reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Hm, jakaś dziwnie mała ta lista ginekologów jak na tak duże państwo :oo2:

Ja mam pappa refundowane ze względu na wiek a usg genetyczne i połówkowe robię zawsze u dwóch różnych lekarzy (na nfz i prywatnie). Bez certyfikatów ;-) ;) Pappa zrobię tylko, jeśli usg wyjdzie niepokojące.
 
reklama
Jest usg genetyczne gdzie sprawdza sie m.in czy jest kosc nosowa i przeziernosc karkowa.
Zeby zrobic test pappa trzeba jeszcze wykonac analize krwii. To razem daje wynik - prawdopodobownstwo trzech wad, w tym zespolu Downa.

Badanie prenatalne to kazde badanie dziecka w brzuchu mamy;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

A ja wszędzie czytam ze usg genetyczne to nic innego jak badanie prenatalne przesiewowe. Na różnych stronach pisze genetyczne a w nawiasie prenatalne.


Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
 
Gdzie będziesz robić?

oar8csqvpyz0mkms.png

Siostra robi tu :
1506094323-aaaaaa.jpeg

Ja zobaczę co mi powie ginekolog ale moze tez sie tam zapisze. Siostra ma w środę wiec poznam jej opinie [emoji6]
Pappy nie będę raczej robić chyba ze lekarz zaleci

Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
 
Ja w 1 ciazy nie robiłam badania dodatkowego płatnego ( pal licho jak sie nazywa bo ja juz zgłupiałam) ale lekarz na NFZ i tak w 12-13 tyg sprawdzał malucha pod kątem zespołu downa i innych wad. Czyli płatne dodatkowo -prenatalne to podobne badanie tylko dokładniejsze tak? [emoji849]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry