reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Ja nie chce rodzic w moim szpitalu bo jest tu masakrycznie ... leżałam nie jeden raz już na ginekologii chociażby przed ciąża i jakoś nie przemawia do mnie ten szpital ... dlatego będę jechać 30km dalej ;p chyba ze będę rodziła w expresowym tempie to zostaje u siebie :p a tam nie wiem czy dają ciuszki czy nie ale wątpię , będę musiała się dowiedzieć wszystkiego :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Ja nie chce rodzic w moim szpitalu bo jest tu masakrycznie ... leżałam nie jeden raz już na ginekologii chociażby przed ciąża i jakoś nie przemawia do mnie ten szpital ... dlatego będę jechać 30km dalej ;p chyba ze będę rodziła w expresowym tempie to zostaje u siebie :p a tam nie wiem czy dają ciuszki czy nie ale wątpię , będę musiała się dowiedzieć wszystkiego :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom


Zajrzyj na stronę www szpitala, powinien być spis potrzebnych rzeczy ;)
 
Za mała ta sukienka z Lidla [emoji22] ... Muszę oddać a taka fajna ... Mięciutka :( no nic ... Większych nie było więc nie mam co rozpaczać

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas w szpitalu tez daja ciuszki, bo jak masz swoje to ich sie nie odzyska:\ u nas dla dzidzi trzeba miec tylko kilka pampersow i chusteczki i tyle... Nic wiecej :)
U nas tez tak jest, wiec biore ubranka tylko na wypis nawet pierwsze zdiecie ze szpitala dzidzi robia w swoich ubrankach, tylko wybieraja jakies ladniesze. Tez bylam juz w lidlu kupilam jedna posciel tylko ze wzgledu na to ze moj mnie przekonal ze maly musi miec cos kolorowego bo ja chcialam szara w gwiazki ale i tak jeszcze kupie, a lidl to jednak sprawdzona jakosc poscieli,kiedys malej na alegro kupilAm i kazde zagniecenie z prania bylo widac i kolory pobladly, body, spodenki i super stanik do karmienia, ten pojedynczy bo podwojny taki sobie zwykly bawelniany, a ten przynajmiej ladnie biust eksponuje. To zakupy udane reszta rzeczy to pospisuje i moj niech kupi nawet juz jak w szpitalu bede. Tylko dalej wenybrak fo ukladania, prania i prasowania, chyba faktycznie poczekam do porzadkow przedswiatecznych:)
 
Widze dziewczyny, ze Wy tu niezle poorganizowane. Ja mam tylko ciuszki dla malej, ale nic dla mnie czy jakies pampersy itp Ale zaczne kompletowac na od poczatku marca.

Musze Wam sie pozalic, ze po tym antybiotyku wcale nie czulam sie lepiej, wrecz przeciwnie, wiec po dwoch dniach brania poszlam znowu do lekarza, bo ostatnie noce to byla jakas masakra dla mnie. Gardlo taaak mnie bolalo i palilo, jakby ktos mi je pocial nozem [emoji30], kazdy kaszel (a kaszle cala noc) to byl taaaki piekielny bol. I dzis mi lekarka powiedziala, ze to raczej wirus niz bakteria, i ze antybiotyk tylko na bakterie by dzialal i ze ona by przestala go brac, bo to nie ma sensu. Przepisala za to jakis plyn do plukania gardla, bo mam je niemal wyzarte[emoji30][emoji30][emoji30] Mam tylko nadzieje, ze malutka za bardzo tego antybiotyku nie odczula i ze w zaden sposob na nia nie wplynal. Chcialabym byc juz zdrowa, bo ona sie pewnie stresuje moim kaszlem i jeczeniem juz [emoji30][emoji30][emoji30]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj kupiłam materacyk, wanienke, przewijak i pojeminiki. Zamówiłam wózek a łóżeczko akurat przyjechało. Także jestem już spokojniejsza :) jeszcze wieczorem do lidla po staniki jeśli będą jeszcze duże :) w marcu pokupuje wszystkie potrzebne kosmetyki i akcesoria a na kwiecoeń zostawiam ubranka dla Malutkiej.

Nie mam pojęcia na jaki rozmiar kupować. Ja się urodziłam duża bo 59cm i prawie 4 kilo. Mój mąż nie wie jaki był duży po urodzeniu. Dzidzia teraz (początek 28 tygodnia) waży 882g więc tak średnio.

Zastanawiam się czy kupować cokolwiek 56... czy tylko 62 i w razie czego na cito się dokupi malutkie ubranka

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pierwsza corka urodziła się 4 kg i 56 było dobre na początek. Także ja bym mimo wszystko że 3 komplety na 56 kupiła. Zwłaszcza że niektóre 56 są tak duże że szok. Jeśli kupujecie np hm to tam 56 jest duże. A jak no- name z allegro to tam wszystko malutkie. Zresztą jak dla Kasi zamawiałam z allegro 56 i 62 u jednego sprzedawcy to różnica na długości spioszkow była 2 cm. Czyli całe nic....

Mam też body kopertowe z Lidla na 50-56 z których córka wyrosła koło 5-6 miesięcy bo takie wielkie były.
 
Jejjjj.... Wy kochane i tak jesteście w lepszej sytuacji [emoji28] Ja nie mam praktycznie nic ... [emoji849] Napomknęłam mojemu, że już czas powoli robić zakupy Heh a on mi na to „kochanie mamy jeszcze czas. Pod koniec marca pojedziemy i kupimy wszystko” [emoji849] Myślałam, że walnę jak to usłyszałam [emoji28] No ale nic ... nie skomentowałam - zamiast tego zrobiłam listy już, wydrukowałam je ... i gdyby (tfu tfu odpukać !) przyszło mi wcześniej rodzic albo coś to nie ma zlituj - dostanie listy w rączkę i koniec - niech ogarnia [emoji3] Prać umie - prasować umie, poradzi sobie.
Ja jedynie pojadę na zakupy w sobotę i kupię już podkłady i wszystkie rzeczy do szpitala, by spakować torbę dla siebie i małej.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Mój też twierdził że jest czas, a jak mu przeczytałam co trzeba kupić, to nie dowierzal, że to aż tyle rzeczy.
 
reklama
Ja stanika do karmienia nie kupuje, poczekam do porodu bo w 1 ciazy kupiłam i co? Okazalo sie ze jest 2 rozmiary za maly chociaż wzielam wiekszy.. I stwierdzilam ze nie kupuje jak narazie... No u nas tez lista jest baardzo dluga:\ a moj na lajcie do tego podchodzi... U mnie mala jest mala :) wiec chyba bedzie mniejsza od syna bo na tym etapie syn ważył ponad1kg a mala 761g .. Mam kilka ciuszkow 56cm i wieksze bo syn mial 56cm wiec kilka takicg mam :) a resztw 64cm:)
 
Do góry