reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@aNusia90 mało. Je, bo je. Po prostu próbuje na razie. ;) Ciężko mi określić ile...
Dzięki, to tak ja u nas. Myslalam ze pol sloiczka za Wami na raz[emoji28] bo u nas tak po pare łyżeczek. Bardziej interesuje go sliniak, lyzka i miska niz to co na niej i w niej[emoji23]
Ale ogolnie z niego niejadek jak 90 zje to znacze w kalendarz jako wydarzenie tygodnia[emoji12]
 
reklama
Moja już zna marchewke, jabłuszko codziennie, brokuł, cukinie, ziemniaczek. Je już po pół słoiczka raz dziennie i codziennie pół starego jabłuszka. Wprowadzam jej już od jakiegoś czasu jarzynowa, króliczka, cielęcinke. I pożera to z takim apetytem aż miło się patrzy. Mleko to 120 ml czasem 150. Za 2-3tyg chce jej wprowadzić mleko 2. Co myślicie o bebiko? Daje któraś lub dawała swoim pociechom? :)
 
My mamy Nutramigen LGG 2 odkąd syn skończył 6 miesięcy i 1 dzień :)

@Agunia93 surowe jabłko dajesz?

Mój syn pije po 150ml mleka 5razy dziennie i na noc 180ml.
Od dzisiaj zmniejszyłam Mu do 90ml co 3 godziny, bo strasznie cały czas ulewa a jak dam mniej to troszkę później Mu się uleje.

Dzisiaj podałam brokuła i syn jadł z apetytem. W sumie wszystko chętnie je i uśmiecha się przy tym. :)
 
My mamy Nutramigen LGG 2 odkąd syn skończył 6 miesięcy i 1 dzień :)

@Agunia93 surowe jabłko dajesz?

Mój syn pije po 150ml mleka 5razy dziennie i na noc 180ml.
Od dzisiaj zmniejszyłam Mu do 90ml co 3 godziny, bo strasznie cały czas ulewa a jak dam mniej to troszkę później Mu się uleje.

Dzisiaj podałam brokuła i syn jadł z apetytem. W sumie wszystko chętnie je i uśmiecha się przy tym. :)
Tak surowe jabłuszko. Nic po nim jej nie jest więc nie wymyślam jej za dużo. Moja tak prawie co 3h je. Wcześniej spała do rana, a teraz znów mi się budzi o 2-3h nad ranem i o 6h na jedzenie. I później jak wstaje 9-10h dostaje znów mleczko.
 
Starszej jabłuszko piekłam w piekarniku, wydrążyłam środek, nalałam troszkę wody i piekłam. Też na tym etapie bałabym się podać surowe.
 
Oczywiście Agunia93 jak u Was przeszło surowe i nic małej nie jest to ok. Niektóre dzieci lubią ciepłe dania na początku i konsystencję to pewnie dlatego tak każą robić.
 
Agunia93 Pieczone czy gotowane są lekko strawne ale jak malutka nie narzeka na brzuszek to możesz surowe .Ja jabłka piekę w całości w keksówce ,nacinam tylko skórkę dookoła żeby nie popękało.
 
reklama
Ja daję wszystkie owoce surowe. Wszelkie zapiekanie czy gotowanie daje walory smakowe ale nic więcej.

Jadł jabłko, morelę, brzoskwinię, gruszkę. Z warzyw gotowanych ziemniak, dynia, brokuł, marchew. Z mięs kurczak. Je też już gluten i jest kp. Kiedy tylko chce.
 
Do góry