reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

A ja mam w nosie te badania. Tzn usg zrobię, bo tam sprawdzają dziecko pod różnymi względami, a test pappa to zasadniczo zespół Downa. A taka wiedza nie jest dla mnie zbyt istotna bo i tak się na takie dziecko nie przygotuje psychiczne, ani nie usunę ciąży. Więc uważam że te 200zl lepiej wydać na np. usg 3d

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
"Badanie prenatalne czyli tzw genetyczne" czyli dobrze napisałam ze to badanie prenatalne. Zreszta jak zwał tak zwał. Nie chciałam tylko wprowadzić Pauli w błąd, ale jak zapisze się tam gdzie jej podałam to chyba bedzie ok. U nas 220zl wiec to chyba normalna cena bez pappa


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Wykrycie wad genetycznych


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom

Stąd nazwa potoczna, ale nie ma tylko na celu wykrycie wad genetycznych bo to potwierdzi amniopunkcja czy nifty a wykrycie wszelkich nieprawidłowości ciąży w obrębie płodu, macicy czy łożyska. Genetyczne dlatego, że tylko w tym okresie można badać przezierność karkową, która potwierdza lub wyklucza wady genetyczne, ale bada się wady nie tylko letalne ale i wrodzone. Nie są to badania stricte genetyczne, niczego się nie pobiera, nie hoduje, nie rozkłada, nie bada dna. To wciąż tylko nazwa potoczna, bardzo duży skrót myślowy :)
 
Siostra robi tu :
1506094323-aaaaaa.jpeg

Ja zobaczę co mi powie ginekolog ale moze tez sie tam zapisze. Siostra ma w środę wiec poznam jej opinie [emoji6]
Pappy nie będę raczej robić chyba ze lekarz zaleci

Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
To ja też czekam na opinie siostry [emoji3]

oar8csqvpyz0mkms.png
 
ja mam 9 tydzien ciazy dzidziusia widzialam juz trzy razy badania prenatalne to usg w 3d bede miala w 13 tygodniu ciazy i place za nie 100 zl
 
Na podstawie pappa można też wykryć problemy z łożyskiem i jego funkcjonowaniem- dla mnie bardzo ważna informacja.
I USG "genetyczne" i pappa dają tylko prawdopodobieństwo tego czy coś się wydarzy, mogą dać wynik fałszywie dodatni i fałszywie ujemny.
Myślę, że dlatego warto zrobić to USG u specjalisty z certyfikatem, żeby zminimalizować błędy w wyniku.
Za pierwszym razem płaciłam, teraz należy mi się refundacja. I mam to szczęście, że mój ginekolog ma ten certyfikat.

Orientujecie się, czy trzeba mieć na to skierowanie czy przy rejestracji wystarczy dokumentacja, że się należy za darmo?
 
Hej dziewczyny, chciałam się przywitać :)
Mam termin na 5 maja, to moja pierwsza, dość niespodziewana ciąża upss... Na razie jakoś jeszcze nie mogę w to uwierzyć haha Mam 33 lata, mieszkam w UK. Powoli się zaczynam się cieszyć, dbam o siebie, biorę suplementy, zdrowo się odżywiam już od dawna (byłam weganką przez ostatnie miesiące, teraz jem bardziej wegetariańsko), nieśmiało też oglądam różne filmy na youtube czy strony o tematyce ciążowej. Cieszę się, że Was tu znalazłam :)


Ach, zapomniałam napisać o moich objawach. Pierwszy objaw to były powiększone i bardzo tkliwe i bolące piersi. Mam ten objaw cały czas, są większe już o 1 rozmiar :):) Poza tym miewam nudności, czasem całodniowe, ale bez wymiotów, nie mam też zbyt dużo energii niestety... Aaa i jest mi strrraaaaasznie zimno cale dnie :|
Mam do Was pytanie - czy jesteście aktywne fiziycznie w ciąży? Ja chcodziłam regularnie na siłownię i chciałanum dalej w jakiś sposób być aktywna, ale nie wiem co mogę, a czego nie mogę ćwiczyć...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry