reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Moim zdaniem nie ma głupich pytań. Skoro ktoś pyta, to znaczy, że nie zna odpowiedzi, albo nie jest jej pewien. Piszesz z perspektywy osoby, która pracuje w służbie zdrowia, więc zakładam, że masz styczność z tematem ciąży częściej niż inne kobiety, możliwe, że możesz zapytać o zdanie specjalistę/położną itd, oprócz tego masz już dzieci. A ile jest kobiet dla których to jest pierwsza ciąża lub nie mają dzieci? "szukanie, badanie temperatury czy spadła czy beta po co to wszytsko?" - równie dobrze można zapytać po co w ogóle zakładać konto na forum i upominać innych, że trzeba czekać i nie panikować...?
Ja w swoim najbliższym otoczeniu nie mam żadnych ciężarnych lub z małymi dziećmi. Wszystkie koleżanki 30l zajmują się karierą i podróżami. To moja druga ciąża, a przy pierwszej nie wiedziałam o istnieniu terminów "puste jajo" czy "obumarcie zarodka". Przez to nastąpiło zderzenie ze ścianą i mega szok, bo byłam nastawiona tylko na sukces.
Podsumowując: pytanie i sprawdzanie =/= panikowanie., tylko to oznaka, że komuś zależy i trzyma rękę na pulsie.
Jesli ktoś chce się doczepic zawsze się doczepi.... nikogo nie napominam. Nie wiem czy dokładnie przeczytałas co napisałam czy tylko wybiórczo co akurat odpowiadało. Pisałam w trosce ponieważ sama przez takie nerwy przechodzilam i dobrze to nie działało. Owszem pracuje w służbie nie znaczy że mam do czynienia z położonymi i lekarzami na pstryknięcie palca. Czekam do wizyty jak każda tutaj, w 1 ciazy też pracowałam w służbie i nie mailam świadomości że coś może iść nie tak i dzięki temu spokojniej przeszłam ciążę. Teraz widzę po sobie że czytając sprawdzając co u innych zaczęłam się doszukiwać. Bo któraś ma taki objaw A ja nie pytanie czy to źle? I tak w kółko. Trzymanie ręki na pulsie nie oznacza że trzeba zrobić szereg badań gdy tylko plemnik połączy się z komórką jajowa. Nie miałam nic złego w przekazie....spokojnych 8 miesięcy pozdrawiam
 
Z 855 do 5183. Chyba jest dobrze co ?
Wpisz dane w kalkulator to będziesz wiedziała :) kalkulator ładnie pokaże w jakim przedziale się mieścisz i czy przyrost jest ok :) którego razu znalazłam taki kalkulator gdzie wynik był naniesiony na wykres (minimalny, maksymalny, sredni przyrost) i może było porównać, w którym przedziale się mieścisz :)
 
Ostatnia edycja:
Hej, powiedzcie czy was tez tak ogromnie ssie w żołądku? Jem a czuje dalej głód, a już nie jestem w stanie więcej wcisnąć, bo psychicznie nie mam ochoty. Do tego mdłości, zawroty głowy i okropne zmęczenie.
To dopiero początek a mam dość mojego samopoczucia :(
Wystarczy że trochę mnie zassie i już mam mega mdłości. Tak ogólnie to faktycznie ciągle by człowiek musiał jeść.
Haha no to jeszcze trochę przed nami :) ja mam 7 tydzień:):) ale oprócz zgagi to dobrze sie czuje. Wiem że są tabletki na mdłości bo dostałam próbkę od lekrza , ale czy one pomagają to nie mam pojęcia :p
Ja nie chce żadnych specyfików. Gdzieś na grupie dziewczyny pisały że trzeba dokładnie czytać ulotki. Jedna dziewczyna wysylala zdjęcie ulotki tabletek na mdłości... Może powodować rozszczep górnej wargi u dziecka! Boże co to ma być
 
Wystarczy że trochę mnie zassie i już mam mega mdłości. Tak ogólnie to faktycznie ciągle by człowiek musiał jeść.Ja nie chce żadnych specyfików. Gdzieś na grupie dziewczyny pisały że trzeba dokładnie czytać ulotki. Jedna dziewczyna wysylala zdjęcie ulotki tabletek na mdłości... Może powodować rozszczep górnej wargi u dziecka! Boże co to ma być
Większość leków tego typu (przeciwymiotne) jest na receptę i tu pojawia się pytanie czy lekarz był taki mądry, że taki lek wpisał czy to może taka mądra była dziewczyna która chciała przyjąć lek bez konsultacji z lekarzem, bo lek wcześniej brała np. babcia czy mama.
 
reklama
Większość leków tego typu (przeciwymiotne) jest na receptę i tu pojawia się pytanie czy lekarz był taki mądry, że taki lek wpisał czy to może taka mądra była dziewczyna która chciała przyjąć lek bez konsultacji z lekarzem, bo lek wcześniej brała np. babcia czy mama.
Nie zagłębiałam się ale przeraziło mnie to. Po co w ogóle tako lek. Kto by ryzykował
 
Do góry