reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Taaaa, młody ślini się, wkłada ręce do buzi i ssie z zapamiętaniem. Zaczyna zabawki chwytać i pchać do buzi. A czasem sobie pluje dla zabawy.

Siedzenie i raczkowanie to jeszcze trochę. Standardowo koło 6 m-cy ale są dzieci co siadają dopiero na 10, nie ma zasady. A sadzac nie można,musi samo usiąść. Moja starsza najpierw raczkowała potem usiadła.
 
reklama
Hej kobietki u nas też Laura piąchy do buzi bierze i ciumcia .Czasami kciuka ssie. Nie pamiętam żeby chłopakii tak robili .Trochę się obawiam żeby jej tak nie zostało .Jak jej daję pierś to nie chce a za chwile bierze paluszki do buzi i ssie. Już wolałabym żeby smoczka ssała niż palca.Od smoczka prosciej dziecko oduczyć tak czytalam. Moj Julek wczoraj z kolonii wrócił z takim kaszlem że hej. Robione ma inchalacje mam nadzieję że mu przejdzie i nie będzie trzeba do lekarza iść .
 
Moj maly tez robi cyrki przy karmieniu. Wszystko go rozprasza. Tak jak mowisz najlepiej je w nocy jak jest cicho i spokojnie. I ciezko mu teraz zasypiac. Placze i krzyczy przez jakis czas a potem nagle zasypia.
Własnie przerobiłam to samo i się zastanawiałam co się dzieje, jakos zasnąć nie mogła pręzyła się i wogołe inne zachowanie. Jeszcze ostatnio cos ciagle wciska lapki do buzi ale to az tak daleko ze czasem ja naciągnie. Smoczka tez czasem tak gryzie, może to juz zęby???
 
Coś w tym jest co piszecie bo moja mała też w dzień niespokojna przy cycu i też ssie palce i piąstki i strasznie się ślini. Nawet takie bączki puszcza ze śliny. Fajnie reaguje już na grzechotki, natomiast leżenie na brzuszku nie za bardzo jej się podoba ale główkę już sztywno trzyma i próbuje się obracać i też pcha grzechotki do buzi ale nie poradnie bo nie umie ich utrzymać.
 
U nas też przy cycu niespokojny, hektolitry śliny, rękę pcha do buzi po łokieć aż do wymiotów lub ciumka, że słychać w drugim końcu mieszkania.
U nas widać już dolne jedynki- jeszcze się nie przebiły, ale widać je dobrze
 
Moja też się tak ślini, palce i łapki cmoka. @Jarzynka79 moja na smoczek a i tak wkłada rączki do buzi więc to nie ma reguły na to. Czytałam kiedyś, że dzieci tak się bawią, że zaczynają dostrzegac że mają rączki, dłonie :)
 
reklama
U nas też przy cycu niespokojny, hektolitry śliny, rękę pcha do buzi po łokieć aż do wymiotów lub ciumka, że słychać w drugim końcu mieszkania.
U nas widać już dolne jedynki- jeszcze się nie przebiły, ale widać je dobrze
Po pukaj łyżeczką jak będzie odgłos to napewno będą ząbki ale już by to było? Szybko.
 
Do góry