reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Cześć dziewczyny, gratuluję udanych wizyt i kciuki trzymam za te wizyty, które są dopiero przed Wami. Ja wizytę mam w środę i nie mogę się już doczekać- oby dzisiejszy dzień i jutrzejszy się nie dłużył. :)

Zrobiłam sobie wczoraj prawie 3 godzinny spacer po lesie, błogie zmęczenie odczuwałam, chyba tego mi było trzeba. Czuję się całkiem nieźle, mdli mnie nadal, ale coraz szybciej sobie radzę z tymi mdłościami. Brzuch nie boli mnie już tak bardzo jak wcześniej. Waga co prawda stoi w miejscu, ale bardzo puchnę. Czy można sobie jakoś z tym poradzić? Wczoraj awaryjnie nicią dentystyczną ściągałam pierścionek, który utknął mi przez napuchnięte palce- do tej pory mam ślad taki wcięty na palcu w miejscu, gdzie go nosiłam. Z noszeniem obrączki chyba też będę musiała na razie się pożegnać. I strasznie na twarzy mnie wysypuje, a zawsze miałam niemal idealną cerę.
Jak jesteś spuchnieta to masz za dużo wody w organizmie ale i tak musisz duzo jej pić... Może być to pierwszy objaw zatrucia ciążowego tzw gestozy... Polecam zmierzyc sobie ciśnienie dwa razy dziennie najlepiej cisnieniomierzem naramienny nie nadgarstkowy... Miałam to w trzech ciazach lepiej dmuchać na zimne

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Od zawsze byłam niskociśnieniowcem, ostatnio natomiast miałam wręcz książkowe. Zmierzę za moment i zobaczę, jak teraz to wygląda. Ja sobie zawsze do wody wrzucam kawałek cytryny, pomarańczy, czasami ogórka. Spróbuję wypijać więcej :)
 
Od zawsze byłam niskociśnieniowcem, ostatnio natomiast miałam wręcz książkowe. Zmierzę za moment i zobaczę, jak teraz to wygląda. Ja sobie zawsze do wody wrzucam kawałek cytryny, pomarańczy, czasami ogórka. Spróbuję wypijać więcej :)
Warto też mocz zbadać, może nerki gorzej filtrują
 
Ja też zawsze miałam niższe ciśnienie albo książkowe... Ale niestety ciąża to odmienny stan krew płynie znacznie wolniej co może doprowadzić do nadciśnienia i gestozy ..oczywiście nie chcę ciebie straszyć ale najlepiej dmuchać na zimne... Na następnej wizycie u lekarza powiedz że puchniesz moze cos na to poradzi

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Warto też mocz zbadać, może nerki gorzej filtrują
Tak mocz to przede wszystkim żeby sprawdzić czy nie ma białka w moczu.

Ja też mam nadzieję że w tej ciąży mnie to ominie ale na ostatniej wizycie miałam 146/110 wiec raczej jestem skazana na szpital bardzo czesto

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez sie zglaszam do watku prywatnego, ale tez mysle ze to jeszcze czas na zalozenie go. Na wrzesniowkach grupe prywatna zalozylysmy sobie w marcu/kwietniu dopiero. I jaki byl protest tych co tylko czytaly [emoji23]

Mnie piersi bardzo nie bola, ale tez spie w miekkim staniku sportowym i maz ma zakaz dotykania. Nauczyl sie juz poprzednio w sumie.

Hope, gratuluje udanej wizyty:)

Nast, zglos te problemy lekarzowi... to troche wczesnie na takie puchniecie. Co do problemow z cera lacze sie w bolu... zwlaszcza c ze w ciazy nie moge uzywac kosmetykow, ktore trzymaja moja skore w ryzach:(

Glukoze wypilam duszkiem, nie ma czym sie delektowac. Ale kolejne dwie godziny bez jedzenia nie byly latwe...

Mnie wieczorem, po wysilku tez brzuch pobolewa. Ale niestety przy rocznym dziecku wysilku sie nie da uniknac.

Milego dni wszystkim i powodzenia na zblizajacych sie wizytach. Ja dzis musze zadzwonic umowic sie na pierwsza za 2 tyg.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Tak mocz to przede wszystkim żeby sprawdzić czy nie ma białka w moczu.

Ja też mam nadzieję że w tej ciąży mnie to ominie ale na ostatniej wizycie miałam 146/110 wiec raczej jestem skazana na szpital bardzo czesto

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Dla mnie miarodajne są pomiary tylko w domu, u ginekologa zawsze mam wysokie że stresu.
W ciąży późno dostałam nadciśnienia, ale też przez szybką profilaktykę. Zobaczymy jak teraz będzie
 
121/74 ciśnienie obecne. Za dwa dni wizyta, więc na pewno poinformuję lekarza o tym.
A jaki masz ciśnieniomierz?
Ja mam dwa jeden na nadgarstek drugi naramienny i pokazują całkiem inne wyniki .
No teraz mierzylam ciśnienie na nadgarstkowy . 118/74
Naramienny. 139/97

Różnica kolosalna nawet lekarze mówią że te nadgarstkowe są do d....

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A jaki masz ciśnieniomierz?
Ja mam dwa jeden na nadgarstek drugi naramienny i pokazują całkiem inne wyniki .
No teraz mierzylam ciśnienie na nadgarstkowy . 118/74
Naramienny. 139/97

Różnica kolosalna nawet lekarze mówią że te nadgarstkowe są do d....

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Naramienny.
 
Do góry