reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja chodzie do Medicover, tam mam wykupiony paket. Mam super ginekolozke. Lipa tylko ze osobno trzeba chodzić na usg ale mają dwóch (których znam) świetnych fachowców od usg. 2 i 3 ciąże też prowadziłam w Medicover i byłam zadowolona (jestem).
 
reklama
Witam dziewczyny chcialam sie przywitac..co prawda jutro dowiem sie wiecej ale poki co to pierwsze usg pokazalo termin na 7.05.21 to moja ciaza z zaskoczenia taki big surprise. 2 razy poronilam w przeciagu wlasciwie 10lat. Wtedy to nie odpowiedni partner i takie tam. A 2 mce temu zaczelam diete zdrowe odzywianie itd chcialam sie pozbyc nadmiaru kg ktorych nabralam w przeciagu 3.5 roku i tak wlasnie kolejny raz okres sie spoznial jak co 2 mce i nagle szok 2 kreski. Bylam u gina 3 tyg temu.powiedzial ze sa 2 pecherzyki i ze 20.09 bedzie wiedzial czy na pewno beda 2 dzidzie bo jedna bedzie napewno..ale strach stres robia swoje. Dostalam progesteron bo mialam poronienia wczesniej i tak na zwolnieniu jestem i czekam. 2 razy plamilam kazali lezec i odpoczywac..ech byle do jutra byle bylo dobrze pozdrawiam wszystkie mamuski terazniejsze i przyszle.
No to kciuki! Daj znać po😄 jak czujesz się z myślą, że to mogą być bliźniaki?
 
Chodziłam kiedyś do jednej babki, która miała przychodnię/gabinet prywatny jaki na NFZ. Wszystkie wizyty i te za kasę i na nfz były tego samego dnia w obrębie tego samego gabinetu. Jako osoba, która płaciła miałam pierwszeństwo przed tymi co mają wizyty za darmo i można powiedzieć, że te panie co płaciły to były święte krowy ;) bo były przyjmowane od ręki, a reszta siedziała pod gabinetem godzinę lub więcej. Moja wizyta trwała np. 40 min i mpglam gadać nawet o pogodzie i innych pierdołach a na NFZ: 10 min z zegarkiem w ręku i won z gabinetu...
Teraz zmieniłam lekarza i chodzę prywatnie do innej babki. Płacę sporo, ale usg jest wypasione, (trochę się orientuję w temacie) więc jestem spokojniejsza. Wiem, że lekarza nie wybiera się na podstawie tego jaki sprzęt ma w gabinecie, ale dobry lekarz plus dobre usg to jest zestaw idealny.
 
My dopiero zaczęliśmy. Zaniedlugo skończymy fundamenty dopiero robić [emoji38]
Pewnie tak ale dom się narazie buduje i teraz chłop będzie musiał przyspieszyć [emoji2960]
Ja byłam przerażona trochę a teraz stresuje się już tylko tmi kilkoma tygodniami. I chyba powoli się cieszę [emoji38]
Trochę Was teraz pospamuje. A czy któraś z Was też nie końca cieszy się z ciąży? U mnie strach i niepewność przeważają. Dobra myśl jest tylko może raz dziennie.
My mamy plan na przyszłe święta.. Może się uda.
No najszybciej za 1,5 roku właśnie dlatego myślałam starać się dopiero za rok. Narazie mam termin podłączenia prądu do grudnia 2021[emoji849]
Pije 2 dziennie podwójne espresso. Mój organizm jest raczej przyzwyczajony [emoji4]
A powiedzcie moje drogie jak z kawą czy pijecie
 
A jak z lekarzami czy chodzicie na NFZ czy prywatnie
Prywatnie :)
Aaa myślałam że lokalnie w Słupcy :)
Niestety lokalnie mnie zawiedli na całej linii w pierwszej ciąży. Z kolei jak byłam tutaj u innej to sama powiedziała że będzie się w moim przypadku kontaktowac z patologia ciąży więc dała do zrozumienia że mam szukać gdzie indziej :)
 
Pojechałam po zakupy a wy tu poszalały z tym pisaniem😉mąż mnie wkurzył bo nie chciał jechać do miasta tylko robi garaż. Więc pojechałam sama A słabo się trochę czułam i te przeziębienie. W aptece 100zl wszytsko co z nazwą ciąża 20% więcej. Dla małego do przedszkola i kapcie była promka to Pani mnie namówiła na buty... wpadłam do domu, syf szybko tylko obiad zrobiłam bo dziecko przecież tak to bym olala. Teraz leżę i odpoczywam. Kawa mimo że uwielbiam sypana totalny odrzut, czasami mam pociąg do takiej sztucznej 3 w 1. Do lekarza chodzę prywatnie jakby, ale pracuje w szpitalu i to kwestia tego że tak by każdy wiedział co jest na rzeczy. Mój ginekolog jest ordynatorem w szpitalu w którym pracuje. Więc mi wypisaly skierowanie na badania i poprosił żeby mi lekarz z przychodni przepisał to na nfz. No i ogólnie nie bierze ode mnie kasy za wizyty. Niestety częstotliwość wizyt to co miesiąc, długo muszę czekać.
 
reklama
Prywatnie :)

Niestety lokalnie mnie zawiedli na całej linii w pierwszej ciąży. Z kolei jak byłam tutaj u innej to sama powiedziała że będzie się w moim przypadku kontaktowac z patologia ciąży więc dała do zrozumienia że mam szukać gdzie indziej :)
No tak grunt to znaleźć dobrego lekarza bo jak problemów nie ma to prawie każdy jest ok. Ja chodzę do dr Bobrowskiej -Bartkowiak właśnie w Słupcy i jestem bardzo zadowolona. 8 lat temu przy porodzie uratowała mi życie
 
Do góry