reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Mi pomaga z rana kawa, do pewnego momentu nie mogłam na nią patrzeć i też nie wiedziałam co jeść żeby się pozbyć zaparc, ale jak wypije to już nie mam takich problemów.
 
reklama
Ja na zaparcia miałam najpierw syrop Duphalac zalecony przez ginekologa a później saszetki Laximama.
U mnie nic nie działa. Żaden kefir, maślanka, owsianka, słonecznik itp. :/
 
Dzień dobry :)

@katherinezs ja też ratuje się kawką z rana [emoji3]

Co do gazów i zaparć to taka już uroda ciąży Natomiast jak któraś nie może patrzeć na kawkę to proponuje mieszankę, która też po wielu próbach mi pomagała :
- suszone śliwki 3/4 szt.
- jabłko
- jogurt / kefir

I po jakiś 10’ szklanka letniej wody z cytryną - skutecznie na mnie działało kiedy na początku miałam mega problem z zaparciami [emoji39]
Po 30’ max 45’ do kibelka - Hihi (z doświadczenia wiem, że po takim MIXie warto być jednak w domku, bo naciska i to zdrowo[emoji23]).

Może i Wam pomoże [emoji14] @MoniaMat wypróbuj :)

@mijusiamt a wstawisz zdjęcie kurteczki? [emoji2]

Ja zrobiłam dzisiaj sobie office day - chociaż nie wiem czy to dobrze Bo coś mi się do papierów nie chce zabrać!






Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Sok z kapusty kiszonej pije bo sama kisze kapuche.... i Lubie kwaśne, kefirek tez lubie i maslanke.... miód z cytryną tez nie pomaga, kawę pije dziennie rano...
Na początku właśnie miałam prawie rozwolnienie a teraz nijak nie umiem sobie poradzić...
A te saszetki Laximama bez recepty są?

U mnie przeważnie było z tym ciężko i żadne mieszanki mnie nie ruszaly, nawet herbata z senesem ... taka już moja "uroda" ale zmuszalam sie i w końcu szłam raz na dzień... początek ciąży i było luźno a teraz mega problem...


SORRY ZA OPOWIEŚCI Z KRYPTY I DZIĘKI ZA RADY [emoji9]



Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale jakoś nie mam weny [emoji6] niezbyt dobrze się ostatnio czuję , ciągle boli mnie głowa, a ciśnienie w normie... Nie wiem co się dzieje... Ryczę też ostatnio bez powodu... Ahhh te hormony [emoji16]

Jeśli chodzi o zaparcia, to problem mi nie znany, bo ja to właściwie jak już mam problem to w drugą stronę...

Ostatnio mogłabym jeść ciągle tylko jabłka, mandarynki i ogórki korniszony z chili [emoji16]

Pogoda u nas dzisiaj paskudna, zimno, trochę śnieg popruszy, ale się nie utrzymuje. Ciemno jakość, ponuro... Nie fajnie.

Czekam do piątku, bo w grudniu mam dzwonić umówić się na połówkowe. Już nie mogę się doczekać. W czwartek wizyta u gina, zobaczymy czy potwierdzi się płeć i będzie dziewczynka. Zastanawiam się, czy chce, żeby się potwierdziło, czy nie, bo w sumie mamy już kilka ubranek dla dziewczynki, ale co do imienia totalnie nie umiemy się dogadać, a dla chłopca nam lepiej idzie [emoji6] jestem bardzo ciekawa...

W ogóle zastanawiam się, bo czasem czuje takie jakby...twardnienie brzucha, tam na dole, macicy i zastanawiam się czy jest to normalne? Macie też tak?

Uff, ale się napisałam [emoji16] mam dzisiaj trochę luźniejszy dzień i mam zamiar z tego skorzystać [emoji16] dobrego dnia wszystkim [emoji6]

oar8csqvs04uqtsh.png
 
Cześć Dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale jakoś nie mam weny [emoji6] niezbyt dobrze się ostatnio czuję , ciągle boli mnie głowa, a ciśnienie w normie... Nie wiem co się dzieje... Ryczę też ostatnio bez powodu... Ahhh te hormony [emoji16]

Jeśli chodzi o zaparcia, to problem mi nie znany, bo ja to właściwie jak już mam problem to w drugą stronę...

Ostatnio mogłabym jeść ciągle tylko jabłka, mandarynki i ogórki korniszony z chili [emoji16]

Pogoda u nas dzisiaj paskudna, zimno, trochę śnieg popruszy, ale się nie utrzymuje. Ciemno jakość, ponuro... Nie fajnie.

Czekam do piątku, bo w grudniu mam dzwonić umówić się na połówkowe. Już nie mogę się doczekać. W czwartek wizyta u gina, zobaczymy czy potwierdzi się płeć i będzie dziewczynka. Zastanawiam się, czy chce, żeby się potwierdziło, czy nie, bo w sumie mamy już kilka ubranek dla dziewczynki, ale co do imienia totalnie nie umiemy się dogadać, a dla chłopca nam lepiej idzie [emoji6] jestem bardzo ciekawa...

W ogóle zastanawiam się, bo czasem czuje takie jakby...twardnienie brzucha, tam na dole, macicy i zastanawiam się czy jest to normalne? Macie też tak?

Uff, ale się napisałam [emoji16] mam dzisiaj trochę luźniejszy dzień i mam zamiar z tego skorzystać [emoji16] dobrego dnia wszystkim [emoji6]

oar8csqvs04uqtsh.png

A nie zapisywałaś się od razu na miejscu przy pierwszych prenatalnych? Ja tak zrobiłam [emoji6]mam na 18.12
Co do twardnień brzucha to czasem mi się zdarzają ale na szczęście rzadko. W pierwszej ciazy też miałam ale bardziej pod koniec. To nic groźnego ale jak je czujesz to usiądź na chwile albo się połóż [emoji6] organizm daje znaki, żeby trochę wyluzować


Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
3jgxyx8dmk89lf14.png
 
A nie zapisywałaś się od razu na miejscu przy pierwszych prenatalnych? Ja tak zrobiłam [emoji6]mam na 18.12
Co do twardnień brzucha to czasem mi się zdarzają ale na szczęście rzadko. W pierwszej ciazy też miałam ale bardziej pod koniec. To nic groźnego ale jak je czujesz to usiądź na chwile albo się połóż [emoji6] organizm daje znaki, żeby trochę wyluzować


Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
3jgxyx8dmk89lf14.png
Nie zapisywałam się, bo ki wypadają jakoś na 5 stycznia, a nie mają jeszcze grafiku na nowy rok, kazała dzwonić w grudniu [emoji6]

oar8csqvnqc16ryj.png
 
reklama
Cześć dziewczyny!! Co do zaparć.. miałam olbrzymi problem! Ale okazało si ze główna przyczyna były witaminy z ogromna ilością żelaza, zmieniłam na inne i jest lepiej. Wszelkie domowe sposoby nie pomagały, czopki ze tak powiem powierzchowne działanie Hahah i jeśli juz to- eva q. Laksimama tez raczej bez efektu. Pomógł dopiero syrop Lactulose-MIP i to polecam co go twardnienia podbrzusza to czytałam, ze „macica sie stawia”- wszysttko w normie, przygotowuje sie organizm do porodu.
 
Do góry