Aa, i jeszcze miałam zapytać - widziałyście już coś na USG? Dzisiaj mam 40 dc, beta z czwartku wynosiła 660 i zastanawiam się, czy w poniedziałek byłoby widać cokolwiek.
U mnie tak, był zarodek i serduszko. Tylko zarodek przytulił się tak bardzo do mojej macicy, że lekarz nie mógł zrobić za bardzo pomiarów. Ciąża wyszła tydzień mlodsza (6t5d a wg om 7t5d). Na usg byłam 3 dni temu. Serduszko biło ale za wolno, tylko 80 u/min. To mnie martwi troszke. No nic, czekam do wizyty. Mam nadzieje, ze będzie dobrze. Brzuch mnie pobolewa, z dnia na dzień jakiś ciut wiekszy więc mam nadzieję ze Fasola rośnie.
 
Jeśli chodzi o jedzonko to ja wróciłam do mięsa, ponieważ przed ciążą pół roku go nie jadłam a teraz nadrabiam zaległości:) kompletnie nie mam ochoty na śledzie, makrele i inne rybki a wcześniej bardzo lubiłam. Teraz nie mogę patrzeć. Najchętniej jadłabym tylko słodycze, ale lekarz zabronił, więc głównie sięgam po owoce :)
Jaki jest powód tego że lekarz zabronił? Ja też jem cały czas i oczywiście słodycze najchętniej:( pewnie jak zbadam cukier to też dostanę zakaz. W pierwszej ciąży miałam podwyższony A potem już nie badalam. Muszę mieć dietę wątrobową Ale jakoś nie mogę się za to zabrać.
Ja śledzia jadłam już dwa razy w tym tygodniu. Lubię śledzia.
Ja jakoś do nabiału nie mogę. Przed jadłam codziennie jogurt grecki z mussli i np bananem, teraz nie mam na to zupełnie ochoty. Tak samo jajka, lubię bardzo, w ciąży z córką jadłam dzień w dzień jajecznicę, tak mnie ciągnęło tak teraz zapach jajka mi nie pasuje. Rano najlepiej wchodzi bułka z dzemem albo rogalik z dzemem. Dopiero później jem jakieś konkretniejsze śniadanie. Bardzo mam też ochotę na zupy. Dzisiaj ogórkowa, weszła idealnie😂 dzisiaj jem cały dzień, jestem pełna a jeszcze pewnie zgodnieje standardowo ok 21😂Boże, przyje z 50 kg😂
Ja też jem cały dzień :( A w grudniu ślub :( teraz mam rozmiar 34 jak tak dalej pójdzie to będę mieć do tego czasu 38 🤣 chyba muszę przystopowac
Hej dziewczyny! Na baby boom nie jestem nowa, ale na majówkach już tak - w końcu się udało, mamy 6 tydzień :)
Chciałam Was podpytać, jak się czujecie? Czytam, że macie ogromny apetyt - ja też :D i niestety dostałam od lekarza zakaz jedzenia slodyczy, nad czym bardzo ubolewam, bo strasznie mnie do nich ciągnie. Oprócz tego mogę spać dosłownie 24h na dobę. W nocy przesypiam jakieś 10h, wstaję o 8 i po 12 już łapie mnie totalnie zamuła, pakuję się na drzemkę i czasem budzę się nawet 3 godziny później 😱
W ogóle nie mam mdłości, trochę się tym martwię. Czy u Was już są wymioty i nudności, czy to jeszcze za wcześnie?
Witaj zapraszamy :) dlaczego masz zakaz ?
Ja też nie mam mdłości jako takich. Czasem po jedzeniu. Ale spokojnie nie ma się co martwić. W pierwszej ciąży nie miałam wogóle :)
 
reklama
Hej dziewczyny! Na baby boom nie jestem nowa, ale na majówkach już tak - w końcu się udało, mamy 6 tydzień :)
Chciałam Was podpytać, jak się czujecie? Czytam, że macie ogromny apetyt - ja też :D i niestety dostałam od lekarza zakaz jedzenia slodyczy, nad czym bardzo ubolewam, bo strasznie mnie do nich ciągnie. Oprócz tego mogę spać dosłownie 24h na dobę. W nocy przesypiam jakieś 10h, wstaję o 8 i po 12 już łapie mnie totalnie zamuła, pakuję się na drzemkę i czasem budzę się nawet 3 godziny później 😱
W ogóle nie mam mdłości, trochę się tym martwię. Czy u Was już są wymioty i nudności, czy to jeszcze za wcześnie?
Mdłości od początku, do wymiotów ciągnie od kilku dni 🤢 ciesz się że tego nie masz 😉 6+0 dzisiaj
 
Do góry