reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
U mnie tez nerwowo jutro... bardzo możliwe ze bede miała wyniki testu pappa, jak wszystko bedzie dobrze lekarz wysle smsa jeśli nie dzwoni zeby umówić wizytę do genetyka:/
 
U mnie tez nerwowo jutro... bardzo możliwe ze bede miała wyniki testu pappa, jak wszystko bedzie dobrze lekarz wysle smsa jeśli nie dzwoni zeby umówić wizytę do genetyka:/
To trzymamy kciuki za SMSa [emoji6]

oar8csqvlz43cwmp.png
 
Zjadłam godzinę temu lekki obiadek z razowym makaronem pieczona pierś z kurczaka i sałatka mój cukier 238 po godzinie [emoji79]


Z czego salatka? Czym doprawiona piers I salatka? Spory ten cukier. Musisz sprawdzic po czym tak rosnie. Moze makaton, a moze cis w salatce. Pamietaj ze w kupnych salatjach czesto jest cukier. Makaron sprobuj zmienic na kasze. Czesc warzyw tez moze podnosic cukier, Wlaszcza te czerwone. Mi bardzo cukier rosl po pomidorach. Polecam warzywa zielone, najlepiej surowe.
Na spokojnie sprawdz co mozesz jesc. Na pewno sie uda cukier opanowac a jak nie to dostaniesz insuline, to nic strasznego.
Z doswiadczenia dla mnie najbezpoeczniejsze produkty yo byly kasze roznego rodzaju, braziwy ryz, gotowane mieso przyprawiane sila, pieprzem, ziolami ale nie mieszankami przypraw, zieloene warzywa - ogirki, kapusta, salata itp. Wedlina domowej roboty pieczona albo goyowana. Za to cukier szalal po mace pszennej I pochodnych wiec np trzeba uwazac Eby nie bylo np bulki tartej albo sos nie byl zageszczony maka. itp, produkty przetworzone ze sklepu- wedliny sklepowe, pasztett, paprykarz, gotowe dania. Trzeba uwazac z ziemniakami I ryzem. Bardzo male ilosci przechodzily u mnie. Jogurty naturalne, mleko - trzeba spr ilosc weglowodanow w 100 g, masz to zawsze na opakowaniu. Jak bylo do 4-5g weglowowodanow to bylo u mnie ok.
Jak jeszcz posilek yo jja robilam okolo 50% warzywa, 25% mieso, ryba I 25 % kasza lub inny dodatek.
 
Rano nie jedz mlekabi pochodnych bo dlugo sie cukier rozklada, dopiero po poludniu jest ok. Chleb trzeba kupowac razowy bez dodatkow typu ziatna, karmel itp. Trudno taki znalezc niestety.....piekarnie maja chleb dla cukrzykow ale mi z 5 wyprobowanych tuko 1 nie podnosil cukru. Jadlam tez jajka. Parowki z szynki. Trzeba uwazac gotowana.marchewka. lepiej surowa.
Do picia wiadomo woda, slaba herbata.

Jakbys miala jakies pytania to pisz, chetnie pomoge.
 
Hej Dziewczyny :) Mam nadzieję, że mnie nie wyrzucicie :)

Termin porodu mam na 18 maja 2018 :) To moja trzecia ciąża. Pierwsza zakończyła się porodem pięknej i zdrowje córeczki, druga niestety poronieniem dwóch pęcherzyków, a teraz trzecia. W 7tc miałam jednodniowe plamienie, już się wystraszyłam, ale na szczęście wszystko ok. W tym tygodniu będę miała USg prenatalne :) oby wszystko było w porządku. Martwię się, ponieważ córcia przyniosła mi do domu z przedszkola bostonkę no i wiecie, naczytałam się :(
Mam do Was pytanie odnośnie badania pappa. Czy w drugiej cąży też robicie? Ja będąc z córką w ciąży robiłam, teraz zastanawiam się czy to jest koneczne czy takie badanie robi się raz bez względu na ilość ciąż?

Pozdrawiam :)
 
Hej Dziewczyny :) Mam nadzieję, że mnie nie wyrzucicie :)

Termin porodu mam na 18 maja 2018 :) To moja trzecia ciąża. Pierwsza zakończyła się porodem pięknej i zdrowje córeczki, druga niestety poronieniem dwóch pęcherzyków, a teraz trzecia. W 7tc miałam jednodniowe plamienie, już się wystraszyłam, ale na szczęście wszystko ok. W tym tygodniu będę miała USg prenatalne :) oby wszystko było w porządku. Martwię się, ponieważ córcia przyniosła mi do domu z przedszkola bostonkę no i wiecie, naczytałam się :(
Mam do Was pytanie odnośnie badania pappa. Czy w drugiej cąży też robicie? Ja będąc z córką w ciąży robiłam, teraz zastanawiam się czy to jest koneczne czy takie badanie robi się raz bez względu na ilość ciąż?

Pozdrawiam :)
Hej:) wg mnie każda ciąża i dzidzia jest inna a test papa dot. tej konkretnej ciazy.
 
reklama
Witam nowa majoweczke [emoji4]

Ja spać nie mogę bo wieje tak ze w domu się firanki ruszają. ..
Minusy mieszkania przy samych wydmach...
Spać od 4.30 nie mogę i się mecze...

Odliczam juz dni do wizyty i do prenatalnych. Jeszcze 8 i 9 dni. Teraz jakoś ogarnął mnie spokój ze wszystko będzie dobrze i tego się trzymam...

 
Do góry