reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Mysza, a bierzesz no spe I magnez?

Basia - super, gratulacje!
Nie biorę nic magnez to jeszcze ok alenospa to bym się bała brać w dużych ilościach niby można ale czytałam ostatnio artykuł że i paracetamol i nospa szkodzą w ciąży w jakimś małym stopniu ale szkodzą :errr: dwie poprzednie ciążę przeszłam bez tabletek to może teraz też mi się to uda szczególnie że ja mialam rozejscie spojenia lonowego ból nie do opisania :no2:
 
reklama
Dziewczyny melduje, że ja już też po wizycie [emoji3] jest kropek z bijącym serduszkiem. Termin wg om i usg na 3.05.2018 ( wiec proszę o zmianę bo podałam wstępnie 4.05). Jest tez mała torbiel ale lekarz kazał się w ogóle nie przejmować [emoji6] powiem wam, że kamień z serca [emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Patriota się szykuje. Super
 
Och dziewczyny, ja mam za Was za to całe mnóstwo objawów. Mało tego, wszystkie się nasilają. Ból brzucha, piersi, zaparcia, idiotyczne sny, uczucie rozbicia, infekcji, zimno, zachcianki na przemian z brakiem apetytu, suszę całą dobę. Same atrakcje.

Do tego powoli nie mam co na tyłek włożyć, muszę się już rozejrzeć za spodniami dla wielorybów.

I, najważniejsze, w niedzielę zaczynam 9 tydzień :errr: a jeszcze nie byłam u gina. Wizyta dopiero w czwartek.
 
Nie biorę nic magnez to jeszcze ok alenospa to bym się bała brać w dużych ilościach niby można ale czytałam ostatnio artykuł że i paracetamol i nospa szkodzą w ciąży w jakimś małym stopniu ale szkodzą :errr: dwie poprzednie ciążę przeszłam bez tabletek to może teraz też mi się to uda szczególnie że ja mialam rozejscie spojenia lonowego ból nie do opisania :no2:

Powinnaś skonsultować to z lekarzem, nospa i magnez nie mają zadania przeciwbólowego, tylko mają uspokoić macicę, żeby się nie rozchulała, wyciszyć tendencję do skurczy i twardnienia, co w efekcie może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. Żeby nospa zaszkodziła, musiałabyś ją przedawkowywać przez jakiś czas. Ja miałam właśnie ten problem w poprzedniej ciąży (doszły różowe plemienia) i długo brałam nospę. Dziecko zdrowe.

Silny ból z kolei powoduje wyrzut adrenaliny, co w konsekwencji może doprowadzić do podniesienia ciśnienia i odklejenia łożyska. A to już dramat.

Kobieta w ciąży ma sporo możliwości leczenia lub łagodzenia problemów zdrowotnych, trzeba tylko prowadzić je z lekarzem. Trudno przez 9 miesięcy być absolutnie zdrową lub nie przyjmować niczego w razie W.
 
Witam ja też odczuwam ciążę jak żadnej innej ... Ból brzucha, kłucie, bolące piersi zimno mi ciągle, bola mnie plecy masakra, do tego biegunka ehhh. I do tego przeziębiona jestem

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hope dobrze pisze o tych lekach. Ja walczylam ze skurczami w poprzedniej ciazy od 26 tygodnia. No spa I inne rozkurczowe, rozluzniajace bralam caly czas, do tego duze dawki magnezu ojolo 800 mg na dobe. Dzieki temu donosilam corke do 37 tc I nie jest wczesniakiem. Takze wszystko dla ludzi. Jak trzeba to u w ciazy leki sie bierze. A zaden lek nie gwarantuje 100% bezpieczenstwa dla ciezarnej I dziecka.
 
O no spie wiem ze niby powoduje problem z napieciem miesniowym u dzieci. U noworodkow. U nas nic takiego nie bylo. Za to znam dziewczyny ktore no spy nie braly a dzieci problem z napieciem maja. Takze ta zaleznosc jak dla mjie jest watpliwa.
 
reklama
U mnie jest mega sinusoida... jednego dnia mam mdłości pół dnia, a drugie pół śpię, a następnego jestem wulkanem energii :eek: ale w sumie dzięki temu mogę żyć, bo pracuję na etat, mam swoją firmę i jeszcze do tego jestem wolontariuszem w schronisku dla zwierząt, więc w dni, kiedy jest kiepsko turlam się tylko do etatowej pracy, jestem tam zombie na minimalnych obrotach, wracam do domu i idę spać, a w energetyczne dni robię wszystko inne :-D

Właśnie się zapisałam do lekarza, powinni dać mi jakiś termin na przyszły tydzień, zobaczymy :)
 
Do góry